Strona Główna · Intencje Mszalne · Artykuły · Linki · Kontakt · Download · Kategorie Newsów · Nr Konta Bankowego BS Jawor O/Bolków 26 86471059 0411 3700 2004 0001 02 Sierpień 2021
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
Parafia św.Jadwigi w Bolkowie
Ogłoszenia
Formalności kancelaryjne
Schematyzm Dekanatu Bolków
Świątynie gminy Bolków
Kronika Parafialna
Coś dla młodzieży...
Liturgiczna Służba Ołtarza Bolków
Świetlica Socjoterapeutyczna im. św. ks. Z.Gorazdowskiego w Bolkowie
Galeria parafialna
Ostatnie Artykuły
Wyniki XIV Diecezjal...
Wyniki XIII Diecezja...
Przez ulice Bolkowa...
Pofestiwalowy Koncer...
Występ Górniczego Ch...
Liturgia dnia
VI Diecezjalny Festiwal Kolęd
VI Diecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek

Plakietka jest taka sama jak rok, dwa czy pięć lat temu. Wyróżnia ją kolor spadającej gwiazdy - symbolu Bożego Narodzenia. Gwiazda jest czerwona i szósta. Oznacza to, że w Bolkowie, już po raz szósty, odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek diecezji świdnickiej.
Festiwal zinaugurowała uroczysta liturgia mszy świętej w kościele św.Jadwigi Śląskiej, w której uczestniczył biskup świdnicki Ignacy Dec oraz władze Bolkowa i goście festiwalu. Po raz szósty przyjechali do Bolkowa młodzi miłośnicy muzyki i kolędowania z terenu diecezji świdnickiej. Udział w festiwalu zgłosiło 12 solistów i scholi dziecięcych oraz 11 grup i solistów młodzieżowych.
Tegoroczne jury, które oceniało wykonawców we wszystkich kategoriach to: Dorota Menkarska, Marek Janas, Halina Rakowska i Mirosław Pustuła.
Grand Prix tegorocznego konkursu trafiło do rąk mieszkanki gminy Dobromierz Anny Drzał. I miejsce wśród solistów dziecięcych przyznano. II - , a III. W kategorii scholi dziecięcych najwyższe laury przypadły. II miejsce zajęła. III miejsce zostało w Bolkowie - uzyskała je schola z parafii św.Jadwigi Śląskiej.
Najlepszym solistą młodzieżowym okazała się Edyta Kania z Bolkowa. Za nią uplasowali się i . Najlepszą scholą młodzieżową przeglądu okazała się. II miejsce przypadło, a III scholi Bolków.
Na codzień przy kościele parafialnym w Bolkowie działa duża schola. Śpiewają w niej młodzi ludzie - od uczniów I klas szkoły podstawowej, po maturzystów. Schola spotyka się raz w tygodniu, w soboty. Scholę prowadzi siostra Rut przy pomocy Andrzeja Taborskiego. W trakcie przygotowań do tegorocznego festiwalu kolęd i pastorałek postanowiono, że część zespołu wystąpi w konkursie dziecięcym, część w młodzieżowym, a jedna z dziewcząt jako solistka.
Zuzanna Madurska, Aleksandra Daszkiewicz, Gabriel Tuchliński, Kacper Stanke, Iga Błaszczak, Julia Żołyńska, Marlena Horodyńska i Aleksandra Szczepańska w kategorii scholi dziecięcych zaśpiewali kolędy "Gwiazda betlejemska" oraz "Anioł pasterzom mówił". Schola zajęła III miejsce.
Ewelina Szopa, Agnieszka Śliwka, Edyta Kania, Katarzyna Szpilewska, Mateusz Łatka i Agnieszka Daszkiewicz przy akompaniamencie Andrzeja Taborskiego, Przemysława Taborskiego oraz Marka Kopca zaśpiewali w konkursowej części przeznaczonej dla scholi młodzieżowych. Za wykonanie utworów "Raduj się świecie" oraz "Triumfy króla niebieskiego" uzyskali, podobnie jak młodsi koledzy, III miejsce.
Edyta Kania, osiemnastolatka z bolkowskiej scholi, zaśpiewała również solo. Edyta w scholi śpiewa od II klasy SP. W festiwalu uczestniczyła kilkakrotnie ze scholą, a raz śpiewała w duecie z Anną Leśniewską. Wówczas zdobyły wyróżnienie. W tym roku za wykonanie "Cichej nocy" i "Znaku pokoju" zajęła, w kategorii solistów młodzieżowych I miejsce. Do konkursu przygotowywał ją Andrzej Taborski, który również z synem Przemysławem oraz Markiem Kopcem towarzyszyli Edycie akompaniując
- Chcielibyśmy, w imieniu Komitetu Organizacyjnego festiwalu, serdecznie podziękować darczyńcom, dzięki którym mogliśmy załatwić wiele spraw - mówią Małgorzata i Andrzej Taborscy.
- To: Urząd Miejski w Bolkowie, Sabina Żołnierczyk, Jarosław Żołnierczyk, Małgorzata Michalska, Zofia Kępa z Bolkowa, Waldemar i Izabela Szyndrowscy z Jawora. Nad tym, by uczestnicy mieli co zjeść czuwały panie Krystyna Klimek, Jadwiga Paukner, Nela Bieliz, Bożena Szczypek, Irena Tomaszek i Elżbieta Brdos oraz Józef Paukner. Serdecznie dziękujemy też współorganizatorom festiwalu czyli Gminno - Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie oraz Danucie Hrankowskiej za dyżur pielęgniarski, a Szkole Podstawowej za użyczenie nam stołówki - wyliczają. - I nie możemy nie wspomnieć o bolkowskiej młodzieży, która też nam pomagała - dodają.
Małgorzata Tokarska - Mazur

Nagroda główna "GRAND PRIX" - w kategorii: Solistka Młodzieżowa ANNA DRZAŁ - Gniewków

Kategoria: Soliści Dziecięcy

I miejsce - Jagoda Różycka (Bielawa)
II miejsce - Natalia Skwarek (Bielawa)
III miejsce - Weronika Krystek (Bielawa)

Kategoria: Zespoły Dziecięce

I miejsce - Zespół "Farcik" (Bielawa)
II miejsce - Zespół "Małe Ave" (Bielawa)
III miejsce - Zespół Dziecięcy (Bolków)

Wyróżnienie:

Zespół "Blue Angels" (Dziećmorowice)

Kategoria: Soliści Młodzieżowi

I miejsce - Edyta Kania (Bolków)
II miejsce - Ireneusz Lutz (Bielawa)
III miejsce - Klaudia Borczyk (Bielawa)

Wyróżnnienine:

Patrycja Mizerska (Bielawa)

Kategoria: Zespoły Młodzieżowe

I miejsce - Schola "Ave" (Bielawa)
II miejsce - "Apocaliptis" (Jedlina Zdrój)
III miejsce - Grupa Młodzieżowa (Bolków)

Wyróżnienie:

Zespół z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP (Wałbrzych)

Fragmenty z VI-ego Festiwalu Kolęd i Pastorałek pokazują poniższe filmiki:
Zobacz galerię...

Czytaj również...
Diecezja Świdnicka
Ulubiona pieśń Jana Pawła II
Zdjęcia panoramiczne kościoła


Domowy Kościół

www.dk.oaza.pl

Niedziela

www.niedziela.pl

Gość Niedzielny

www.goscniedzielny.wiara.pl

Radio Maryja

www.radiomaryja.pl

Facebook
Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 25
Nieaktywowany Użytkownik: 664
Najnowszy Użytkownik: Andrzej BAZIAK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie