Strona Główna · Intencje Mszalne · Artykuły · Linki · Kontakt · Download · Kategorie Newsów · Nr Konta Bankowego BS Jawor O/Bolków 26 86471059 0411 3700 2004 0001 02 Sierpień 2021
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
Parafia św.Jadwigi w Bolkowie
Ogłoszenia
Formalności kancelaryjne
Schematyzm Dekanatu Bolków
Świątynie gminy Bolków
Kronika Parafialna
Coś dla młodzieży...
Liturgiczna Służba Ołtarza Bolków
Świetlica Socjoterapeutyczna im. św. ks. Z.Gorazdowskiego w Bolkowie
Galeria parafialna
Ostatnie Artykuły
Wyniki XIV Diecezjal...
Wyniki XIII Diecezja...
Przez ulice Bolkowa...
Pofestiwalowy Koncer...
Występ Górniczego Ch...
Liturgia dnia
Kronika Parafialna Rok 2013 do 31 grudnia

15 czerwca 2013 r. - 500,073 Unikalnych wizyt na naszej stronie www.

23 czerwca 2013 r. - Zakończenie remontu dachu i malowania elewacji kościoła pw. św. Jan Chrzciciela w Starych Rochowicach 23 czerwca 2013 r. Na pół roku przed Narodzeniem Chrystusa, czcimy narodzenie największego z proroków św. Jan Chrzciciela. W niedzielę 23 czerwca o godz. 12.00.odbyła się Uroczystość odpustowa ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona kościoła i mieszkańców Starych i Nowych Rochowic w kościele filialnym w Starych Rochowicach a po mszy św. odpustowej - Festyn Świętojański. Wierni ze Starych i Nowych Rochowic świętowali również zakończenie remontu dachu i malowania elewacji kościoła.

29 czerwca 2013 r. - Powołanie kapłańskie w swej najgłębszej warstwie jest wielką tajemnicą, jest darem, który nieskończenie przerasta człowieka. (...) Powołanie jest tajemnicą Bożego wybrania: "Nie wyście mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał" (J 15, 16). "I nikt sam sobie nie bierze tej godności, lecz tylko ten, kto jest powołany przez Boga jak Aaron" (Hbr 5,4) Jan Paweł II, Dar i Tajemnica. Kochany Księże Pawle, w Dniu Twoich Imienin składamy Księdzu najserdeczniejsze życzenia imieninowe: aby w posłudze duszpasterskiej zawsze towarzyszyły świętość, gorliwość i poświęcenie, aby czuł Ksiądz zawsze moc Ducha Świętego, aby był Ksiądz silny mocą miłości, mocą wiary... tej wiary, którą ofiarował nam Chrystus... Życzymy wszelkiej pomyślności, powodzenia w realizacji planów i zamierzeń oraz dużo zdrowia. Życzymy obfitych łask Bożych!

30 czerwca 2013 r. - Przywitanie Ks. Wikariusza Tomasza Michalskiego. W dniu dzisiejszym na mszy świętej przywitaliśmy Ks. Wikariusza Tomasza Michalskiego.

25 sierpnia 2013 r. - Remont ołtarza soborowego.

25 sierpnia 2013 r. - Mecz SCHOLA - MINISTRANCI . W sobotę, tj. 25.08. 2013 r. na ogólnodostępnym boisku wielofunkcyjnym w Bolkowie, odbyła się niecodzienna rywalizacja sportowa. Tradycyjnie już rozegrany został mecz w piłce nożnej, pomiędzy reprezentacją Ministrantów a Scholą. Walka była zacięta ale nie o wynik w tej rywalizacji chodziło. Ideą nadrzędną, jak mówił opiekun sportowych zmagań, Andrzej Taborski, jest dobra zabawa, miłe i aktywne spędzenie wolnego czasu.

1 września 2013 r. - Dożynki miejskie w Bolkowie

1 września 2013 r. - Koncert organowy, Bolków Marcin Armański -organy, pozytyw szkatulny Sławomir Bronk-kontratenor

1 września 2013 r. - Wspólna modlitwa za ofiary II wojny światowej na terenie obozu pracy AL BOLKENHAIN

7 września 2013 r. - Dożynki Gminne w Starych Rochowicach

15 września 2013 r. - Msza św. w intencji parafian pod krzyżem w Gorzanowicach o godzinie 16.00 15 września 2013 r. "29 maja 2011 r.,pod czystym i jasnym niebios sklepieniem, przy akompaniamencie śpiewu ptaków, o godz. 18.00 Ksiądz Proboszcz Wiesław Pisarski odprawił pierwszą Mszę Świętą i Nabożeństwo Majowe przy krzyżu w Gorzanowicach w intencji rolników, o dobre plony i Boże Błogosławieństwo..." Od tego czasu Msze Święte „pod gołym niebem”, bez względu na pogodę i porę roku, przy prowizorycznym ołtarzu, stały się chwilą na którą z niecierpliwością czekają Mieszkańcy wsi. 15 września 2013 r., poraz czwarty okoliczni parafianie przygotowywali ołtarz i wszystko to, co było niezbędne do odprawienia kolejnej Mszy Świętej w intencji parafian. Msza Św. odprawiana "pod gołym niebem" z roku na rok gromadzi coraz to większą liczbę wiernych. Mimo wietrznej, deszczowej i chłodnej pogody pod kamiennym krzyżem w Gorzanowicach zgromadziła się liczna grupa mieszkańców wsi i okolic Bolkowa. Było również ognisko, pieczone kiełbaski i ziemniaki (już także tradycyjnie) oraz ciasto, które upiekły Mieszkanki wsi. I tak Wszyscy po zakończonej Mszy Świętej wspólnie z Księdzem Proboszczem zakończyli niedzielne popołudnie.

22 września 2013 r. - Sakrament Bierzmowania w parafii św. Józefa Oblubieńca w Wierzchosławicach 22 września 2013 r. „Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy na jednym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić” (Dz 2,1-3)

27 września 2013 r. - Występ Chóru z kościoła pw. św. Remigiusa w Borken w Nadrenii Północnej - Westfalii w partnerskim mieście Bolków, w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Bolkowie

13 października 2013 r. - PROGRAM WIZYTACJI KANONICZNEJ w parafii p.w. św. Jadwigi Bolków, dnia 13 października 2013 r. Parafię wizytuje: J. E. Ks. Biskup Adam BAŁABUCH 1. WOLBROMEK, kościół filialny p.w. św. Barbary Godz. 8.30 - Msza święta i spotkanie z miejscowymi parafianami 2. STARE ROCHOWICE, kościół filialny p.w. św. Jana Chrzciciela Godz. 10.00 – Msza święta z poświeceniem odnowionego dachu. 3. ŚWINY, kościół filialny p.w. św. Mikołaja Godz. 11.30 - Msza święta i spotkanie z miejscowymi parafianami 4. BOLKÓW, kościół parafialny p.w. św. Jadwigi Śląskiej Godz. 13.00 – Uroczysta Msza św. pontyfikalna, odpustowa z udzieleniem sakramentu bierzmowania. 5. Obiad na plebanii ok. godz. 15.00 6. Spotkanie modlitewne na cmentarzu o godz. 16.00 7. Wizytacja kancelarii i indywidualne spotkania z kapłanami ok. godz. 16.20 w domu parafialnym 8. Spotkanie w kościele z Radą Parafialną, z pomocnikami parafialnym i członkami stowarzyszeń o godz. 17.00 9. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.30: Różaniec, Msza święta I procesją z figurą Matki Boskiej Fatimskiej. 10. Kolacja w domu parafialnym o godz. 19.00 PROGRAM WIZYTACJI KANONICZNEJ W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH W PARAFII BOLKÓW 15 października 2013 r. 1. Gimnazjum im. Rycerstwa Polskiego w Bolkowie Dyrektor: P. Dariusz Lisowski Katecheci: Ks. Paweł Schanne, P. Grażyna Burzawa Godz. 9.00 - spotkanie z Gronem Pedagogicznym i uczniami. 2. Szkoła Podstawowa im. II Armii Wojska Polskiego w Bolkowie Dyrektor: P. Sławomir Kałużny Katecheci: Ks. P. Szajner, Ks. Paweł Schanne, P. B. Waligóra Godz. 10.00 - spotkanie z Gronem Pedagogicznym i uczniami w sali sportowej Gimnazjum 3. Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Bolkowie Dyrektor: P. Dorota Mękarska Katecheta: Józef Brostowicz Godz. 11.00 – spotkanie z Wychowawcami i dziećmi 5 i 6 letnimi. 4. Przedszkole Samorządowe przy ul. Sienkiewicza Dyrektor: P. Mariola Strużyńska Katecheta: P. Józef Brostowicz Godz. 11.30 – spotkanie z Wychowawcami i dziećmi 4, 5, 6 letnimi. 5. Zespół Szkół Agrobiznesu im. Wincentego Witosa w Bolkowie Dyrektor: P. Beata Zalewska Katecheta: Ks. Tomasz Michalski Godz. 12.00 – spotkanie z Gronem Pedagogicznym i uczniami. 6. Dom Opieki Społecznej w Bolkowie - godz. 14.30 7. Zakład Opiekuńczo- Leczniczy w Bolkowie – godz. 15.15 8. Siostry św. Józefa w Bolkowie – godz. 16.00 Akceptacja J. E. Ks. Biskup Dr Adam BAŁABUCH

Diecezja Świdnicka
Ulubiona pieśń Jana Pawła II
Zdjęcia panoramiczne kościoła


Domowy Kościół

www.dk.oaza.pl

Niedziela

www.niedziela.pl

Gość Niedzielny

www.goscniedzielny.wiara.pl

Radio Maryja

www.radiomaryja.pl

Facebook
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 25
Nieaktywowany Użytkownik: 664
Najnowszy Użytkownik: Andrzej BAZIAK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie