3 stycznia 2021 r. II Niedziela po Bożym Narodzeniu OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dodane przez rakowska dnia 05 styczeń 2021


3 stycznia 2021 r. II Niedziela po Bożym Narodzeniu
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. I niedziela Nowego Roku i I niedziela miesiąca stycznia. Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego.

Na progu nowego roku 2021 uczyńmy postanowienie pobożnego uczestniczenia w każdej Mszy świętej niedzielnej czy to będąc w kościele czy oglądając na żywo transmisję Mszy świętej. Wielu parafian lekceważy III przykazanie boskie: Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.....


Rozszerzona zawartość newsa


3 stycznia 2021 r. II Niedziela po Bożym Narodzeniu
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. I niedziela Nowego Roku i I niedziela miesiąca stycznia. Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego.

Na progu nowego roku 2021 uczyńmy postanowienie pobożnego uczestniczenia w każdej Mszy świętej niedzielnej czy to będąc w kościele czy oglądając na żywo transmisję Mszy świętej. Wielu parafian lekceważy III przykazanie boskie: Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.

2. Rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Dar wolnego czasu należy mądrze zagospodarować i wykorzystać dla poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego. Na skutek epidemii kondycja psychiczna dzieci nie jest najlepsza.

3. W środę, 6 stycznia UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, Trzech Króli. Święto nakazane. Mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Misyjny Dzień Dziecka. Taca przeznaczona dla polskich misjonarzy. 1883 polskich misjonarzy i misjonarek posługuje w 99 krajach misyjnych. Wśród nich nasza parafianka siostra Anna, salezjanka, ambasador Kościoła, Polski i Bolkowa. POŚWIĘCENIE KADZIDŁA, KREDY I WODY. Prosimy o przyniesienie wody we własnych pojemnikach. Msze św. według niedzielnego porządku.
Po sumie wokół Rynku przejdzie orszak kolędowy z Dzieciątkiem Jezus. Śpiew kolęd będzie się rozchodził po całym mieście

4. W I czwartek miesiąca, 7 stycznia będziemy się modlili o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Koła Przyjaciół Radia Maryja w Bolkowie.

5. Na Kubę powróciła siostra Anna po zakończeniu urlopu związanego z pogrzebem mamy + Aliny.

6. W tygodniu Msze święte o godz. 17.00

7. Nadal przyjmujemy zaproszenia na kolędę w domach z zachowaniem obowiązujących przepisów. Odwiedziny duszpasterskie należą do obowiązków zapisanych w Prawie Kanonicznym.

8. Parafia dziękuje wszystkim za życzenia na święta Bożego Narodzenia i na Nowy Rok Pański 2021.
Raduje nas duchowa wieź wyrażana w modlitwie i serdecznych słowach.

9. Za tydzień niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia

10. Bóg zapłać Bogu znanym Darczyńcom za ofiary pieniężne: 200 zł., 100 zł., 50 zł.

11. Do nabycia tylko czasopismo Niedziela

12. Odeszli do Pana: śp. Marianna Prorok *1937 r, śp. Zdzisława Drozdowska * 1964 r. zam. w Świdniku, śp. Jolanta Grabska *1967 r. zam. w Karpaczu . W czwartek w Roztoce o godz. 12.00 pogrzeb śp. Ks. kanonika Stanisława Majchrzaka * 1938 r. Wieczne odpoczywanie…