Strona Główna · Intencje Mszalne · Artykuły · Linki · Kontakt · Download · Kategorie Newsów · Nr Konta Bankowego BS Jawor O/Bolków 26 86471059 0411 3700 2004 0001 27 Lipiec 2021
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
Parafia św.Jadwigi w Bolkowie
Ogłoszenia
Formalności kancelaryjne
Schematyzm Dekanatu Bolków
Świątynie gminy Bolków
Kronika Parafialna
Coś dla młodzieży...
Liturgiczna Służba Ołtarza Bolków
Świetlica Socjoterapeutyczna im. św. ks. Z.Gorazdowskiego w Bolkowie
Galeria parafialna
Ostatnie Artykuły
Wyniki XIV Diecezjal...
Wyniki XIII Diecezja...
Przez ulice Bolkowa...
Pofestiwalowy Koncer...
Występ Górniczego Ch...
Liturgia dnia
Listopadowa zaduma
Wszystkich Świętych

Listopadowa zaduma.


Czasu nie zatrzymasz,
Opadłe liście płaczą łzami z nieba.
Odbicia nasze w marmurowych lustrach grobów
Przypominają miejsce dla naszego ciała.
Światło płomyka rozświetla nasza niepewność.
Co z nami będzie?
Nadzieja nasza u Niego
On te lustra połamał.


Śmierć cielesna oglądana w świetle wiary jest naturalnym elementem istnienia na ziemi i kończy czas zasługi. Sama śmierć powoduje w człowieku rozdział miedzy dusza i ciałem, które rozpoczynają istnienie w innej formie: dusza idzie na spotkanie z Bogiem ciało powraca do ziemskiej natury przez rozpad. Wiele jest obrazów śmierci, znajdziemy je w literaturze, sztuce czy filmie. Biblia i tradycja chrześcijańska bardzo często porównuje śmierć do snu. Dwukrotnie Pan Jezus mówi w Ewangelii o śmierci jako zaśnięciu: „Dziewczynka nie umarła ale śpi” i na innym miejscu: „Przyjaciel nasz zasną, idę go obudzić”. Śmierć w oczach Boga to sen, ale budzimy się z niego nie dom życia doczesnego lecz wiecznego chociaż w przypadku córki Jaira i Łazarza było to wskrzeszenie do życia doczesnego. Te dwa cuda maja nam ukazać że dla Boga nie ma nic niemożliwego a przykład wskrzeszenia ma pokazać i dodać otuchy tym którzy lękają się śmierci cielesnej. Jest to prawda do której należy nieustannie wracać. Śmierć jest momentem niezwykle ważnym choć smutnym, a takie Chrystusowe do niej podejście pomaga nam wierzącym odnieść się do chwili zgonu z większą nadzieją. Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych i cały miesiąc listopad jest czasem pełnym optymizmu chociaż i zadumy ma sprawić aby człowiek zatrzymał się zamyślił i stwierdził, że to wszystko co jest na ziemi i tak trzeba będzie zostawić a po rozstaniu rozliczyć się tylko z czynienia miłości.

A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka. Zdało się oczom głupich, że pomarli, zejście ich poczytano za nieszczęście i odejście od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju. Choć nawet w ludzkim rozumieniu doznali kaźni, nadzieja ich pełna jest nieśmiertelności. Po nieznacznym skarceniu dostąpią dóbr wielkich, Bóg ich bowiem doświadczył i znalazł ich godnymi siebie. Doświadczył ich jak złoto w tyglu i przyjął ich jak całopalną ofiarę. Ci, którzy Mu zaufali, zrozumieją prawdę, wierni w miłości będą przy Nim trwali: łaska bowiem i miłosierdzie dla Jego wybranych.

Diecezja Świdnicka
Ulubiona pieśń Jana Pawła II
Zdjęcia panoramiczne kościoła


Domowy Kościół

www.dk.oaza.pl

Niedziela

www.niedziela.pl

Gość Niedzielny

www.goscniedzielny.wiara.pl

Radio Maryja

www.radiomaryja.pl

Facebook
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 25
Nieaktywowany Użytkownik: 664
Najnowszy Użytkownik: Andrzej BAZIAK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie