Strona Główna · Intencje Mszalne · Artykuły · Linki · Kontakt · Download · Kategorie Newsów · Nr Konta Bankowego BS Jawor O/Bolków 26 86471059 0411 3700 2004 0001 02 Sierpień 2021
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
Parafia św.Jadwigi w Bolkowie
Ogłoszenia
Formalności kancelaryjne
Schematyzm Dekanatu Bolków
Świątynie gminy Bolków
Kronika Parafialna
Coś dla młodzieży...
Liturgiczna Służba Ołtarza Bolków
Świetlica Socjoterapeutyczna im. św. ks. Z.Gorazdowskiego w Bolkowie
Galeria parafialna
Ostatnie Artykuły
Wyniki XIV Diecezjal...
Wyniki XIII Diecezja...
Przez ulice Bolkowa...
Pofestiwalowy Koncer...
Występ Górniczego Ch...
Liturgia dnia
Kronika Parafialna Rok 2011 do 13 czerwca1 stycznia 2011 r.- Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki. Międzynarodowy Dzień Pokoju. Niedzielny porządek mszy świętych. Z wiarą i zaufaniem opatrzności Bożej wkroczymy w nowy rok 2011. Niech Opatrzność Boża czuwa każdego dnia.

2 stycznia 2011 r. - I niedziela Nowego Roku i I miesiąca stycznia. Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego. Na progu nowego roku uczyńmy postanowienie pobożnego uczestniczenia w każdej mszy świętej niedzielnej

3 stycznia 2011 r. - Rozpoczęcie kolędy. Celem kolędy jest pobłogosławienie domu, wspólna modlitwa kapłana z domownikami i bliższe rozeznanie stanu duszpasterskiego parafii. Przyjęcie kapłana we własnym domu ma wartość religijnego świadectwa.

4 stycznia 2011 r. - Odszedł do Pana śp. ks. Michał Kuś administrator parafii pw. św. Józefa w Wierzchosławicach. Eksporta w czwartek, 6 stycznia, o godz. 16.00 w kościele św. Michała w Wierzchosławicach - pod przewodnictwem ks. bpa Adama Bałabucha. Pogrzeb w piątek, 7 stycznia, o godz. 11.00 w kościele św. Michała w Wierzchosławicach - pod przewodnictwem ks. bpa Ignacego Deca. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

5 stycznia 2011 r. - Udział w opłatkowo - noworocznym spotkaniu członków koła Sybiraków w Bolkowie.

6 stycznia 2011 r. - UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO. Święto nakazane. Dzień wolny od pracy. Misyjny Dzień Dziecka. Taca na misje. POŚWIĘCENIE KADZIDŁA, KREDY I WODY. Msze święte: Bolkow godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00 Stare Rochowice godz.11.00, Wolbromek godz. 9.00, Świny godz. 16.00

6 stycznia 2011 r. - W kościele parafialnym św. Józefa Oblubieńca w Wierzchosławicach została odprawiona pierwsza Msza św. w intencji zmarłego śp. Ks. Proboszcza Michała Kusia. Liturgii przewodniczył Ksiądz Bp Adam Bałabuch, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej.

6 stycznia 2011 r. - Po wieczornej mszy św. spotkanie organizatorów VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Bolkowie

7 stycznia 2011 r. - Pogrzeb śp. ks. Michała Kusia. "Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki” (J 11,25-26).
4 stycznia 2011 r. po długiej i ciężkiej chorobie odszedł do Pana śp. Ks. mgr Michał Kuś, administrator parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Wierzchosławicach. Przeżył 64 lata, z tego 39 lat w kapłaństwie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1972 r. Pogrzeb zmarłego kapłana odbył się w piątek, 7 stycznia. Pożegnalną Mszę Św. koncelebrowaną o godz. 11.00, w kościele św. Józefa Oblubieńca w Wierzchosławicach, odprawił – w asyście kapłanów z diecezji świdnickiej – ordynariusz diecezji Ks. Bp Ignacy Dec. W modlitewnym skupieniu, wyrażając swoją pamięć, żegnała zmarłego Rodzina, Kapłani, Siostry zakonne, przedstawiciele władz miejskich i samorządowych Bolkowa, nauczyciele i młodzież szkolna, parafianie, przedstawiciele poszczególnych wsi, przyjaciele, znajomi, również z odległych stron Polski, Związek Harcerstwa Polskiego ze Świebodzic, delegacja ze Strzegomia. Podczas Mszy Żałobnej pieśń pożegnalną zaśpiewała kapela "Echo". Ksiądz Michał był darem Boga dla wszystkich, którzy się z nim kiedykolwiek spotkali. Kształtował duchowość parafian przede wszystkim przez posługę w konfesjonale. Wykazywał wiele taktu i cierpliwości w kontaktach z parafianami, którzy mając do niego zaufanie, przychodzili ze swymi kłopotami o różnych porach dnia. Poza posługą duszpasterską w parafii służył kierownictwem duchowym wielu osobom. W roku 2009 został ustanowiony administratorem parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Wierzchosławicach. Funkcję tę pełnił przez niespełna 2 lata. Trud pracy duszpasterskiej zaowocował jednak umocnieniem wspólnoty parafialnej i pozostawił wdzięczność w sercach parafian. Odszedł do Pana Kapłan wielkiego serca, całkowicie oddany Bogu i Kościołowi, uśmiechnięty, skromny, gościnny, człowiek o wielkim sercu i niespożytych siłach w czynieniu dobra. "Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen"


9 stycznia 2011 r. - Niedziela Chrztu Pańskiego. Dzisiejsza uroczystość wzywa do refleksji nad naszą przynależnością do Chrystusa. Co czynimy, aby ofiarowane nam na chrzcie świętym życie w Chrystusie rozwijać i doprowadzić do rozkwitu. W modlitwie wyrażamy nasza wdzięczność rodzicom i rodzicom chrzestnym, którzy zatroszczyli się o zapoczątkowanie życia Bożego w naszych sercach. Wspominamy też kapłana, który udzielił nam tego zbawiennego sakramentu.

10 stycznia 2011 r. - Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku. Nadal jednak będzie szopka w kościele i będziemy śpiewali kolędy.

15 stycznia 2011 r. - VII Diecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek w Bolkowie. O godz. 10.00 msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Ignacego Deca. Po mszy świętej festiwalowej w Domy Kultury przesłuchania konkursowe. Zgłosiło się rekordowo dużo uczestników z kilku diecezji. Zapowiada się wielkie wydarzenie religijne i kulturalne. Serdecznie zapraszamy Parafian i prosimy o pomoc w organizacji diecezjalnego święta kolędowania. Znaczek festiwalu był taki sam jak w latach poprzednich. Wyróżnia go jedynie żółty kolor, spadającej gwiazdy z czerwonym warkoczem - symbol Bożego Narodzenia i cyfra rzymska VII, która oznacza to, że w Bolkowie, już po raz siódmy , odbył się Diecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek Festiwal zainaugurowała uroczysta Msza święta w kościele św. Jadwigi Śląskiej, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Ignacego Deca, w której uczestniczyli władze Bolkowa i goście festiwalu. Udział w przeglądzie zgłosiło 360 wykonawców z terenu diecezji świdnickiej i legnickiej, razem 44 zespoły. Tegoroczne jury, które oceniało młodych artystów we wszystkich kategoriach to: Dorota Menkarska, Marek Janas, Leokadia Raczyńska, Marta Krawczyk i Henryk Bliskowski. Nagroda główna "GRAND PRIX" – Festiwalu Zespól „ECHO” – N.M.P. - Świebodzice

16 stycznia 2011 r. - Instalacja nowego proboszcza parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Wierzchosławicach, Ks. mgr Piotra SZAJNERA. W urząd Księdza Proboszcza Wierzchosławic wprowadził podczas uroczystej Eucharystii Ks. Wiesław Pisarski, dziekan dekanatu bolkowskiego, w czasie której nowy Ks. proboszcz złożył Wyznanie Wiary i Przysięgę Wierności. Święcenia kapłańskie Ksiądz Piotr przyjął 17 lat temu. Ma za sobą posługę w siedmiu parafiach. Do Wierzchosławic przyjechał z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie. Po liturgii przedstawiciele z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie, obecni w kościele na Mszy Świętej, wręczyli Ks. Piotrowi kwiaty i życzyli sił w pracy w nowej parafii. Kwiatami również przywitała Księdza młodzież przystępująca w tym roku do bierzmowania.

