Pofestiwalowy Koncert Kolęd i Pastorałek Koncert dedykowany Wszystkim Ludziom Dobrej Woli
Dodane przez rakowska dnia 09 luty 2016


Pofestiwalowy Koncert Kolęd i Pastorałek
Koncert dedykowany Wszystkim Ludziom Dobrej Woli


Za kolędę podziękowali …kolędą

„Uśmiech Niepokalanej”, schola dziecięco – młodzieżowa istnieje od wielu lat przy parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Bolkowie. Aktualny skład ”Uśmiechu Niepokalanej” to: Aleksandra Jurkiewicz, Brajan Bzowy, Zuzanna Madurska, Tomasz Siwierski, Hanna Zym, Wiktoria Bzowy, Weronika Plewka, Emilia Łącka, Weronika Laskowska, Karolina Kasprzyk, Agnieszka Bryła, Izabela Bryła, Kamil Jędruch, Justyna Kędzierska, Aleksandra Daszkiewicz, Weronika Belniak, Jakub Jędruch, Natalia Baron, Sara Plewka, Piotr Belniak, Joanna Kustra.

Zwykle schola występuje podczas niedzielnej mszy świętej odprawianej specjalnie dla najmłodszych o 10. Ale schola, którą opiekują się siostra Rut i Andrzej Taborski uświetnia czasem także kościelne święta. I reprezentuje parafię podczas diecezjalnego festiwalu kolęd i pastorałek w Bolkowie. W tym roku schola zajęła w nim III miejsce. A po festiwalu schola, w imieniu wszystkich organizatorów tego dorocznego kolędowego spotkania dzieci i młodzieży diecezji świdnickiej, dziękuję władzom i mieszkańcom Bolkowa. Bo pomagają oni w przygotowaniu, podczas jego trwania. Ta pomoc jest rzeczowa, finansowa lub osobista. A jak mogą podziękować najmłodsi, którzy nie zarabiają?

Za kolędowy festiwal schola dziękuje tradycyjnie tym, co robi: śpiewem wykonując kolędy i pastorałki. W tym roku ze sceny w bolkowskim ośrodku kultury zaśpiewała nie tylko schola. Agnieszka Daszkiewicz i Ewelina Szopa, które prowadziły koncert zapowiadały występy także solowe bądź w duecie. Jednak soliści to osoby związane ze scholą. Byli to akompaniujący swym pociechom rodzice lub dzieci i młodzież, które śpiewają również w scholi. Na scenie zaprezentowali się Kamil Jędruch z towarzyszeniem swego taty Piotra. Piotrowi Belniakowi, wtórował na gitarze, podobnie jak Weronice Belniak, tata Jarosław. Zaśpiewały wspólnie Sara i Weronika Plewka. A scholii potowarzyszyli chwilę jej dawni uczestnicy m.in. Edyta Kania, Angelika Stanke, Przemysław i Tomasz Taborscy. Podziękowanie należy sie również Rafałowi
Bonnie
, który pomagał w koncercie i grał na akordeonie.

Schola i przyjaciele zaśpiewali znane kolędy i pastorałki oraz wiele utworów autorskich, stworzonych przez opiekunów na kolejne kolędowe festiwale. Było też wspólne śpiewanie kolęd przez scholę i publiczność, której reprezentanci zaproszeni zostali na scenę. A każdy, kto wziął udział w koncercie odstał jeszcze jedno, słodkie podziękowanie przy opuszczaniu sali.


mate
Nowa Gazeta Jaworska