16 maja VII Niedziela Wielkanocna
Dodane przez rakowska dnia 18 maj 2021


16 maja VII Niedziela Wielkanocna


1. Mija 40 dni po Zmartwychwstaniu. W wielu krajach, w tym także i w Polsce obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zgodnie z zapowiedzią: "Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga". ...


Rozszerzona zawartość newsa


16 maja VII Niedziela Wielkanocna


1. Mija 40 dni po Zmartwychwstaniu. W wielu krajach, w tym także i w Polsce obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zgodnie z zapowiedzią: "Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga".

2. We wtorek przypada 101 r. urodzin św. Jana Pawła II. Rocznica zwycięstwa pod Monte Casino i 21. rocznica śmierci śp. Ks. Proboszcza Piotra Chomickiego. Pamiętajmy w modlitwie.

3. W tygodniu obowiązkowe spotkania modlitewne dzieci przed I Komunią świętą.

4. W czwartek o godz. 16.00. Próba generalna z udziałem wszystkich dzieci przed uroczystością I Komunii św.

5. W piątek wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika, patrona spowiedników. Figura kamienna świętego znajduje się przy kościele parafialnym.

6. W piątek od godz. 17.00 spowiedź św. dla rodziców dzieci komunijnych , dla chrzestnych i rodzin....

7. W piątek po wieczornej Mszy sprzątanie i dekorowanie kościoła oraz porządkowanie terenu kościelnego. Prosimy o przywiezienie brzóz.

8. W sobotę od godz. 10.00 I spowiedź św. dla dzieci komunijnych.

9. Do soboty trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.


10. W niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Zielone Świątki. W parafii naszej w Bolkowie o godz. 9.30 uroczystość I Komunii św. dla 30 dzieci. Ze względu na epidemię w kościele może przebywać ograniczona ilość wiernych. Rozpoczęcie Białego Tygodnia dla dzieci.

11. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17. 30. Uwielbiajmy Matkę Najświętszą i cieszmy się każdym majowym dniem. "Pańska jest ziemia i to, co ja napełnia". Pan sam zbudował świat, osadziwszy ziemię na morzu i uczyniwszy ją dogodną do spływu rzek - słowa Psalmisty. W parafii mamy 3 rzeki i wiele strumyków.

12. W kościele filialnym w Starych Rochowicach od jutra rozpoczynamy renowację ołtarza bocznego z obrazem Matki Boskiej Królowej Polski w tzw. nastawie ołtarzowej i płaskorzeźbą Matki Boskiej Bolesnej z sercem przeszytym siedmioma mieczami w antepedium. Remont będzie parafialnym wotum wdzięczności Bogu i NMP za ocalenie w czasie pandemii. To siódmy i ostatni ołtarz w parafii, który wymaga przeprowadzenia gruntownych i kosztownych prac remontowych.

13. Bóg zapłać Bogu znanym parafianom - dobrodziejom za ofiary złożone na remont tego ołtarza. Wielu zadeklarowało pomoc finansową.

14. Do nabycia prasa : Gość Niedzielny i Niedziela.

10. Pożegnaliśmy śp. Teresę Jutkiewicz, ur. 1930 r. , śp. Franciszkę Kowalską, ur, 1936 r., śp. Anielę Bębenek, ur. 1932 r. Pogrzeb śp. Ryszarda Wojtowicza, ur. 1951 r. i śp. Ryszarda Gałeckiego, ur. 1963 r. we wtorek. Wieczne odpoczywanie…

MODLITWA: Wszechmogący Boże , Wniebowstąpienie Twojego Syna jest wywyższeniem ludzkiej natury. spraw, abyśmy pełni świętej radości składali Tobie dziękczynienie, i utwierdź naszą nadzieję, ze my, członkowie Mistycznego Ciała Chrystusa, połączymy się z Nim w chwale. Amen.