17 stycznia 2011 r. - „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II Dzięki ogromnej życzliwości Pani Stanisławy i Pana Kazimierza, właścicieli Firmy „Debel” w Bolkowie, dzieci ze Scholii przy parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Bolkowie mogły wystąpić na VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek w nowych, pięknych kolorystycznie szatkach. To było bardzo miłe zobaczyć na twarzach małych artystów tyle radości i wdzięczności. Dzieci wyśpiewały w przeglądzie Kolęd i Pastorałek III miejsce w kategorii Schola Dziecięca oraz II miejsce kategorii Soliści Dziecięcy.

18 stycznia 2011 r. - Rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan: Katolików, Protestantów i Ewangelików

21 stycznia 2011 r. - Drodzy Dziadkowie z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka składamy najlepsze życzenia. Moc dziecięcych uśmiechów i rodzinnej radości w zdrowiu i szczęściu każdego dnia!

21 stycznia 2011 r. - Na zaproszenie Rady Sołeckiej Ks. Proboszcz gościł na święcie Dnia Babci i Dziadka w Starych Rochowicach. W świetlicy wiejskiej przygotowane były nakryte białymi obrusami stoły, a dzieci niecierpliwie wypatrywały swoich bliskich. Goście, przy kawie i pysznych ciastach, obejrzeli występy najmłodszych uczestników tego święta. Po części artystycznej Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani kwiatkami.

22 stycznia 2011 r. - Chrzcielnica z kościoła w Bolkowie została przekazana do renowacji. Na Wielkanoc ma być wszystko naprawione

25 stycznia 2011 r. - "Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki” (J 11,25-26). We wtorek, tj. 25 stycznia 2011 r. w par. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze - Cieplicach odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Jerzego Todorowskiego - Ojca ks. Grzegorza Todorowskiego. Pożegnalną Mszę Św. koncelebrowaną o godz. 13.00, w kościele św. Jana Chrzciciela w Cieplicach, odprawił – w asyście kapłanów z diecezji świdnickiej – ks. bp Adam Bałabuch. W modlitewnym skupieniu, wyrażając swoją pamięć, żegnała zmarłego Rodzina, Kapłani, Siostry zakonne, przedstawiciele władz szkolnych Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik" z Jeleniej Góry, nauczyciele, młodzież szkolna, przyjaciele i znajomi. "Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen"

26 stycznia 2011 r. - Zakończenie wizyt duszpasterskich w domach parafian. Wszystkim parafianom, z którymi mogliśmy się spotkać na szlaku kolędowym składamy kapłańskie Bóg zapłać. Z serca dziękujemy za życzliwe przyjęcie, za gościnność i za ofiary kolędowe. Za dobrodziejów naszej parafii w czasie kolędowym codziennie odprawialiśmy mszę św. o błogosławieństwo Boże w nowy roku 2011. W środę od godz. 16.00 odwiedzimy te rodziny, które nie mogły przyjąć kapłana po kolędzie.

26 stycznia 2011 r. - Spotkanie Noworoczna z Zarządem Koła Kombatantów w Bolkowie

28 stycznia 2011 r. - Zakończenie tygodnia powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

29 stycznia 2011 r. - Spotkanie Rodziców Dzieci komunijnych.1 lutego 2011 r. - Po wieczornej mszy świętej ważne spotkanie dotyczące kwestii ławek, najczęściej poruszanej w czasie kolędy. Trwają konsultacje dotyczące naprawy ławek w nawie głównej kościoła parafialnego. 17 ławek znajduje się w rejestrze zabytków. Przygotowywane są kosztorysy.

2 lutego 2011 r. - Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy się modlili za osoby poświęcone Bogu: za zakonników i zakonnice. Taca przeznaczona jest na klasztory klauzurowe. Na Mszy świętej 2 lutego poświęcenie świec gromnic i świec komunijnych dla dzieci klas drugich. Dzieci odbiorą świece podczas uroczystości. Po wieczornej mszy świętej zapisy Panów do żywego różańca. Liczymy na 20 chętnych i pobożnych mężczyzn.

6 lutego 2011 r. - I niedziela miesiąca. Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego po sumie parafialnej.

9 lutego 2011 r. - Spotkanie grupy św. Józefa.

10 lutego 2011 r. - Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

10 lutego 2011 r. - Odbyła się Msza św. w intencji Organizatorów, Dobrodziejów, Sponsorów i Darczyńców VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Bolkowie. Pamiątkowe dyplomy oraz słowa wdzięczności i serdecznych podziękowań do wszystkich Dobrodziejów skierował ks. Jacek Stala - Dyrektor Festiwalu.

11 lutego 2011 r. - Wspomnienie Matki Boskiej z Lourdes. W całym Kościele, w diecezjach, parafiach, szpitalach obchodzimy XIX Światowy Dzień Chorego pod hasłem „ Krwią Jego zostaliście uzdrowieni”. Msza Święta dla chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych w piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy chorych parafian i opiekunów .

12 lutego 2011 r. - Zabawa Walentynkowa w Starych Rochowicach

14 lutego 2011 r. - Święto ku czci św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa. Święci Bracia Sółuńscy są patronami Europy

15 lutego 2011 r. - Spotkanie w Starych Rochowicach dotyczące planowanej inwestycji

17 lutego 2011 r. - Konserwatorzy z Urzędu Ochrony Zabytków w Legnicy nie wyrazili zgody na zmianę starych zabytkowych ławek na nowe. Na zdjęcie zabytkowych ławek z rejestru zabytków musiałby wydać zgodę Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ławki w nawie głównej , które mają ok. 250 lat, będą zatem poddane renowacji. W bocznych nawach ławki można wykonać nowe. Tego dzieła podejmuje się Parafianin Pan Ryszard Sułkowski.

19 lutego 2011 r. - Bal charytatywny walentynkowo - ostatkowy w Wolbromku

25 lutego 2011 r. - Wiosenna tura nauk przedmałżeńskich rozpocznie się w piątek o godz. 19:00 w budynku parafialnym. Zapraszamy osoby przygotowujące się do sakramentu małżeństwa.1 marca 2011 r. - W nowym miesiącu patronować nam będzie św. Józef. Codziennie po mszy świętej będziemy odmawiali litanię do św. Józefa. Przez jego wstawiennictwo będziemy prosili o pomoc Boża w realizacji trudnej inwestycji remontu ławek. W trudnych sprawach trzeba zawsze iść po pomoc do św. Józefa.

2 marca 2011 r. - 1 rocznica śmierci śp. Ks. Prałata Ryszarda Matuszaka. O godz. 17.45 pokaz multimedialny o zmarłym duszpasterzu. Msza św. koncelebrowana przez 14 kapłanów dekanatu bolkowskiego i spoza dekanatu, pod przewodnictwem Ks. Dziekana Wiesława Pisarskiego. Do wspólnej modlitwy za śp. Ks. Kanonika Piotra Chomickiego zmarłego 18 maja 2000 r. i Ks. Prałata Ryszarda Matuszaka w 1 rocznicę Jego śmierci włączyli się parafianie, przyjaciele i współpracownicy obu księży. Śp. Ks. Kanonik Piotr Chomicki przez trzydzieści lat, tj. od roku 1963 do 1993, był proboszczem parafii pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Bolkowie. Każda rocznica śmierci jest okazją do ponownego spotkania z osobą, dziełem życia, z jej duchowym testamentem, który pozostaje najważniejszym przesłaniem pozostawionym dla tych, którzy pielgrzymują w pielgrzymce wiary do ojczyzny wiecznej. Tajemnica Świętych Obcowania umacnia wiarę w Ich duchową obecność pośród nas. "Było życie, nie ma go, odeszło do Pana – pozostało wspomnienie. Jest czas spotkania i czas rozstania, jest początek i jest koniec – miłości, przyjaźni i współpracy"

3 marca 2011 r. - Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Dzień czci Najświętszego Sakramentu oraz modlitewnej pamięci o kapłanach.

4 marca 2011 r. - Św. Kazimierza Królewicza oraz czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa.

8 marca 2011 r. - Dzień Kobiet. Dla Pań należy się modlitwa i kwiaty.

9 marca 2011 r. - Popielec. Rozpoczęcie Wielkiego Postu W środę Popielcowa obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy. Błogosławieństwo i posypanie głów popiołem. Msze święte: Bolków – godz. 7.00, 9.00, 18.00 Wolbromek, Stare Rochowice, Świny – godz. 16.00 Od I niedzieli Wielkiego Postu przed msza św. będą czytane katechezy oparte na Katechizmie Kościoła Katolickiego

10 marca 2011 r. - Spotkanie Członków Koła Przyjaciół Radia Maryja po mszy świętej wieczornej

11 marca 2011 r. - Droga Krzyżowa w Bolkowie o godz. 17.30. W kościołach filialnych o godz. 16.00.

16 marca 2011 r. - Msza św. dla grupy św. Józefa w kaplicy sióstr w Bolkowie.

18 marca 2011 r. - Droga Krzyżowa w wykonaniu podopiecznych i wolontariuszy z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Niepełnosprawnych w Świebodzicach pod kierunkiem siostry Marioli. Wspólnota "My dla was"

19 marca 2011 r. - Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Główna msza św. o godz. 10.00 w sobotę. Odpust w Wierzchosławicach o godz. 18.00 i w niedzielę w Kwietnikach o godz. 13.00. Zgromadzenie Sióstr Józefitek obchodzi święto patronalne.

20 marca 2011 r. - Zbieranie podpisów pod ustawą o całkowitej ochronie życia.

20 marca 2011 r. - II niedziela Wielkiego Postu zbiórka do puszek na pomoc misjom i Kościołowi w Potrzebie. Będzie można nabyć rewelacyjną książkę „ Bóg przemawia do swoich dzieci”. Książka przetłumaczona na 164 języki i wydana w ponad 50 milionach egzemplarzy. Kupując jedną książkę za 10 zł. ofiarujesz 3 książki dla dzieci w krajach misyjnych.

20 marca 2011 r. - W kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Kwietnikach odbyła się uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa – patrona parafii z tradycyjną procesją wokół kościoła. Mszy św. przewodniczył Ks. Konrad Polesiak, z parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy , zaś w koncelebrze wzięli udział Ks. Wiesław Pisarski – Dziekan dekanatu bolkowskiego, Ks. Marek Kruk– Proboszcz miejscowej parafii, Ks. Proboszcz - Stanisław Sierakowski z parafii św. Mikołaja w Kaczorowie oraz. Ks. Proboszcz Stanisław Majchrzak z kościoła św. Stanisława bpa z Roztoki.

24 marca 2011 r. - Na zaproszenie bolkowskich gimnazjalistów Ksiądz Proboszcz uczestniczył w widowisku poetyckim pt. MIŁOŚNICY MIŁOSZA O MIŁOSZU opartego na poezji Czesława Miłosza w związku z obchodami roku 2011 jako Roku Miłosza.

25 marca 2011 r. - W Kościele celebrujemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tradycji ludowej przyjęła się nazwa: „Matki Bożej Wiosennej”. Maryja patronuje budzącej się przyrodzie, żeby i ona mogła zaowocować. Dwie modlitwy upamiętniają tajemnicę Zwiastowania to: „Pozdrowienie Anielskie” i „Anioł Pański”. Pamiętajmy w tym dniu o wielkiej wartości i świętości życia ludzkiego, o matkach oczekujących potomstwa. Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obchodzimy 7 rocznicę świeceń biskupich Ks. Biskupa Ignacego Deca. 7 rocznica powstania Diecezji Świdnickiej Msze św. w Bolkowie – godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Droga Krzyżowa w tym dniu o godz. 17.30. W kościołach filialnych Msza św. i Droga Krzyżowa o godzinie16.00.

26 marca 2011 r. - W parafii św. Józefa w Świdnicy o godzinie 11:00 odbyło się ustanowienie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Dwudziestu czterech kandydatów dołączyło do grona osób wybranych i powołanych do apostolstwa w Kościele poprzez posługę rozdzielania Boga współbraciom pod postacią Chleba Eucharystycznego. Z naszej parafii Błogosławieństwo do pełnienia posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej otrzymali s. Immaculata ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa oraz katecheta Józef Brostowicz. Uroczystą Mszę Świętą w intencji Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej i ich rodzin, w koncelebrze z przybyłymi na tę uroczystość księżmi proboszczami, odprawił Ksiądz Biskup Ignacy Dec. Podczas Mszy Świętej przedstawiono Księdzu Biskupowi, z imienia i nazwiska oraz parafii, każdego kandydata na szafarzy. Każdy z nich poprzez swoje wypowiedziane „jestem” zgłaszał swoja gotowość do przyjęcia tej posługi. W słowie, jakie wygłosił Ksiądz Biskup Ignacy Dec usłyszeliśmy, że najważniejszy jest Jezus - Bóg, że to On, stał się Ciałem, a nadzwyczajni szafarze będą to Ciało, tego Boga dawać innym. Usłyszeliśmy o wielkiej odpowiedzialności i o wielkim zadaniu, jakie stawia przed szafarzami Kościół. Następnie było ustanowienie, specjalna modlitwa i błogosławieństwo szafarzy, uroczysta Komunia Święta z rąk Ks. Biskupa oraz na zakończenie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

27 marca 2011 r. - W parafii w Lipie Złoty Jubileusz kapłański obchodzi Ks. Kan. Mieczysław Kasprzyk. Ksiądz Mieczysław ur. 1932 r. w Borysławiu, został wyświęcony 26 marca 1961 r. Najpierw przez dziesięć lat jako wikariusz służył ludziom w Borysławiu, Woliborzu, Wrocławiu, Legnicy, Świdnicy, Strzegomiu i Boguszowie Gorce. Następnie w 1967 r. trafił do Lipy, gdzie już jako proboszcz doczekał zasłużonej emerytury. W niedzielę licznie zebrani parafianie oraz przedstawiciele władz samorządowych zebrali się w celu podziękowania Ks. Mieczysławowi za ponad czterdzieści lat spędzonych razem.

27 marca 2011 r. - Zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa Ordynariusza w niedzielę za tydzień zbiórka do puszek dla ofiar trzęsienia ziemi w Japonii2 kwietnia 2011 r. - VI rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Na stadionie w Wałbrzychu o godz. 17.00 uroczysta msza święta transmitowana przez Radio Maryja i Telewizje Trwam. W parafii naszej w sobotę o godz. 21.00 Apel Jasnogórski i Różaniec w intencji o wyniesienie na ołtarze Czcigodnego Ojca Świętego Jana Pawła II na miesiąc przed beatyfikacją.

3 kwietnia 2011 r. - W parafii naszej rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. W dniach skupienia , modlitwy i słuchania Słowa Bożego będzie nam przewodniczył ojciec rekolekcjonista ks. Piotr Mycan z Wałbrzycha. Witamy Go serdecznie i życzymy owocnej posługi. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego po sumie parafialnej. Również dzisiaj imieniny śp. Ks. Parał. Ryszarda Matuszaka.

4 kwietnia 2011 r. - Drugi dzień rekolekcji dla dzieci szkoły podstawowej w Bolkowie, pod przewodnictwem ojca rekolekcjonisty ks. Piotra Mycana z Wałbrzycha, poświęcony był tematyce grzechu i łaski zbawienia otrzymanej od Jezusa Chrystusa. Dynamika spotkań była podobna do tej, którą ksiądz ojciec zastosował pierwszego dnia w niedzielę, choć pojawiły się nowe elementy. Bardzo przejmującym dla dzieci był moment, gdy zaczęły przybijać do wielkiego krzyża, przyniesionego przez naszego księdza proboszcza do świątyni dzień wcześniej, kartki z wypisanymi na nich grzechami. Akt ten był symbolicznym oddaniem grzechów Jezusowi, bo tylko on przyjmując grzech potrafi stracić życie i je odzyskać. Gdy w pokorze serca wyznajemy naszą grzeszność i bezsilność On przynosi nam moc pokonania naszej słabości.

6 kwietnia 2011 r. - W dniach 3 - 6.04.2011 odbyły się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Na zaproszenie ks. Dziekana Wiesława Pisarskiego przybył do nas Ojciec Rekolekcjonista Ks. Piotr Mycana z parafii św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Wałbrzychu. W ciągu czterech dni nasza świątynia zapełniała się tłumnie wiernymi parafianami na każdej Mszy Świętej i każdym spotkaniu z Ojcem Rekolekcjonistą. Był to czas zmagań duchowych, refleksji nad sobą i pojednania z Bogiem i bliźnimi. Dziękujemy Panu Bogu za dar tych rekolekcji. Rekolekcje wielkopostne to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. Cała wspólnota parafialna Parafii pod wezwaniem Św. Jadwigi Śląskiej dziękuje z całego serca Ojcu Rekolekcjoniście za przeprowadzone w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które duchowo przygotowały nas na Święta Zmartwychwstania Pańskiego, za spędzony wspólny czas, za chęć przywiezienia rekwizytów, które w czasie dynamicznych spotkań z dziećmi wywoływały wiele emocji i przejmujących momentów. Dziś, podczas Mszy św. koncelebrowanej dzieci ze Szkoły Podstawowej i dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bolkowie, które gościły w kościele, serdecznie podziękowały Ojcu Piotrowi składając ja jego ręce bukiety kolorowych kwiatów, dzieci podziękowały również swojemu księdzu proboszczowi Wiesławowi Pisarskiemu za zorganizowanie tak owocnej edukacyjnej wizyty. Dziękujemy również przybyłym Księżą za pomoc w spowiedzi. Czcigodny Ojcze Rekolekcjonisto! Dziękując za trud przeprowadzenia u nas Rekolekcji Wielkopostnych życzymy Ci błogosławieństwa Bożego i zdrowia, potrzebnego do dalszej posługi kapłańskiej. Szczęść Boże.

9 kwietnia 2011 r. - Koszyki, pisanki i kraszanki, palmy, ręcznie haftowane serwety, ozdoby stołu i mieszkania oraz potrawy świąteczne – to tylko część oferty przygotowanej na Kiermasz Wielkanocny, który odbył się w Domu Kultury w sobotę, tj 9 kwietnia 2011 r. W ofercie rękodzielników pojawiły się także wyroby z wosku, artystyczna biżuteria i ceramika. Swoje wyroby artyści prezentowali przy 36 stoiskach. Od wielu lat kiermasz, organizowany przez GMOKSiR w Bolkowie, cieszy się wielkim zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców miasta jak i regionalnych twórców ludowych, którzy w tym dniu oferują produkty związane ze Świętami Wielkanocnymi. Gośćmi kiermaszu byli Ks. Dziekan Wiesław Pisarski i Jacek Machynia Burmistrz Bolkowa

10 kwietnia 2011 r. - I rocznica tragedii pod Smoleńskiem. Na sumie Msza św. za tych, którzy zginęli w katastrofie lotniczej. Do dziś towarzyszy nam smutek i żal po tej tragedii, do której nie powinno dojść.

10 kwietnia 2011 r. - W piątą niedzielę Wielkiego Postu zasłonięte są krzyże i obrazy męki Pańskiej – „Niedziela Czarna”

10 kwietnia 2011 r. - I rocznica pobytu w parafii w Bolkowie Księdza dziekana Wiesława Pisarskiego. Czcigodny Księże Proboszczu Z okazji pierwszej rocznicy pobytu z nami, życzymy Księdzu Proboszczowi dużo zdrowia, wiele radości na co dzień, łask bożych i siły w sprawowaniu trudnych obowiązków kapłańskich, by całe Twoje życie było napełnione światłością, miłością, niech Boski Zbawiciel prowadzi Cię po pięknej lecz niełatwej drodze powołania dla ludu Pana. Życzymy Księdzu dalszego zapału, wytrwałości i jeszcze więcej pomysłów, które udają się wcielić w życie, w naszej Wspólnocie parafialnej.

10 kwietnia 2011 r. - Ponad godzinny koncert pieśni ludowych i religijnych znanego artysty Jacka Hałasa, który odbył się 10 kwietnia 2011 r., po wieczornej Mszy Świętej , licznie zgromadził parafian. Jacek Hałas, wszechstronny muzyk, który przyjechał do nas z Poznania, w Bolkowie gościł już po raz drugi. Artysta od lat poszukuje śladów pieśni dziadowskich w żywej tradycji, zapisach etnografów, domowych archiwach i praktykuje grę na tradycyjnym instrumencie wędrownych śpiewaków - lirze korbowej. Surowe, akustyczne brzmienie przyprawione szczyptą melancholii i tęsknoty za dawnymi czasami osiąga podczas swych koncertów dzięki unikatowym instrumentom: węgierskiej lirze korbowej z pracowni Beli Serenyiego, akordeonowi "Bell" z pracowni Franciszka Krasnodębskiego, bębenkowi radomskiemu spod ręki Macieja Żurka oraz drumli (prosty instrument wykonany ze stali, na drumli gra się, trzymając ją w ustach i szarpiąc palcem ruchomy języczek).
Koncert był dedykowany tragicznie zmarłym 96 uczestnikom lotu do Smoleńska.
Dziękujemy artyście za wspaniałe doznania duchowe i artystyczne oraz organizatorowi koncertu Panu Bogusławowi Krukowskiemu - dyrektorowi GMOKSiR w Bolkowie.

10 kwietnia 2011 r. - Od dnia dzisiejszego można nabyć paschaliki na stół wielkanocny. Koszt 5 zł. Akację prowadzi Caritas Diecezji Świdnickiej.

14 kwietnia 2011 r. - Po Mszy św. spotkanie Członków Koła Przyjaciół Radia Maryja w Bolkowie.

11 kwietnia 2011 r. - Przy wejściu na plac kościelny Jana Pawła II została umieszczona tablica informująca o godzinach Mszy świętych w niedzielę. Identyczne 3 tablice zostaną zainstalowane przy wejściu do kościoła w kościołach filialnych, tj, Wolbromku, Starych Rochowicach i Świnach. Tablice mają na celu informować o sprawowaniu Mszy świętych w niedzielę przede wszystkim turystów odwiedzających nasze miasto i okolice.

17 kwietnia 2011 r. - W całej Polsce, w Niedzielę Palmową do wszystkich kościołów podążają wierni z palmami w ręku. Święci się je na każdym nabożeństwie. Potem przynosi się je do domów na błogosławieństwo boże i aby zdobiły nasze mieszkania i stoły w okresie świątecznym. Palmy - najczęściej w Polsce spotykane - to pionowe bukiety i bukieciki, różnej wysokości, w których koniecznie muszą znaleźć się gałązki wierzbowe o tej porze roku okryte srebrzystymi, puszystymi baziami (zwanymi także kotkami lub bagniątkami). Wierzba uważana jest bowiem za roślinę miłującą życie, ponieważ rośnie w najgorszych nawet warunkach, łatwo się przyjmuje, a ucięta, włożona do wody gałązka wierzbowa i nawet pozostawiona w wilgotnym kącie wierzbowa miotła, szybko wypuszczają zielone listki; symbolizuje więc zmartwychwstanie i życie. Do palmy wkłada się także rośliny wiecznie zielone: gałązki tui, świerku, bukszpanu, borówek leśnych, cisu a przybiera się ją jeszcze kolorowymi wstążeczkami i suszonymi lub sztucznymi kwiatkami. Bardzo popularne są w Polsce palmy wileńskie, mające kształt kolorowych wysmukłych bukietów lub barwnych pałek (zwanych wałkami), różnej wysokości i grubości, z misternie układanych suszonych kwiatów, farbowanych kłosków różnych traw i mchów. Niegdyś ten typ palm występował głównie w okolicach Wilna oraz na przygranicznych terenach polsko - litewskich. Obecnie palmy wileńskie są znane w całej Polsce.W tradycji Kościoła palma symbolizuje zarówno męczeństwo jak i tryumf, a zatem i Mękę i chwalebne Zmartwychwstanie Jezusa oraz nieśmiertelność duszy ludzkiej.

20 kwietnia 2011 r. - Ja jestem Bogiem, stworzenie. Chodź za Mną, idąc Moimi Stacjami Drogi Krzyżowej. Pragnij tylko Mnie przy każdej Stacji, Ja bowiem jestem na każdej z Nich. Będę tam i chcę, abyś tam była; chcę, abyś przy nich przyklękała. Po raz kolejny czyli już 6 raz, wzorem lat poprzednich, 20 kwietnia 2011 r. mieszkańcy Bolkowa zgromadzili się, by jak co roku przejść ulicami miasta i wziąć udział w Drodze Krzyżowej. Tradycja takiej formy uczczenia Męki Chrystusa, zrodziła się w naszej parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w 2005 r. Jednak w tym roku trasa Drogi Krzyżowej wiodła zupełnie inaczej, droga nie była wcale łatwa, bowiem były to wąskie i kręte uliczki - Kraszewskiego, Farbiarska i Reymonta, okalające centrum Bolkowa, ale za to można było głębiej wniknąć w ciężar Męki Chrystusa. Ten największy symbol chrześcijaństwa prowadził blask rozświetlonych pochodni. Podczas procesji wzorem Drogi Krzyżowej z rzymskiego Koloseum niesiono drewniany krzyż, jako znak łączności z Jezusem, który też dźwigał swój krzyż, ulicami Jerozolimy od pretorium Piłata na Golgotę.Tym razem drewniany krzyż na swych barkach dźwigali na zmianę, z kościoła do Stacji I - Księża i siostry, od Stacji I do Stacji II - Dzieci ze Szkoły Podstawowej, od Stacji II do Stacji III - Gimnazjum, od Stacji III do Stacji IV - Młodzież ze szkoły średniej, od Stacji IV do Stacji V - Ministranci, od Stacji V do Stacji VI -Matki Różańcowe, od Stacji VI do Stacji VII - Koło Radia Maryja, od Stacji VII do Stacji VIII - Pracownicy UMiG w Bolkowie, od Stacji VIII do Stacji IX - Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, od Stacji IX do Stacji X - Nauczyciele, katecheci, wychowawcy, od Stacji X do Stacji XI - Wdowy, od Stacji XI do Stacji XII - Wdowcy, od Stacji XII do Stacji XIII - Matki, od Stacji XIII do Stacji XIV - Ojcowie, od Stacji XIV do kościoła - Pracodawcy. Wierni parafianie, którzy zebrali się po Mszy Świętej o godz. 18:30 i w głębokim skupieniu, w blasku lampionów i świec przeszli wszystkie stacje Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo, któremu przewodniczył Ks. Proboszcz Wiesław Pisarski zakończyło się na placu Jana Pawła II pod Krzyżem Misyjnym. Na zakończenie proboszcz parafii udzielił Bożego Błogosławieństwa wszystkim uczestnikom naszej Drogi Krzyżowej i podziękował wiernym za pobożny udział oraz pomoc przy organizacji. W roku duszpasterskim przeżywanym pod hasłem: „W komunii z Bogiem” także i w ten sposób okazano naszą miłość Chrystusowi. Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami...

21 kwietnia 2011 r. - W kościołach parafialnych odprawia się w Wielki Czwartek tylko jedną Mszę świętą przez cały dzień. Jest to wieczorna Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Jest ona pamiątką ostatniej wieczerzy, jaką Jezus spożył wraz ze swymi uczniami w przeddzień Jego męki i śmierci. Tego wieczoru biorąc do rąk chleb i wino przemienił je w swoje ciało i swoją krew, czyniąc z nich pokarm i napój, który ma nam towarzyszyć do końca świata. Ustanawiając w ten sposób sakrament Eucharystii, polecił apostołom, by w przyszłości czynili to na Jego pamiątkę. Tą wyjątkową celebracją rozpoczyna się święte Triduum paschalne, które jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Z sakramentem Ciała i Krwi Pańskiej Jezus związał w sposób nierozerwalny posługę kapłańską. Właśnie podczas Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, sprawowanej wieczorem w Wielki Czwartek, Kościół świętuje ustanowienie przez Jezusa tych dwóch sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. Radujemy się tego dnia z daru Mszy świętej, ale jest to także święto dla każdego księdza - dlatego na początku Mszy przedstawiciele parafii złożyli naszym kapłanom życzenia. Trzeba jednak o kapłanach pamiętać też w swoich modlitwach. Wszystkie gesty i słowa Jezusa, błogosławieństwo chleba i wina nawiązują do żydowskiej tradycji. Jednak Chrystus nadał tej uczcie nowy sens. Mówiąc, że poświęcony chleb jest Jego Ciałem, a wino Krwią, ustanowił Eucharystię, najważniejszy spośród sakramentów Kościoła.

