28 lutego 2021 r. II Niedziela Wielkiego Postu
Dodane przez rakowska dnia 01 marzec 202128 lutego 2021 r. II Niedziela Wielkiego Postu


1. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca lutego . Niedziela " Ad Gentes" - dzień modlitwy, postu, solidarności z polskimi misjonarzami. Zbióraka do puszek. ...Rozszerzona zawartość newsa28 lutego 2021 r. II Niedziela Wielkiego Postu


1. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca lutego . Niedziela " Ad Gentes" - dzień modlitwy, postu, solidarności z polskimi misjonarzami. Zbióraka do puszek.

2. W poniedziałek powitamy nowy miesiąc. Miesiąc marzec poświęcony jest św. Józefowi, opiekunowi Pana Jezusa, opiekunowi Kościoła i rodzin katolickich. Odmawiając codziennie litanię do św. Józefa wypraszamy pomoc Bożą dla wszystkich, którzy budują, remontują i ciężko pracują.

3. 1 marca, w poniedziałek X Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W przeddzień modlimy się za żołnierzy antykomunistycznego i i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiemu reżimowi komunistycznemu.

4. We wtorek 2 marca, przypada 11 rocznica śmierci Ks. Prał. Ryszarda Matuszaka, długoletniego proboszcza w Bolkowie. Pamiętajmy w modlitwie.

5. W I środę miesiąca oddajemy cześć św. Józefowi. Odmówimy litanię do Przeczystego Serca św. Józefa.

6. 4 marca I czwartek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30.

7. 4 marca święto ku czci św. Kazimierza, Królewicza, patrona Litwy i Polski. Po Mszy św. wieczornej spotkanie z młodzieżą do bierzmowania. Zamykamy listę bierzmowanych w tym roku.

8. W I piątek miesiąca spowiedź św. wynagradzająca od godz. 17.00

9. Droga Krzyżowa w Bolkowie o godz. 16.00 dla dzieci i ich rodziców. O godz.. 17.30 dla dorosłych . W kościołach filialnych o godz. 16.00. Odpust zupełny za udział w nabożeństwie. Prosimy o opiekę nad krzyżami na terenie parafii.

10. W I sobotę miesiąca odwiedziny chorych od godz. 8.00. O godz. 17.30 różaniec i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

11. O komunii św. " na rękę" św. Cyryl Jerozolimski /IV wiek/ tak pisze w katechezie mistagogicznej:"Przystępując do [Komunii św.] {...} ze swej lewej dłoni uczyń jakby tron, która ma przyjąć Króla. Na złożoną dłoń przyjmij Ciało Chrystusa i odpowiedz: Amen. Póżniej, gdy z największą czcią uświęcisz swe oczy oglądaniem świętego Ciała, spożyj Je, bacząc, byś nic nie utracił".

13. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu prosimy składać w kopertach. Dzięki!

14. Bóg zapłać Bogu znanym Darczyńcom. Róża p. Teresy Fiedziuk - 100 zł. na seminarium świdnickie.

15. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. Karola Kiblera *1931 r., śp. Joannę Mieczkowską *1945 r., pogrzeb w Strzelinie. Wieczne odpoczywanie…

MODLITWA + POST + JAŁMUŻNA