10 stycznia 2021. Niedziela Chrztu Pańskiego OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dodane przez rakowska dnia 12 styczeń 2021

10 stycznia 2021. Niedziela Chrztu Pańskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dzisiejsza uroczystość Chrztu Pańskiego wzywa nas do refleksji nad naszą przynależnością do Chrystusa. Obchodząc uroczystość Chrztu Pańskiego, stajemy w postawie wdzięczności za łaskę chrztu, świadomi wielkości otrzymanego daru. Co czynimy, aby ofiarowane nam na chrzcie świętym życie w Chrystusie rozwijać i doprowadzić do rozkwitu?....


Rozszerzona zawartość newsa

10 stycznia 2021. Niedziela Chrztu Pańskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dzisiejsza uroczystość Chrztu Pańskiego wzywa nas do refleksji nad naszą przynależnością do Chrystusa. Obchodząc uroczystość Chrztu Pańskiego, stajemy w postawie wdzięczności za łaskę chrztu, świadomi wielkości otrzymanego daru. Co czynimy, aby ofiarowane nam na chrzcie świętym życie w Chrystusie rozwijać i doprowadzić do rozkwitu?

2. W modlitwie wyrażamy naszą wdzięczność rodzicom i rodzicom chrzestnym, którzy zatroszczyli się o zapoczątkowanie życia Bożego w naszych serach. Wspominamy też kapłana, który udzielił nam tego zbawiennego sakramentu.

3. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku. Nadal jednak będzie szopka w kościele i będziemy śpiewali kolędy.

4. Trwa karnawał. Rozpoczyna się zawsze po Bożym Narodzeniu. W tym roku wyjątkowo smutny.
Drugi tydzień ferii zimowych dla dzieci i młodzieży.

5. W tygodniu Msze święte o godz. 17.00 w Bolkowie. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. codziennie.

6. Od 18 stycznia rozpoczynamy kolędę. Za tydzień podamy szczegóły dotyczące odwiedzin duszpasterskich w naszej parafii.

7. Parafia dziękuje Bogu znanym Darczyńcom: 500zł. , 100 zł. Róży P. Zofii Kowalskiej : 100zł. na seminarium świdnickie .

8. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela. Można kupić e-wydanie na e.niedziela.pl i czytać na komputerze, smartfonie, tablecie.

9.Odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Lisiewicz *1940 r. Pogrzeb śp. Janusza Prokopa *1960 r. w poniedziałek . We wtorek pogrzeb śp. Andrzeja Buczkowskiego * 1946 r. Wieczne odpoczywanie racz zmarłym dać Panie…