Strona Główna · Intencje Mszalne · Artykuły · Linki · Kontakt · Download · Kategorie Newsów · Nr Konta Bankowego BS Jawor O/Bolków 26 86471059 0411 3700 2004 0001 29 Lipiec 2021
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
Parafia św.Jadwigi w Bolkowie
Ogłoszenia
Formalności kancelaryjne
Schematyzm Dekanatu Bolków
Świątynie gminy Bolków
Kronika Parafialna
Coś dla młodzieży...
Liturgiczna Służba Ołtarza Bolków
Świetlica Socjoterapeutyczna im. św. ks. Z.Gorazdowskiego w Bolkowie
Galeria parafialna
Ostatnie Artykuły
Wyniki XIV Diecezjal...
Wyniki XIII Diecezja...
Przez ulice Bolkowa...
Pofestiwalowy Koncer...
Występ Górniczego Ch...
Liturgia dnia
Lednica '2010
Ministranci Filmiki:Zdjęcia:foto. Maciej Ostrowski


Zobacz więcej zdjęć...


Dnia 05 czerwca 2010r. z parafii św. Jadwigi w Bolkowie wyruszyła pielgrzymka do Lednicy. W tym roku pojechało 40 osób. Jako opiekunowie pojechali z nami Natalia Brostowicz oraz ks. Jacek Stala. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania młodzieży było: Kobieta - dar i tajemnica.

Z Bolkowa wyjechaliśmy o godz. 5:00, a więc na Polach Lednickich byliśmy już przed godziną 11:00. Przy wchodzeniu na Pola Lednickie otrzymaliśmy: słoiczek miodu – jako symbol słodyczy kobiecej oraz książkę autorstwa dr Wandy Półtawskiej pt. „Eros et iuventus” (Miłość i młodość). Do godziny 14:00 była możliwość spowiedzi św., a następnie odbył się zlot wizerunków Matki Bożej – prezentacja obrazów i figurek Matki Bożej z różnych sanktuariów i aspektów Maryjnej miłości. O godz. 15:00 rozpoczęto odmawianie Koronki do Miłosierdzi Bożego wraz z rozważaniami. Półtora godziny później nastąpił skok spadochroniarzy i modlitwa za Ojczyznę, w intencji tragicznie zmarłych pod Smoleńskiem i w Katyniu. Kolejnym punktem spotkania młodzieży były dwa wykłady: pierwszy – Polska Szkoła Kobiecości – czyli odpowiedzenie na pytanie – „Kim powinna być dla Nas kobieta” – cytaty zawarte w kulturze polskiej; i drugi – Archetyp kobiety – czyli przedstawienie znanych archetypów kobiecości – „Ewa-Maryja-Kościół”. Również papież Benedykt XVI skierował do młodzieży zgromadzonych na Polach Lednickich swoje przesłanie, w którym zaznaczył jak ważna w dzisiejszych czasach jest godność kobiety. Pół godziny później nastąpiło przedstawienie kobiet, które poszły za Chrystusem, m.in. Edyta Stein. W tym samym czasie miało również miejsce przekazanie relikwie bł. Karoliny Kózkówny – patronki czystości. W ten sposób młodzi ludzie mogli zawierzyć swoją młodość i problemy dorastania Chrystusowi. O godz. 21:00 rozpoczął się punkt kulminacyjny, lednickiego spotkania – Eucharystia. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył J. E. ks. abp Henryk Muszyński – prymas Polski. Jak rokrocznie przybyło wielu księży i ministrantów. Homilię wygłosił o. Jacek Salij, podczas której mówił o wartości kobiety we współczesnym świecie. Eucharystię, swoimi śpiewami, uświetnili Siewcy Lednicy (jak z resztą podczas całego spotkania). Na zakończenie Mszy św. odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu i akt zawierania Maryi po czym przed godz. 24:00 rozpoczęło się symboliczne przejście przez bramę – Rybę , czyli jeszcze ściślejsze zawierzenie siebie i swojej młodości Chrystusowi.

W tym roku na Pola Lednickie przybyło ponad 80 tys. młodych ludzi. Mam nadzieję, że w przyszłym roku przybędzie jeszcze więcej młodzieży, by wspólnie się spotkać, razem się modlić i po to, by powierzyć swoją młodość Jezusowi.


Opracował: Maciej Ostrowski
Diecezja Świdnicka
Ulubiona pieśń Jana Pawła II
Zdjęcia panoramiczne kościoła


Domowy Kościół

www.dk.oaza.pl

Niedziela

www.niedziela.pl

Gość Niedzielny

www.goscniedzielny.wiara.pl

Radio Maryja

www.radiomaryja.pl

Facebook
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 25
Nieaktywowany Użytkownik: 664
Najnowszy Użytkownik: Andrzej BAZIAK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie