Strona Główna · Intencje Mszalne · Artykuły · Linki · Kontakt · Download · Kategorie Newsów · Nr Konta Bankowego BS Jawor O/Bolków 26 86471059 0411 3700 2004 0001 26 Lipiec 2021
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
Parafia św.Jadwigi w Bolkowie
Ogłoszenia
Formalności kancelaryjne
Schematyzm Dekanatu Bolków
Świątynie gminy Bolków
Kronika Parafialna
Coś dla młodzieży...
Liturgiczna Służba Ołtarza Bolków
Świetlica Socjoterapeutyczna im. św. ks. Z.Gorazdowskiego w Bolkowie
Galeria parafialna
Ostatnie Artykuły
Wyniki XIV Diecezjal...
Wyniki XIII Diecezja...
Przez ulice Bolkowa...
Pofestiwalowy Koncer...
Występ Górniczego Ch...
Liturgia dnia
Złoty jubileusz księdza Stanisława Ad Multom Annos
Duchowieństwo

Złoty jubileusz Księdza Stanisława
Ad Multom Annos


W świątyni świętego Mikołaja zagrały radośnie organy. Wiedzą one, że dzisiaj jest jubileusz księdza Stanisława ze wsi Ulany. Przybyłeś kapłanie w nasze strony. Przybyłeś radować się z nani. Wszyscy z parafii życzenia Ci składamy winszując długich lat jesieni. Każda chwila Twego życia jest cenna Pędzi gwałtownie jak wartka rzeka. Dziś jesteśmy świadkami Twej ceremonii. Niech życie Ci płynie w harmonii. Kaczorowianie gorąco dziękują, że byłeś opoką, wszystkim podporą. Jak ptak pod skrzydłami wszystko i wszystkich miałeś i ngdy o nikim nie zapomniałeś. Jak ptak pod skrzydłami wszystko i wszystkich miałeś i nic za to nie chciałeś”- “Kaczorowianie”

Nieczęsto zdarza się taki jubileusz. Zarówno kapłanom, jak i wiernym udział w jubileuszu półwiecza kapłaństwa dany bywa czasem tylko raz w życiu. 50 lat temu, 16 czerwca 1962 roku, w Krakowie święcenia kapłańskie przyjął ksiądz Stanisław Sierakowski, emerytowany wieloletni proboszcz parafii w Kaczorowie. Złoty jubileusz Jego kapłaństwa celebrowali w niedzielę, 17 czerwca, w kościołach filialnych mieszkańcy Mysłowa, Radzimowic, Płoniny i Świdnika. W kościele parafialnym pw.św.Mikołaja w Kaczorowie odprawiona została uroczysta msza święta w intencji Jubilata, w której udział wzięli wierni z parafii Kaczorów oraz poprzednich miejsc posługi księdza Jubilata, a także przedstawiciele władz samorządowych powiatu jaworskiego oraz gmin Bolków i Marciszów. Obecni byli licznie strażacy z OSP w gminie Bolków, którzy kilka lat temu wybrali księdza Stanisława na swego kapelana.
Ksiądz Stanisław wszedł do świątyni w procesji księży koncelebransów nabożeństwa. Byli wśród nich dziekan dekanatu bolkowskiego ksiądz kanonik Wiesław Pisarski, obecny proboszcz Kaczorowa Ryszard Filipski, salezjanie oraz kapłani diecezjalni. Obecny był ksiądz Ryszard Klempiak, który pochodzi z parafii w Cieskzowie i jak wyjaśnił, kiedy ksiądz Stanisław zaczął tam pracę był uczniem siódmej klasy. Kiedy ksiądz Sierakowski obchodził srebrny jubileusz był już kapłanem od roku.
Przed nabożeństwem zespół “Kaczorowianie” odśpiewał specjalnie przygotowaną na ten dzień piosenkę.
Ksiądz Stanisław Sierakowski jest kapłanem powszechnie szanowanym i lubianym przez wiernych oraz ludzi, z którymi się zetknął. Podkreślanie Jego otwartości, dobroci, ciepła towarzyszyły wszystkim wystąpieniom gości, którzy uczestnicząc w mszy i uroczystości składali księdzu Stanisławowi życzenia. Byli wśród nich wicestarosta jaworski Michał Lenkiewicz, burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński i przewodniczący Rady Miejskiej w Bolkowie Marek Janas, wójt Marciszowa Stefan Zawierucha, przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Kaczorowie, wychowankowie i pracownicy domu dziecka w Kaczorowie. W imieniu parafian księdzu Jubilatowi życzenia złożył Józef Giniowiec w asyście mieszkanek Mysłowa Doroty Pajor i Świdnika, Jaonny Sokół. Życzenia składali także zaprzyjaźnieni od 15 lat z księdzem Sierakowskim Erika i Helmut Krause z Niemiec, strażacy z OSP z Janem Mieszałą, prezesem Zarządu Powiatowo OSP, a także liczni wierni. Proboszcz Ryszard Filipski odczytał list z życzeniami nadesłany przez biskupa świdnickiego Ignacego Deca, a Marek Janas od niemieckiego stowarzyszenia, które zajmuje się renowacją śląskich organów i pomogło odnowić instrument w kaczorowskim kościele. Na zakończenie zespół “Mysłowianki” zaśpiewał życzymy, życzymy”. Parafianie przygotowali dla gości poczęstunek w świetlicy wiejskiej w Mysłowie. Tam po raz kolejny dla ukochanego proboszcza oraz gości Jego jubileuszu wystąpili “Kaczorowianie” i “Mysłowianki”.
Ksiądz kanonik Stanisław Sierakowski serdecznie dziękował wszystkim za życzenia, upominki, kwiaty i dobre słowa o nim. Wyrazem skromności jubilata jest Jego niedowierzanie wszystkim wymienionym przez gości przymiotom Jego charakteru. Szczególnie zadowolony był ksiądz Stanisław z obecności strażaków. Poprosił o podanie mu czapki strażackiej i dumnie stał w niej za ołtarzem. Do Kaczorwa na obchody złotego jubileuszu ksiądz Stanisław Sierakowski przyjechał z Częstochowy, gdzie w sobotę w towarzystwie ośmiu z ponad dwudziestu kolegów, którzy razem otrzymali święcenia kapłańskie, uczestniczył we mszy okolicznościowej na Jasnej Górze. Tydzień po uroczystości kaczorowskiej będzie kolejny raz celebrował swój złoty jubileusz kapłaństwa. Tym razem w otoczeniu rodziny w kościele pw. św.Małgorzaty w rodzinnym Ulaniew diecezji siedleckiej. Jak powiedział ma ponad 100 krewnych.
Ksiądz Stanisław Sierakowski urodził się w roku 1935. Święcenia kapłańskie uzyskał 16 czerwca 1962 roku z rąk biskupa krakowskiego Karola Wojtyły. Na pół wieku posługi kapłańskiej księdza Stanisława złożyły się lata spędzone wśród wiernych m.in. w Szczyrku, Cieszkowie i Grzymalinie. Ostatnią parafią proboszcza Stanisława Sierakowskiego był Kaczorów, gdzie w kościele parafialnym świętego Mikołaja i filialnych w Świdniku (gmina Marciszów) oraz Mysłowie przepracował 18 lat. Rok temu, w czerwcu, ksiądz Stanisław odprawił jako proboszcz ostatnią mszę w kościele w Kaczorowie i za zgodą biskupa świdnickiego, wyjechał w rodzinne strony na zasłużoną emeryturę. Dwa lata temu, w kwietniu 2010 roku, ksiądz Stanisław Sierakowski odebrał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Bolków przyznany na wniosek mieszkańców gminy oraz jej władz. Od roku 2002 ksiądz kanonik Stanisław Sierakowski jest kapelanem OSP w gminie Bolków.

Małgorzata Tokarska - Mazur
Nowa Gazeta Jaworska


Diecezja Świdnicka
Ulubiona pieśń Jana Pawła II
Zdjęcia panoramiczne kościoła


Domowy Kościół

www.dk.oaza.pl

Niedziela

www.niedziela.pl

Gość Niedzielny

www.goscniedzielny.wiara.pl

Radio Maryja

www.radiomaryja.pl

Facebook
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 25
Nieaktywowany Użytkownik: 664
Najnowszy Użytkownik: Andrzej BAZIAK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie