21 lutego 2021 r. I Niedziela Wielkiego Postu
Dodane przez rakowska dnia 23 luty 2021


21 lutego 2021 r. I Niedziela Wielkiego Postu1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. Przed nami ostatnie dni lutego. W roku poświęconym św. Józefowi w pracy wiekopostnej będzie nam towarzyszył patron Kościoła - św. Józef. ...


Rozszerzona zawartość newsa


21 lutego 2021 r. I Niedziela Wielkiego Postu1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. Przed nami ostatnie dni lutego. W roku poświęconym św. Józefowi w pracy wiekopostnej będzie nam towarzyszył patron Kościoła - św. Józef.

2. Jutro św. Katedry św. Piotra Apostoła - święto papieskie.

3. W piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci komunijnych i rocznicowych. Zapraszamy dzieci z rodzicami, bądź opiekunami.

4. Droga Krzyżowa - piątek, godz. 17.30.

Gorzkie Żale- niedziela, godz. 17.30
W kościołach filialnych Droga Krzyżowa o godz. 16.00

5. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu prosimy składać w kopertach. Serdecznie dziękujemy.

6. W tygodniu Msze św. o godz. 18.00

7. Za tydzień w II niedzielę Wielkiego Postu zbieramy ofiary do puszek na misje w Afryce „Ad Gentes”. Do ofiar materialnych dołączmy modlitwę i post.

8. Zgodnie z dekretem Biskupa Świdnickiego na Rok św. Józefa w diecezji świdnickiej, w naszym dekanacie bolkowskim mamy dwa jubileuszowe miejsca łaski: kościół parafialny pw. św. Józefa w Kwietnikach i kościół parafialny pw. św. Józefa w Wierzchosławicach. Za nawiedzenie tych miejsc kultu można uzyskać odpust, odmawiając Modlitwę Pańską i prawnie zatwierdzoną modlitwę do św. Józefa.

9. Bóg zapłać Bogu znanym Darczyńcom: 100 zł. i 50 zł.

10. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. ks. kan. Piotra Świtajskiego, ur. 1958 r. , kapłana diecezji elbląskiej, brata siostry Emilii, a w parafii śp. Leszka Biskupowicza *1955 r., śp. Katarzynę Teluk *1934 r., śp. Stanisława Pietrzyka *1925 r. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie....

MODLITWA + POST + JAŁMUŻNA