25 kwietnia 2021 IV Niedziela Wielkanocna OGŁOSZENIA DUSZASTERSKIE
Dodane przez rakowska dnia 26 kwiecień 2021


25 kwietnia 2021 IV Niedziela Wielkanocna
OGŁOSZENIA DUSZASTERSKIE


1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczyna się 58. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Będzie przebiegał pod hasłem "Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy"....


Rozszerzona zawartość newsa
br>

25 kwietnia 2021 IV Niedziela Wielkanocna
OGŁOSZENIA DUSZASTERSKIE


1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczyna się 58. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Będzie przebiegał pod hasłem "Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy".

2. W liturgiczne wspomnienie św. Marka Ew. swoje święto patronalne obchodzi Bp Marek MENDYK, Biskup Świdnicki. Pasterza naszej diecezji otoczmy modlitwą prosząc Pana Boga i świętego Patrona o nieustanną opiekę.

3. W IV tygodniu Okresu Wielkanocnego trwają Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

4. We wtorek, 27 kwietnia przypada VI rocznica kanonizacji papieża Jana Pawła II i Papieża Dobroci Jana XXIII.

5.W czwartek święto ku czci św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

6. 1 maja, w sobotę czcimy św. św. Józefa Robotnika. Dzień modlitwy z bezrobotnych. I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00.

7. W sobotę rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. Nabożeństwo majowe we wszystkich kościołach i kaplicach codziennie o godz. 17.30. Codziennie odmówmy litanie albo w kościele, albo w domu. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego śpiewu Litanii Loretańskiej.W miesiącu maju w łączności z Kościołem powszechnym będziemy się modlili o ustanie pandemii.

8. W niedzielę, 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

9. Bóg zapłać Bogu znanym Darczyńcom: 500 zł. i 100 zł. Dziękujemy władzom naszego miasta za pomoc techniczną w usunięciu pozostałości po 2 świerkach. Możemy teraz sadzić nowe drzewa lub krzewy. Czkamy na propozycję zagospodarowania tych dwóch skwerów na terenie kościelnym.

10. Do nabycia tygodniki katolickie: Gość Niedzielny, Mały Gość i Niedziela.

11. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. Dawida WYPYCHA, ur. 1998 r., śp. Genowefę FIGIEL, ur. 1953 r., śp. Elżbietę MARUT, ur. 1966 r. Wieczne odpoczywanie racz zmarłym dać, Panie….