Strona Główna · Intencje Mszalne · Artykuły · Linki · Kontakt · Download · Kategorie Newsów · Nr Konta Bankowego BS Jawor O/Bolków 26 86471059 0411 3700 2004 0001 26 Lipiec 2021
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
Parafia św.Jadwigi w Bolkowie
Ogłoszenia
Formalności kancelaryjne
Schematyzm Dekanatu Bolków
Świątynie gminy Bolków
Kronika Parafialna
Coś dla młodzieży...
Liturgiczna Służba Ołtarza Bolków
Świetlica Socjoterapeutyczna im. św. ks. Z.Gorazdowskiego w Bolkowie
Galeria parafialna
Ostatnie Artykuły
Wyniki XIV Diecezjal...
Wyniki XIII Diecezja...
Przez ulice Bolkowa...
Pofestiwalowy Koncer...
Występ Górniczego Ch...
Liturgia dnia
PRZED MATURĄ ... DO MARYI. 15 września 2013
Pielgrzymki

PRZED MATURĄ ... DO MARYI.


Było ich 25, spośród blisko 60 uczniów klas maturalnych naszej szkoły. Młodzi u początku dorosłego życia, zanim przystąpią do zdawania egzamin dojrzałości, zawierzyli ten ważny czas opiece Maryi, Matki Boga na Jasnej Górze.
W piątek, 15 września przyszli maturzyści, a właściwie część z nich, uczestniczyli wraz ze swoim katechetą, ks. Mateuszem oraz p. Marią Zwolennik w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. To coroczne wydarzenie wciąż ukazuje, że na drodze dorosłego życia warto wybrać i postawić na Kogoś więcej niż samego siebie.
Wiara młodych ludzi nie jest dziś zadowalająca. Ale czegóż się dziwić skoro postawa wiary i jej wyznawanie wśród nas, ludzi dorosłych, którzy jesteśmy wzorcami dla młodych pozostawia wiele do życzenia. Okazuje się jednak, że można znaleźć ochotne serca, które widzą sens w modlitwie, spotkaniu z Bogiem i Jego Matką oraz zawierzeniu czasu matury i wejścia w dorosłe, można by rzec samodzielne życie temu Komuś, kto może więcej.
Wraz z młodzieżą Agrobiznesu wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak, by zjednoczyć się w modlitwie z pozostałymi maturzystami naszej diecezji, których ogółem na Jasna Górę przybyło blisko dwa tysiące. Po wielokrotnych postojach na „specjalne potrzeby” młodych dotarliśmy na Jasną Górę, gdzie o godz. 11:00 w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji świdnickiej Adama Bałabucha. Po Mszy przedstawiciele maturzystów wraz z biskupem dokonało aktu zawierzenia Matce Bożej wszystkich maturzystów naszej diecezji. Następnie było nieco czasu na indywidualną modlitwę oraz tradycyjne pokutne przejście na kolanach wokół ołtarza z Cudownym Obrazem. Następnie odbyła się konferencja w auli o. Kordeckiego redaktora Roberta Tekieli. Było to bardzo ciekawe świadectwo o działaniu Pana Boga w życiu pana Roberta oraz towarzyszących mu osób. Na koniec modliliśmy się idąc Drogą Krzyżową na Jasnogórskich Wałach. Do domu z pozytywnymi wrażeniami wróciliśmy ok. godz. 20:00.
Czy spotkanie z Bogiem, którego tak często brakuje w codziennym życiu naszej młodzieży pozostanie w ich pamięci? Na pewno. Czy poruszy serce do odważnego wyznawania żywej wiary, którą deklarują? Cóż, zobaczymy...

tekst: ks. Mateusz Urdzela


hostinghostinghostinghostinghostinghosting

Diecezja Świdnicka
Ulubiona pieśń Jana Pawła II
Zdjęcia panoramiczne kościoła


Domowy Kościół

www.dk.oaza.pl

Niedziela

www.niedziela.pl

Gość Niedzielny

www.goscniedzielny.wiara.pl

Radio Maryja

www.radiomaryja.pl

Facebook
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 25
Nieaktywowany Użytkownik: 664
Najnowszy Użytkownik: Andrzej BAZIAK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie