17 stycznia 2021 r. II Niedziela Zwykła OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dodane przez rakowska dnia 17 styczeń 2021


17 stycznia 2021 r. II Niedziela Zwykła
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. W Kościele rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan . Hasło Tygodnia: Trwajcie w miłości mojej, a przyniesiecie obfity owoc /por. J 15,5-9/. Materiały do ekumenicznych modlitw zostały przygotowane we wspólnocie Grandchamp w Szwajcarii. Kościół Katolicki zachowuje mocno w swoim sercu modlitwę swego Założyciela zanoszoną w do Ojca w przeddzień męki: " Aby wszyscy stanowili jedno" i dlatego gorliwie wzywa wiernych , aby wytrwale modlili się o jedność chrześcijan....


Rozszerzona zawartość newsa


17 stycznia 2021 r. II Niedziela Zwykła
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. W Kościele rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan . Hasło Tygodnia: Trwajcie w miłości mojej, a przyniesiecie obfity owoc /por. J 15,5-9/. Materiały do ekumenicznych modlitw zostały przygotowane we wspólnocie Grandchamp w Szwajcarii. Kościół Katolicki zachowuje mocno w swoim sercu modlitwę swego Założyciela zanoszoną w do Ojca w przeddzień męki: " Aby wszyscy stanowili jedno" i dlatego gorliwie wzywa wiernych , aby wytrwale modlili się o jedność chrześcijan.

2. Wspomnienia liturgiczne:

Wtorek - św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa
Czwartek – Św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy

3. 21 stycznia, w czwartek w Dniu Babci modlimy się za nasze ukochane babcie.

4. Piątek - Dzień Dziadka. Wspomnijmy ich przed Bogiem.

5. Plan odwiedzin duszpasterskich

6. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. w Bolkowie o godz. 16.00, a w sobotę o 17.00.

7. Ze w względu na kolędę kancelaria parafialna nieczynna.

8. Bóg zapłać Bogu znanym Ofiarodawcom na potrzeby parafii- 2x100 zł.

9. Za tydzień "Dzień solidarności z Chorwacją". Zbiórka do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, które nawiedziło ten kraj w dnach 29. 12. 2020 i 6.01. 2021. Odpowiadamy na apel Chorwackiej CARITAS i naszego Biskupa Ordynariusza.

10. Kończą się ferie prawdziwie zimowe. Przynajmniej śniegu nie brak. Piękna zima " Rozrzuca On śnieg jak osiadające ptaki, a jego opad jak chmura szarańczy. Piękność jego bieli zadziwia oko, a takim opadem zachwyca się serce. On szron jak sól rozsiewa po ziemi, który marznąć jeży się ostrymi kolcami. Gdy mroźny wiatr pólnocny zawieje ścina się lud na wodzie i kładzie się na całym zbiorniku wód, przyodziewając go jak pancerzem" cyt. z Księgi Syracydesa.

11. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela .

12. Pożegnaliśmy śp. Walentynę Kobzę *1930 r., śp. Andrzeja Kaczmarczyka * 1951 r., śp. Bogusława Jańczyka *1968 r. Pogrzeb śp. Edwarda Szturmy * 1946 r. odbędzie się we wtorek o godz. 14.00 . Wieczne odpoczywanie…