23 kwietnia 2011 r. - Serdeczne życzenia Wesołego Alleluja oraz dużo zdrowia i pogody ducha. Niech radość Wielkanocy napełni Wasze serca nadzieją i obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego

23 kwietnia 2011 r. - W Wielką Sobotę po gruntownej restauracji stuletnia chrzcielnica znalazła się już na swoim miejscu w kościele parafialnym . W pokryciu kosztów remontu uczestniczą rodzice dzieci komunijnych oraz parafia. Chrzcielnica została zakupiona do kościoła 4 lipca 1911 r. a jej poprzedniczka została przekazana do Muzeum na Zamku.

23 kwietnia 2011 r. - Poświęcę jutro w kościele Pisankę, chleb i sól Tak mało, a tak wiele W koszyku jest życie i ból Chrystus z martwych powstanie Odkupił i wstąpi do nieba Ale na ziemi zostanie Kromka gorzkiego chleba Dzielimy się dzisiaj nią Panie Z nadzieją na lepszy świat Wszak odwaliłeś kamień Na sto miliardów lat (Ryszard Opara)

23 kwietnia 2011 r. - Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Składa się z czterech części: Liturgii Ognia, Liturgii Słowa, Liturgii Chrztu i Liturgii Eucharystycznej. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpoczęła się o godz.21.00 i była połączona z procesją rezurekcyjną wokół Rynku bolkowskiego. Procesja rezurekcyjna jest wyrazem radości ze święta. Niesiona jest w niej Hostia w monstrancji oraz liturgiczne symbole święta: krzyż ozdobiony stułą, paschał i figura Jezusa Zmartwychwstałego

25 kwietnia 2011 r. - Parafia dziękuje za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, za prace porządkowe wykonane w świątyni i na placu przy kościele oraz plebanii. Na trwałe umocowane są ławki przy kościele parafialnym. Należą się dzięki P. Kazimierzowi Postule i P. Kazimierzowi Palczakowi. Składamy podziękowanie za życzenia świąteczne przysłane do parafii.

28 kwietnia 2011 r. - Ksiądz proboszcz zaproszony przez PZERiI na Dzień Inwalidy zorganizowany w Domu Kultury w Bolkowie

29 kwietnia 2011 r. - Do Rzymu na uroczystości udała się delegacja z parafii i naszego dekanatu. W najbliższych dniach uczestniczymy w modlitewnym przygotowaniu na beatyfikację.1 maja 2011 r. - Niedziela 1 maja będzie dniem wielkiego wydarzenia, jakim będzie beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego Jana Pawła II. Do Rzymu na uroczystości uda się delegacja z parafii i naszego dekanatu. W najbliższych dniach uczestniczymy w modlitewnym przygotowaniu na beatyfikację.

1 maja 2011 r. - W niedzielę 1 maja nabożeństwo majowe o godz. 17.30

3 maja 2011 r. - Piękna zima tej wiosny w Bolkowie zaskoczyła nas intensywnymi opadami śniegu od 5 do 10 cm, a w górach nawet do 20 cm, śliską nawierzchnią i spadkiem temperatury do -4 st.

3 maja 2011 r. - Uroczystość Matki Boskiej Królowej Polski. Głównej Patronki Polski. Msze święte w Bolkowie o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Msza w Starych Rochowicach o godz. 11.00. Świny godz.11.00, Wolbromek – godz. 9.00

4 maja 2011 r. - Wspomnienie św. Floriana, żołnierza i męczennika. Patronalne święto Strażaków. Braci strażackiej z naszej parafii składamy życzenia bezpiecznej służby i wyrażamy wdzięczność…

7 maja 2011 r. - W sobotę św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i patrona diecezji świdnickiej. Przypada III rocznica święceń biskupich pomocniczego biskupa Adama BAŁABUCHA. Diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację

9 maja 2011 r. - Uroczystość św. Stanisława , biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Diecezji Świdnickiej.

12 maja 2011 r. - Spotkanie koła Przyjaciół Radia Maryja o godz. 18.30.

13 maja 2011 r. - "Wezwanie Maryi nie jest jednorazowe. Jest otwarte ku coraz nowym pokoleniom. Ku coraz nowym >>znakom czasu<<. Trzeba do niego wciąż powracać. Podejmować je wciąż na nowo." Jan Paweł II, Fatima, 13.V.1982 r. 13 maja 2011 r. o godzinie 17.30 zostało odprawione pierwsze nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła z figurą M.B. Fatimskiej.. Nawiązuje ono do objawień Matki Bożej w Fatimie, które miały miejsce od 13 maja do 13 października 1917 r. Ma ono charakter ekspiacyjny i obejmuje głównie wspólne odmawianie różańca. Przez modlitwę różańcową rozważamy życie i postawę Matki Bożej oraz Jej Syna, Wcielonego Jednorodzonego Syna Bożego, który dla naszego zbawienia stał się człowiekiem i ofiarował swoje życie za nas na krzyżu. Nabożeństwo to ma stanowić jakby odpowiedź na dwa wezwania Maryi: do modlitwy oraz do czynienia pokuty za grzeszników. Wyzwala gorącą modlitwę, rodzi radość ze spotkania z Maryją, która prowadzi lud do Swojego Syna. Wieczorna procesja, która przeszła wokół kościoła ze świecami i figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień Łucji oraz Hiacyncie i Franciszkowi - dziś już błogosławionym. Nabożeństwo Fatimskie uczy nas codziennego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem, poprzez stanie przy Sercu Maryi. Ona ogarnia nas swoim Niepokalanym Sercem i uczy żyć tym, czego pragnie od nas Bóg.

14 maja 2011 r. - Św. Macieja , Apostoła – święto

14 maja 2011 r. - W sobotę, tj. 14 maja 2011 r. od godz. 9.00 pierwsza pamiętna data dla dzieci. Dzień pierwszej spowiedzi świętej. Sześćdziesiąt dzieci komunijnych wraz z rodzicami, po przygotowaniu się poprzez modlitwę do Ducha Świętego i rzetelny rachunek sumienia, przystąpiły do kratek konfesjonału, aby wyznać Jezusowi pierwszy raz swoje grzechy. Ważny moment w życiu każdego wierzącego, gdyż po raz pierwszy otrzymaliśmy odpuszczenie naszych grzechów, po raz pierwszy doświadczyliśmy wielkości Bożego Miłosierdzia. Jezus obdarzył nas darem czystego serca.

14 maja 2011 r. - Dzieci ze Scholi kościoła św. Jadwigi Śląskiej w Bolkowie, które śpiewem i muzyką wzbogacają niedzielną i świąteczną liturgię, spędziły dzisiejsze popołudnie, tj. 14 maja 2011 r. na pieczeniu kiełbasek. Ten przyjemny dzień zorganizowali im na swojej posesji Państwo Małgorzata i Andrzej Taborscy, a bardzo smaczne kiełbaski sponsorowała Pani Dorota Daszkiewicz. Dzieci po swoich cotygodniowych, sobotnich zajęciach wraz z Siostrą Rut w pełnym składzie pojawiły się w pięknym ogrodzie Państwa Taborskich, w którym (naprawdę) stoi nasz bolkowski zamek. Zaproszenie przyjął również Ksiądz Proboszcz Wiesław Pisarski, przynosząc dla swoich małych „współpracowników” słodycze i napoje. Pieczenie kiełbasek umilano śpiewami i harcami. Uśmiechnięte twarze dzieci i co chwilę wybuchające śmiechy mówiły same za siebie. Było super!

15 maja 2011 r. - UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZEJ PARAFII, 15 MAJA 2010 O GODZ. 9.00. W pochmurny poranek ale za to z wiosną w serduszkach, 15 maja 2011 r. dzieci klas drugich szkoły podstawowej z naszej parafii po raz pierwszy przystąpiły do Stołu Pańskiego, przyjmując Ciało i Krew Pana Jezusa. W tej uroczystej dla nich chwili towarzyszyli im rodzice, rodzeństwo, krewni i nauczyciele. Pierwsza Komunia Św. jest zwieńczeniem rocznych przygotowań. Sakrament Eucharystii (jak wszystkie inne sakramenty) wymaga przygotowania, by można przyjąć Go ze zrozumieniem, wiarą i miłością. Nad przygotowaniem dzieci, troskliwą pieczę sprawował ks. Jacek Stala, siostra Rut i rodzice. Uroczystość rozpoczęła się przed kościołem o godz. 9.00. Stamtąd dzieci i cała asysta liturgiczna, z księdzem Proboszczem Wiesławem Pisarskim na czele, wkroczyła do pięknie przystrojonego kościoła św. Jadwigi Śląskiej w Bolkowie. Rodzice z wielkim szacunkiem przywitali Ks. Proboszcza i poprosili o udzielenie ich dzieciom Komunii Świętej. Liturgię Słowa przygotowały dzieci komunijne, które czytały i śpiewały. Ksiądz Proboszcz również przygotował prezent dla dzieci – błękitne jak niebo niezapominajki. Niezapominajki Są to kwiatki z bajki; Rosną nad potoczkiem, Patrzą modrym oczkiem I szepcą ci skromnie: Nie zapomnij o mnie.” Na koniec każde dziecko otrzymało chlebek i tak zakończyła się uroczysta liturgia, podczas której 60 dzieci z naszej parafii przyjęło Pierwszą Komunię Św.

15 maja 2011 r. - IV Niedziela Wielkanocna nazywana jest niedzielą Dobrego Pasterza. Dzisiaj w Światowym Dniu Modlitw powołania do Służby w Kościele stajemy przed Jezusem – prawdziwym Pasterzem, by wspólnie modlić się o powołania kapłańskie i zakonne.

15 maja 2011 r. - Dzisiaj o godz. 18.00 transmisja z kościoła p.w. św. Erazma i Pankracego z Jeleniej Góry. Uroczystość nadania tytułu Bazyli Mniejszej. Tylko w telewizji TRWAM

16 maja 2011 r. - W dniu 16 maja kościół czci św. Andrzeja Bobolę. Wpatrując się w przykład świętego męczennika, starajmy się z odwagą i gorliwością wyznawać swoją wiarę.

18 maja 2011 r. - W środę, tj.18 maja, przypada 91. rocznica urodzin błogosławionego Jana Pawła II. Dołóżmy starań, by w naszych środowiskach wzrastało zainteresowanie nauczaniem społecznym Jana Pawła II.

22 maja 2011 r. - W naszej parafii pw. Św. Jadwigi Śląskiej, na Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem Ks. Proboszcza Wiesława Pisarskiego, odbyła się uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci ponownie założyły swoje alby, aby przypomnieć sobie radość wynikającą z możliwości przystępowania do Stołu Pańskiego. Minął im już rok z Panem Jezusem przyjmowanym do serca. Dzieci bardzo pięknie przygotowały się do tego wydarzenia co też przyczyniło się do podniosłej atmosfery tego święta.
Księdzu Jackowi za przygotowanie dzieci i troskliwą pieczę serdeczne Bóg zapłać.

24 maja 2011 r.- Kościół na całym świecie modli się za Kościół w Chinach. Nasi bracia w wierze trwają przy Chrystusie mimo trwających prześladowań. Jesteśmy solidarni w wierze z katolikami chińskimi i modlimy się o wolność religijną.

24 maja 2011 r. - Próba generalna dla bierzmowanych i świadków we wtorek o godz. 18.30.

26 maja 2011 r. - 26 maja Dzień Matki. Panu Bogu polecamy wszystkie matki żyjące i zmarłe. Matkom naszym wiele zawdzięczamy. Zasługują one na naszą wdzięczność.

26 maja 2011 r. - W czwartek 26 maja 2011 r. przeżywaliśmy w naszej parafii zjazd rokowy księży kapłanów, z Diecezji Świdnickiej i spoza, święconych w roku 1984. Wśród wielebnych był też nasz Ksiądz Proboszcz Wiesław Pisarski. O godz. 11.00 wszyscy przybyli księża, odprawili Mszę Świętą koncelebrowaną w kościele pw. Św. Jadwigi Śląskiej Jak mówił na wstępie ksiądz Proboszcz, przybyli tu by dziękować Matce Bożej za 27 lat służby kapłańskiej i wypraszać potrzebne łaski na następne lata posługi. Mszy Świętej Przewodniczył Ksiądz Józef Lubczyński z parafii pw. Chrystusa Króla w Brzegu Dolnym a Homilię o Kapłaństwie wygłosił Ks. prof. ndzw. dr hab. Stanisław Araszczuk z Legnicy. Ksiądz Stanisław Araszczuk jest Prorektorem ds. studenckich na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu i promotorem prac magisterskich z liturgiki. Wszystkim Księżom wyświęconym w roku 1984 składamy serdeczne życzenia. Drodzy Kapłani, niech Pan Bóg otacza Was swoja łaską i błogosławieństwem, niech Jego miłość napełnia Wasze serca każdego dnia byście z radością mogli wypełniać to do czego Pan Was powołał i przeznaczył oraz wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów.

28 maja 2011 r. - W sobotę przypada 30 rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Dzięki jego nieugiętej postawie Kościół w naszej ojczyźnie zachował jedność w ciemnej nocy komunizmu. W naszych modlitwach prośmy o beatyfikację Wielkiego Prymasa Tysiąclecia. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy!

28 maja 2011 r. - 4 maja swoje święto w kalendarzu obchodzą strażacy, jest to również dzień ich patrona, świętego Floriana. Dziś, tj 28 maja 2011 r. z tej okazji w Ośrodku Wypoczynku Świątecznego w Bolkowie odbyły się obchody Dnia Strażaka. Na basenie bolkowskim pojawiły się wszystkie jednostki z rejonu. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 16.00 przemarszem pododdziałów, Orkiestry Dętej oraz uroczystym apelem, podczas którego wręczono medale, odznaczenia i podziękowania. Miłym akcentem towarzyszącym obchodom było przekazanie i poświęcenie przez Księdza Dziekana naszej parafii Wiesława Pisarskiego i Ks. Wicedziekana Kapelana Straży Pożarnej Stanisława Sierakowskiego z Parafii św. Mikołaja w Kaczorowie nowych lekkich wozów strażackich, wprowadzonych do służby w OSP Bolkowie, OSP Wolbromku, OSP Wierzchosławicach i OSP Sadach Górnych. Z okazji Dnia Strażaka, wszystkim Druhom i Druhnom życzymy pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, dużo zdrowia dla Was i Waszych rodzin. Aby Wasze święto odbywało się w spokoju i radości.

29 maja 2011 r. - Pod czystym i jasnym niebios sklepieniem, przy akompaniamencie śpiewu ptaków, dzisiaj o godz. 18.00 Ksiądz Proboszcz Wiesław Pisarski odprawił Mszę Świętą i Nabożeństwo Majowe przy krzyżu w Gorzanowicach w intencji rolników, o dobre tegoroczne plony i Boże Błogosławieństwo.

31 maja 2011 r. - „Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy na jednym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić” (Dz 2,1-3) Sześćdziesiąt uczniów klas trzecich Gimnazjum im. Rycerstwa Polskiego w Bolkowie, w wypełnionym po brzegi kościele pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Bolkowie, przystąpiło późnym popołudniem, 31 maja 2011 r. do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskie. Sakramentu Bierzmowania udzielił im J.E. KS. Biskup Adam Bałabuch. O udzielenie sakramentu, na początku uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej, poprosili rodzice przystępujących do bierzmowania. O gotowości kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania świadczyła w przeddzień spowiedź Święta. Po odnowieniu przez młodzież przyrzeczeń wygłoszonych przez rodziców podczas Chrztu świętego, wyznanie wiary, oraz po specjalnym błogosławieństwie udzielonym przez wszystkich kapłanów obecnych w świątyni Św. Jadwigi Śląskiej, J.E.KS. Biskup Adam Bałabuch udzielił wkraczającym w dorosłe życie chrześcijańskie Sakramentu Bierzmowania. Odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego, wyznanie wiary oraz przysięga kandydatów zamykały główną część uroczystości. Na zakończenie Mszy Św. serdeczne słowa podziękowania złożył Ks. Wiesław Pisarski - Proboszcz naszej parafii, najpierw Bogu — za ofiarowany dzień, za dzień łaski dla młodzieży, J.E. Bp Adamowi Bałabuchowi, obecnym kapłanom oraz wszystkim uczestnikom uroczystości. Młodzież parafii, wdzięczna za otrzymany dar, wyraziła również swoje głębokie podziękowania. Przedstawiciele rodziców młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania, podziękowali J.E. Biskupowi, za dar bierzmowania, za wygłoszone Słowo Boże, modlitwy oraz błogosławieństwo dla całej parafii. Młodzież do przyjęcia Sakramentu przez cały rok, starannie przygotowywała katechetka, Pani Grażyna Burzawa, pod czujnym okiem Księdza Proboszcza Wiesława Pisarskiego.Wielokrotne próby przed bierzmowaniem dały swój końcowy, pożądany efekt. Uroczystość Sakramentu Bierzmowania była niezapomnianym przeżyciem duchowym wszystkich uczestników tej uroczystości. Sakrament Bierzmowania to przeżycie bardzo osobiste, prywatne, piękne. Człowiek musi do niego dorosnąć. Młodzież przyjmowała go w wielkiej powadze i zamyśleniu. Błogosławieństwo udzielone wiernym przez kapłanów zakończyło uroczystość w kościele. Była to wielka uroczystość w naszej parafii.4 czerwca 2011 r. - W sobotę 4 czerwca, na boisku sportowym w Starych Rochowicach odbył się Festyn Rodzinny. Festynowi towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, dobry nastrój oraz uśmiech na twarzach mieszkańców Starych Rochowic i gości. Na zaproszenie Rady Sołeckiej przybył Ksiądz Proboszcz Parafii bolkowskiej Wiesław Pisarski, Burmistrz Miasta Bolkowa Jarosław Wroński oraz Radni Rady Miejskiej. Z festynowych atrakcji największym zainteresowaniem cieszyły się miejscowe wypieki oraz loteria fantowa, w której główną nagrodą był rower ufundowany przez Radę Sołecką. Wśród gwaru i śmiechu prowadzone były gry, zabawy i konkursy, w których najmłodszych uczestników nagradzano upominkami i słodkościami. Dla nieco starszej publiczności gospodarze, tj. Pani Jolanta Potaczek i Kasia Krawczyk przygotowały konkurs z nagrodami o Starych Rochowicach . Jednym z ważniejszych punktów imprezy był Mecz Piłki Nożnej o puchar Starych Rochowic: Mężczyźni kontra Młodzież. Sędzią głównym meczu był Pan Sobiesław Zawrotnik, zaś w rolę jednego z piłkarzy w drużynie "Mężczyzn" z dużym powodzeniem wcielił się nasz Proboszcz ks. Wiesław Pisarski. Po zaciekłej i wyczerpującej walce zwyciężyła Młodzież 3:2 Jednak wspólne, późniejsze biesiadowanie zażegnało ducha rywalizacji, pozostawiając tylko wrażenie ciekawie i wartościowo spędzonego dnia. Na zaproszenie mieszkańców Starych Rochowic przybyli również słuchacze z Zespołu Szkół z Jawora "Medyk" z pokazem ratownictwa medycznego w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Zwieńczeniem imprezy była zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych. Imprezę zorganizowała Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna, Radni oraz GMOKSiR w Bolkowie.

5 czerwca 2011 r. - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam o celu ostatecznym, jakim jest niebo. Jako chrześcijanie jesteśmy zobowiązani do troski o to, by jak najwięcej ludzi znalazło się w niebie.

8 czerwca 2011 r. - W środę w liturgii Kościoła wspominamy św. Jadwigę Królową, kanonizowaną 8 czerwca 1997 r. przez papieża Jana Pawła II.

9 czerwca 2011 r. - O godz. 18.30 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

12 czerwca 2011 r. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Zielone Światki. Kościoły i domy stroimy brzozą lub tatarakiem. Przed tym świętem nowenna do Ducha Świętego. Msza św. intencji Pszczelarzy i ich Rodzin o godz. 12.00 na sumie. Doroczne Święto Miodu. Rozpoczynają się Dni Bolkowa.

12 czerwca 2011 r. - Po raz kolejny, 12 czerwca 2011 r. odbyło się "ŚWIĘTO MIODU I PRODUKTU REGIONALNEGO" połączone z wielkim kiermaszem produktów pszczelich i regionalnych . Impreza rozpoczęła się w sali widowiskowej GMOKSiR w Bolkowie o godz 9.00 konferencją szkoleniową nt. "Hodowli matek pszczelich", którą poprowadził Jerzy Mach – czołowy hodowca matek pszczelich w Niemczech oraz wykładem przedstawiciela ARR o "Pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej dla Pszczelarzy". Pszczelarze mieli również okazje spotkać się z Prezydentem APISLAWI i Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeuszem Sabatem. O godz. 12.00 została odprawiona Msza Święta koncelebrowana w Kościele Parafialnym p.w. Św. Jadwigi Śląskiej w intencji pszczelarzy z Pocztami Sztandarowymi i darami ołtarza, celebrowana przez Ks. Prałata dr Eugeniusza Marciniaka Ogólnopolskiego Duszpasterza Pszczelarzy z Diecezji Włocławskiej, Parafii Bł. Jerzego Matulewicza w Koninie. Wszystkich zebranych w świątyni serdecznie przywitał Ks. Dziekan Wiesław Pisarski. Na to coroczne święto pszczelarzy kościół św. Jadwigi Śląskiej, wewnątrz jak i na zewnątrz, został pięknie przestrojony zielonymi gałązkami brzozy, pachnącej miodem lipy i strzelistego tataraku, nad którymi górowała ponad 2 metro
Diecezja Świdnicka
Ulubiona pieśń Jana Pawła II
Zdjęcia panoramiczne kościoła


Domowy Kościół

www.dk.oaza.pl

Niedziela

www.niedziela.pl

Gość Niedzielny

www.goscniedzielny.wiara.pl

Radio Maryja

www.radiomaryja.pl

Facebook
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 25
Nieaktywowany Użytkownik: 664
Najnowszy Użytkownik: Andrzej BAZIAK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie