Strona Główna · Intencje Mszalne · Artykuły · Linki · Kontakt · Download · Kategorie Newsów · Nr Konta Bankowego BS Jawor O/Bolków 26 86471059 0411 3700 2004 0001 26 Lipiec 2021
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
Parafia św.Jadwigi w Bolkowie
Ogłoszenia
Formalności kancelaryjne
Schematyzm Dekanatu Bolków
Świątynie gminy Bolków
Kronika Parafialna
Coś dla młodzieży...
Liturgiczna Służba Ołtarza Bolków
Świetlica Socjoterapeutyczna im. św. ks. Z.Gorazdowskiego w Bolkowie
Galeria parafialna
Ostatnie Artykuły
Wyniki XIV Diecezjal...
Wyniki XIII Diecezja...
Przez ulice Bolkowa...
Pofestiwalowy Koncer...
Występ Górniczego Ch...
Liturgia dnia
Wyniki X Diecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Bolkowie
Festiwal Kolęd i Pastorałek

Wyniki X Diecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Bolkowie
11 stycznia 2014 rokuGrand Prix

Zespół wokalny gimnazjum i liceum
Sióstr Niepokalanek
parafia św. Józefa Oblubieńca WałbrzychKategoria dziecięca

Soliści:

I. Natalia Skwarek
parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Bielawa
II. Julia Lisiewicz
parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Bielawa
III. Marta Świątek
parafia Zesłania Ducha Świętego Boguszów - Gorce

Schole:
I. Małe Ave
parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Bielawa
II. „Zrodzeni w Panu” parafia Świętej Rodziny Wałbrzych
III. TeatrLokomotywa” Świdnik

Wyróżnienia:
1. ”Gwiazdeczki
parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny Witków
2. Zespół SP w Bolkowie Wiktoria Andreasik i Weronika Belniak

Kategoria młodzieżowa

Soliści:
I. Weronika Makowska
parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Bielawa
II. Aleksander Styrcz
parafia Wniebowzięcia Najświętszej Marii panny Bielawa
III. Iwona Sochacka
parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny Witków

Wyróżnienie:

1. Patrycja Czyżewska
parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Bielawa

Schole:

I. Ave
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Bielawa II
II. Teatr „Lokomotywa” Świdnik
III. „Uśmiech Niepokalanej” parafia św. Jadwigi Śląskiej Bolków

Wyróżnienia:
1. Patrycja Czyżewska i Weronika Makowska
parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Bielawa
2 Sara i Weronika Plewka
parafia Św. Jadwigi Śląskiej Bolków

X Diecezjalny festiwal kolęd i pastorałek


Jubileuszowe kolędowanie


Zaczął się 15 stycznia 2005 roku i trwa do dziś. Raz w roku do Bolkowa zjeżdżają setki młodych ludzi z parafii diecezji świdnickiej, a czasem z innych diecezji, by konkurować w śpiewaniu kolęd. Ale uczestnicy festiwalu kolęd i pastorałek diecezji świdnickiej, którzy gościli w Bolkowie już 10 razy śpiewaniem kolęd pokazują także radość z narodzenia Jezusa Chrystusa.

15 stycznia 2005 roku po raz pierwszy do Bolkowa przyjechali młodzi ludzie z całej nowo powołanej diecezji świdnickiej, by śpiewając kolędy i pastorałki wyśpiewywać chwałę Panu, prezentować swe możliwości wokalne, pracę poświęconą na przygotowanie do konkursu. Publiczności wyśpiewują od tej pory znane i mniej znane pieśni i piosenki związane z Bożym Narodzeniem. Inicjatorami powstania festiwalu kolęd i pastorałek o diecezjalnym zasięgu byli ś.p. ksiądz prałat Ryszard Matuszak, ówczesny proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Bolkowie, ówczesny wikariusz w bolkowskiej parafii, ksiądz Grzegorz Todorowski oraz siostra Marisstella ze zgromadzenia sióstr Elżbietanek w Bolkowie. Wśród mieszkańców Bolkowa znaleźli wielu sprzymierzeńców – zarówno wśród władz, jak i w kręgach przedsiębiorców i parafian. Corocznie festiwal wspierają Urząd Miejski, miejscowe firmy, a także parafianie, którzy pomagają darowując uczestnikom festiwalu ciasta, owoce i inne produkty na posiłki, pomagają festiwal przygotować oraz w trakcie jego trwania oddają swój czas. Festiwal swym patronatem objęli Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Ignacy DEC Biskup Świdnicki oraz Burmistrz Bolkowa Pan Jarosław Wroński. Zwykle do miasta nad Nysą Szaloną przyjeżdża około 300 młodych ludzi z opiekunami, by bawić się, śpiewać kolędy i pastorałki, zwiedzać Bolków, w tym m.in. zamek. Konkurs podzielony jest na część dziecięcą i młodzieżową. W każdej z nich osobno oceniane są schole oraz zespoły i soliści.
W tym roku jury, w którego skład wchodzili: Dorota Menkarska, Marta Krawczyk, Leokadia Raczyńska, Marek Janas i Piotr Jędruch oceniało 29 wykonawców. Byli wśród nich także młodzi Bolkowianie. Solo zaśpiewały Zuzanna Bednarska i Aneta Kaźmierczak, w duecie uczennice Szkoły Podstawowej w Bolkowie Wiktoria Andreasik i Wiktoria Belniak – w kategorii dziecięcej, a także duet Sara i Weronika Plewka oraz schola „Uśmiech Niepokalanej” w kategorii młodzieżowej. Całą scholę tworzą zarówno najmłodsi - dzieci, jak i młodzież: Klaudia Wasilewska, Ilona Oczachowska, Hanna Zym, Oliwia Kaczmarek, Wiktoria Sabat, Anastazja Ajzenabau, Aleksandra Kowalów, Weronika Plewka, Sara Plewka, Weronika Laskowska, Aleksandra Daszkiewicz, Zuzanna Madurska, Zuzanna Czochara, Agnieszka Bryła, Kamila Jakubczyk, Aleksandra Jurkiewicz, Agnieszka Daszkiewicz, Edyta Kania, Ewelina Szopa i opiekun Andrzej Taborski.
Reprezentantom Bolkowa nie udało się w tym roku zdobyć czołowych nagród, ale można mówić o sukcesie. Dziecięcy duet ze Szkoły Podstawowej – Wiktoria Andreasik i Wiktoria Belniak uzyskały wyróżnienie. Podobnie wyróżnienie otrzymały siostry Sara i Weronika Plewka w kategorii młodzieżowej. Schola „Uśmiech Niepokalanej” zajęła zaś III miejsce w kategorii młodzieżowej. Młodzi Bolkowianie ze scholii, po raz kolejny zaprezentowali autorskie utwory, nie tylko znane powszechnie kolędy czy pastorałki.
Przed oficjalnym otwarciem festiwalu na scenie pojawili się przedszkolacy z Przedszkola Samorządowego w Bolkowie. Pięciolatki: Pola Napiórkowska, Maja Kucab, Kinga Jarosz, Filip Klimek, Gabriela Leśniewska, Weronika Trafiał, Zofia Krosnowska, Paulina Kubacka i Paulina Klimek z grupy Małgorzaty Wybraniec i Jadwigi Zarzyckiej zaśpiewały wspólnie . Sześciolatki z grupy Julity Palińskiej reprezentowały trzy solistki: Izabela Stefan „Bosym pastuszkiem”, Natalia Kamysz z „Gwiazdko, wskaż drogę” i Julia Suchojad, która zaśpiewała piosenkę „Gwiazdka kolęduje”. Przedszkolacy przygotowanie do występu zawdzięczają również katechecie Józefowi Brostowiczowi.

Małgorzata Tokarska-MazurDobrodzieje festiwali kolęd i pastorałek w Bolkowie:


Maria Taraszkiewicz, Zbigniew Gierasimowicz, Tadeusz Duś, Jolanta i Wojciech Sawiccy, Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Rolne Roman Krosnowski i Henryk Podkówka, Roman Jaśkiewicz, Teresa i Ryszard Sułkowscy, Beata Magierowska, państwo Żołnierczykowie, Małgorzata Michalska, Bożena Łukasiewicz, Grażyna Hyżyńska, Danuta i Janusz Pakietowie, Mariola i Tadeusz Markiewiczowie, Krystyna Wójcinowicz, Bożena i Bogdan Staszakowie, Danuta i Tadeusz Fastowiczowie, Roman Wajs, Edward i Janina Kowalscy, Henryk Baczmański, Porozumienie Samorządowe Bolków 2000, Zofia Kępa, Dorota i Radosław Daszkiewiczowie, Jolanta Hubisz, Jarosław Czubek, Urząd Miejski.


Osoby pomagające w przeprowadzeniu festiwali:

Małgorzata i Andrzej Taborscy, Krystyna Klimek, Jadwiga Paukner,
Elżbieta Brdos, Jolanta Makuch, Wiesława Kucab, Małgorzata Boczula, Aniela Bieliz, Bożena Szczypek, Danuta Hrankowska,

pracownicy domu kultury, członkowie Stowarzyszenia Wspierającego Osoby Niepełnosprawne „Integracja”.


W roku 2014 festiwal wsparli finansowo, rzeczowo i pracą:

Małgorzata i Andrzej Taborscy, Dorota i Radosław Daszkiewiczowie, Sabina i Jarosław Żołnierczykowie, Mieczysław i Luiza Zuberowie, Bożena i Bogdan Staszakowie, Teresa i Ryszard Sułkowscy, Henryk Baczmański, Janina i Edward Kowalscy, Elżbieta Szafraniec, Józefa Okowińska, Helena Kmiecik, Marek Pustuła, Elżbieta Brdos, Agnieszka Jakubczyk, Jadwiga i Józef Paukner, Krystyna Klimek, Bożena Szczypek, Urząd Miejski w Bolkowie, dyrektor Bogusław Krukowski i pracownicy Gminno-Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie, młodzież z Zespołu szkół Agrobiznesu oraz gimnazjum w Bolkowie, ministranci oraz o Ewelina Szopa i Agnieszka Daszkiewicz, które prowadziły konferansjerką, a także wszyscy parafianie, którzy podarowali ciasta i owoce dla uczestników festiwalu.


Czytaj również...

Diecezja Świdnicka
Ulubiona pieśń Jana Pawła II
Zdjęcia panoramiczne kościoła


Domowy Kościół

www.dk.oaza.pl

Niedziela

www.niedziela.pl

Gość Niedzielny

www.goscniedzielny.wiara.pl

Radio Maryja

www.radiomaryja.pl

Facebook
Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 25
Nieaktywowany Użytkownik: 664
Najnowszy Użytkownik: Andrzej BAZIAK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie