Strona Główna · Intencje Mszalne · Artykuły · Linki · Kontakt · Download · Kategorie Newsów · Nr Konta Bankowego BS Jawor O/Bolków 26 86471059 0411 3700 2004 0001 29 Lipiec 2021
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
Parafia św.Jadwigi w Bolkowie
Ogłoszenia
Formalności kancelaryjne
Schematyzm Dekanatu Bolków
Świątynie gminy Bolków
Kronika Parafialna
Coś dla młodzieży...
Liturgiczna Służba Ołtarza Bolków
Świetlica Socjoterapeutyczna im. św. ks. Z.Gorazdowskiego w Bolkowie
Galeria parafialna
Ostatnie Artykuły
Wyniki XIV Diecezjal...
Wyniki XIII Diecezja...
Przez ulice Bolkowa...
Pofestiwalowy Koncer...
Występ Górniczego Ch...
Liturgia dnia
Parafiada po sadowsku
Święta kościelne

Parafiada po sadowsku


Uroczystość święta patrona kościoła czyli odpust był okazją do specjalnego spotkania mieszkańców obu wsi - Sadów Dolnych i Sadów Górnych, należących do jednej parafii w Sadach Górnych.
Zarówno organizacja działająca przy kościele, Rada Parafialna, jak i inne istniejące w obu wsiach stowarzyszenia, a także aktywni mieszkańcy obu sołectw, zaprosili wszystkich na pierwsza w swej historii parafiadę wiejską.
Po wspólnym udziale w uroczystej mszy świętej, wspólnej procesji wokół kościoła pw.Narodzenia NMP w Sadach Górnych po liturgii, która odprawiona została w niedzielne południe, jej uczestnicy nie musieli udawać się do domów na niedzielny obiad. Bo inni mieszkańcy obu wsi zaoferowali im same smakołyki: pierogi z kilkoma rodzajami farszu, placki ziemniaczane, w tym po węgiersku, kiełbaski, chleb ze smalcem i ogórkiem ze studni(!), ciasta itp. itd. Do tego zaproponowano strawę duchową oraz tak ogromną liczbę konkursów dla każdej grupy wiekowej i płci, że warto było zastanowić się nad pozostaniem na przedkościelnym placu. Tym chętniej, że słoneczna pogoda zapraszała równie mocno. Przed mieszkańcami obu Sadów zaprezentowali się Szczepan Napora z monologiem o wsiach, zespół Echo z Bolkowa z ludowo – biesiadnym wesołym repertuarem, wolbromska Metamorfoza z charlestonem i czarnym rockiem.
Bogumiła Ogrodniczak i Bernarda Pawłowska – Waligóra przy pomocy młodych mieszkanek obu wsi raz za razem ogłaszały konkursy rekreacyjne i sprawnościowe. - Mamy zaplanowane 28 konkursów – zdradziła nam przy pierwszej serii turnieju B.Pawłowska – Waligóra. Zwycięzcą jednego z konkursów został proboszcz sadowskiej parafii, ksiądz Grzegorz Góra, który przepasany fartuszkiem pierwszy ubił białko jaja na pianę. Będzie miał zapas ziemniaków na jakiś czas, bo nagrodą w tym konkursie był worek pełen pyrów. Najmłodsi ścigali się m.in. w konkursie „wiódł kulawy ślepego”, dmuchaniu baloników i slalomie z piłką. Panowie z Sadów Dolnych i Sadów Górnych stanęli po dwóch stronach liny, która przeciągana także dwa razy dała zwycięstwo tym z dolnego Sadu. Ale była to pierwsza parafiada – za rok, podczas następnej rachunki mogą zostać wyrównane. Jedną z najbardziej zadowolonych z udziału w parafiadzie była kilkuletnia Natalia. - Od rana powtarzała w domu, że wygra dziś rower – mówiła jej mama. I Natalia naprawdę odjechała do domu rowerem, który wylosował dla niej ksiądz spośród wielu losów. Uczestnicy wszystkich konkursów i zabaw, dostawali nagrody. Najmłodsi zabawki, które podarowali im sponsorzy oraz Urząd Miejski w Bolkowie, starsi z „beczuszkę piwa”, a także talony na obiad, kolacje we dwoje lub do solarium.
Przewodniczącą Rady Parafialnej kościoła w Sadach Górnych jest Bogumiła Ogrodniczak, w jej skład wchodzą: Bernarda Pawłowska – Waligóra, Teresa Ozimek, Monika Borkowska, Barbara Krosnowska, Edyta Czerwińska, Wojciech Klein, Jacek Turlejski, Andrzej Biegalski, Jan Broda. Organizatorami parafiady byli, obok Rady Parafialnej, także OSP w Sadach Dolnych i Sadach Górnych, rady sołeckie obu wsi, sołtysi Sadów Górnych – Edyta Czerwińska i Sadów Dolnych radny Jan Broda. Gratulacje za wkład w organizację pierwszej sadowskiej parafiady należą się również rzeszy młodych ludzi, którzy byli bardzo widoczni i pomocni.

Emma
Nowa Gazeta Jaworska


Diecezja Świdnicka
Ulubiona pieśń Jana Pawła II
Zdjęcia panoramiczne kościoła


Domowy Kościół

www.dk.oaza.pl

Niedziela

www.niedziela.pl

Gość Niedzielny

www.goscniedzielny.wiara.pl

Radio Maryja

www.radiomaryja.pl

Facebook
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 25
Nieaktywowany Użytkownik: 664
Najnowszy Użytkownik: Andrzej BAZIAK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie