Strona Główna · Intencje Mszalne · Artykuły · Linki · Kontakt · Download · Kategorie Newsów · Nr Konta Bankowego BS Jawor O/Bolków 26 86471059 0411 3700 2004 0001 29 Lipiec 2021
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
Parafia św.Jadwigi w Bolkowie
Ogłoszenia
Formalności kancelaryjne
Schematyzm Dekanatu Bolków
Świątynie gminy Bolków
Kronika Parafialna
Coś dla młodzieży...
Liturgiczna Służba Ołtarza Bolków
Świetlica Socjoterapeutyczna im. św. ks. Z.Gorazdowskiego w Bolkowie
Galeria parafialna
Ostatnie Artykuły
Wyniki XIV Diecezjal...
Wyniki XIII Diecezja...
Przez ulice Bolkowa...
Pofestiwalowy Koncer...
Występ Górniczego Ch...
Liturgia dnia
Wakacje z Duchami 14 - 15 lipca 2011 r.
Z życia parafian

14 lipca 2011 r. grupa dzieci z Bolkowa i świetlicy profilaktycznej w Wierzchosławicach, pod czujnym okiem trzech instruktorów Domu Kultury w Bolkowie, zdobyła zamek Chojnik i choć po zamkowych murach błąkał się duch okrutnej Kunegundy, to nieustraszeni poszukiwacze dotarli na wieżę zamkową, z której roztaczały się piękne widoki na Kotlinę Jeleniogórską i Karkonosze.

Nie lada wyczynem było wdrapanie się na 627 metrową górę. Wszyscy dzielnie i sprawnie pokonali trasę wędrówki. Na górze czekała na dzieci wspaniała nagroda, mogły wysłuchać legendy o księżniczce Kunegundzie.

Legenda mówi, że dawno temu na Chojniku mieszkała piękna Kunegunda. Przysięgła, że wyjdzie za mąż wyłącznie za rycerza, któremu uda się konno objechać zamkowe mury. Mijały lata, a całe zastępy nieszczęśników ginęły, usiłując sprostać zadaniu. W końcu na dziedzińcu stanął tajemniczy wojownik. Kiedy Kunegunda go zobaczyła, zaśpiewały anielskie chóry, powiał wiatr, a ukochany biegł ku niej w zwolnionym tempie. Panna postanowiła oddać mu swoją rękę bez próby. Rycerz jednak odmówił. Bez problemu przejechał mury, odwrócił się i w milczeniu opuścił zamek. Zrozpaczona kasztelanka rzuciła się w przepaść. Od tamtej pory, w miejscu, w którym upadła nieszczęsna panna, widać zagłębienie po jej pośladkach. A na murach pojawia
się duch rycerza-twardziela, który nie dawał się wykorzystywać kobietom, do tego
arystokratkom.

Pełni wrażeń, zmęczeni, ale szczęśliwi wszyscy wrócili z powrotem do Bolkowa gdzie czekała ich jeszcze jedna atrakcja.A było to wspólne spędzenie popołudnia, wieczora i nocy pod namiotami na bolkowskim basenie.Pomimo upalnej pogody ogromną atrakcją okazało się pieczenie kiełbasek przy ognisku, które rozpoczęło serię gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Wyścigi w workach, spodniach, slalom na piłce, drużynowe biegi na "nartach"czy ringo to konkurencje, które wywołały wiele emocji. Rywalizację wspierał gorący doping dzieci.
Miłym akcentem było przybycie do dzieci naszego księdza wikariusza Pawła Schanne, który również włączył się do zabawy, czynnie w niej uczestnicząc. Zwieńczeniem udanej zabawy były nagrody dla wszystkich uczestników wręczone przez księdza Pawła. Po kolacji od godziny 22.00 wystawiane były dwuosobowe warty, zmieniane co jedną godzinę. Duch Kunegundy wraz ze stworem pojawił się w naszym obozie nad ranem ale nie nawiązał kontaktu z żadnym dzieckiem bo wszystkie spały jak susły, więc duch trochę z nudów napsocił i poszedł sobie z powrotem na Chojnik. Rano, po ogólnym zamieszaniu i naprawieniu szkód wyrządzonych przez Ducha dzieci ponownie przystąpiły do dalszej zabawy, która trwała do godzin południowych.

Po raz kolejny okazało się, że proste, wspólne zabawy na świeżym powietrzu są o wiele bardziej pasjonujące od godzin spędzanych przed ekranem komputera.
Diecezja Świdnicka
Ulubiona pieśń Jana Pawła II
Zdjęcia panoramiczne kościoła


Domowy Kościół

www.dk.oaza.pl

Niedziela

www.niedziela.pl

Gość Niedzielny

www.goscniedzielny.wiara.pl

Radio Maryja

www.radiomaryja.pl

Facebook
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 25
Nieaktywowany Użytkownik: 664
Najnowszy Użytkownik: Andrzej BAZIAK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie