18 kwietnia 2021 III Niedziela Wielkanocna
Dodane przez rakowska dnia 19 kwiecień 2021
18 kwietnia 2021
III Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZASTERSKIE


1. W okresie wielkanocnym Kościół ogłasza światu uroczyste orędzie, którego centrum stanowi tajemnica zmartwychwstania Chrystusa.

2. W III Niedzielę Wiekancną rozpoczyna sie XIII Tydzień Biblijny poświecony słowom: "Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie"(J.6,35). Nawiązuje on do tematu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce: "Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy". Od roku 2017 Niedziela Biblijna jest także Dniem Narodowego czytania Pisma Świetego. Zachęcamy, aby dzisiaj jeden z domowników w gronie rodzinnym przeczytał chociażby krótki fragment Pisma świętego. ...


Rozszerzona zawartość newsa
18 kwietnia 2021
III Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZASTERSKIE


1. W okresie wielkanocnym Kościół ogłasza światu uroczyste orędzie, którego centrum stanowi tajemnica zmartwychwstania Chrystusa.

2. W III Niedzielę Wiekancną rozpoczyna sie XIII Tydzień Biblijny poświecony słowom: "Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie"(J.6,35). Nawiązuje on do tematu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce: "Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy". Od roku 2017 Niedziela Biblijna jest także Dniem Narodowego czytania Pisma Świetego. Zachęcamy, aby dzisiaj jeden z domowników w gronie rodzinnym przeczytał chociażby krótki fragment Pisma świętego.

3. W czwartek po Mszy św. spotkanie z młodzieżą przygotowująca się do bierzmowania. Zapraszamy z podaniami na piśmie o udzielenie sakramentu dojrzałości.

4. W piątek uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.

W tym dniu uroczystym nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

5. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. W tym dniu Imieniny Biskupa Świdnickiego Marka MENDYKA.


6. Do nabycia prasa katolicka.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Bogu znani Darczyńcy: 200 zł. 100 zł. i 50 zł

8. Odeszli do wieczności: śp. Jan Sochacki, ur. 1942 r., śp. Zdzisław Ziętalak, ur. 1957 r. Pogrzeb śp. Kazimierza Gabrusia, ur. 1942 r. odbędzie się we wtorek. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…