Strona Główna · Intencje Mszalne · Artykuły · Linki · Kontakt · Download · Kategorie Newsów · Nr Konta Bankowego BS Jawor O/Bolków 26 86471059 0411 3700 2004 0001 29 Lipiec 2021
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
Parafia św.Jadwigi w Bolkowie
Ogłoszenia
Formalności kancelaryjne
Schematyzm Dekanatu Bolków
Świątynie gminy Bolków
Kronika Parafialna
Coś dla młodzieży...
Liturgiczna Służba Ołtarza Bolków
Świetlica Socjoterapeutyczna im. św. ks. Z.Gorazdowskiego w Bolkowie
Galeria parafialna
Ostatnie Artykuły
Wyniki XIV Diecezjal...
Wyniki XIII Diecezja...
Przez ulice Bolkowa...
Pofestiwalowy Koncer...
Występ Górniczego Ch...
Liturgia dnia
Uroczyste pożegnanie Czcigodnego Ks. Kanonika Wicedziekana Kapelana Straży Pożarnej Stanisława Sierakowskiego 26 czerwca 2011 r.
Duchowieństwo

„Pan kiedyś stanął nad brzegiem,
szukał ludzi gotowych pójść za Nim,
by łowić serca, słów Bożych prawdą”.W niedzielne południe, 26 czerwca 2011 r. w kościele św. Mikołaja w Kaczorowie zgromadziło się kilkaset osób. Ludzie gromadzili się pod kościołem już na godzinę przed rozpoczęciem uroczystości. Parafianie mieli ze sobą bukiety kwiatów lub mały upominek dla swojego Kapłana Ks. Proboszcza Stanisława, który służył im i Bogu przez 18 lat

Uroczyste pożegnanie Czcigodnego Ks. Kanonika Wicedziekana, Kapelana Straży Pożarnej, Honorowego Obywatela Gminy Bolków Stanisława Sierakowskiego rozpoczęło się od mszy świętej koncelebrowanej przez Księdza Kanonika Wiesława Pisarskiego Dziekana dekanatu bolkowskiego oraz specjalnie z tej okazji zaproszonych księży dekanalnych.

Ksiądz Dziekan w ciepłych słowach złożył księdzu Stanisławowi serdeczne życzenia i podziękował za długoletnią i gorliwą pracę duszpasterską w dekanacie bolkowskim na stanowisku Dziekana i Wicedziekana.

Na zasłużonej emeryturze współbracia w kapłaństwie życzą Czcigodnemu Księdzu Stanisławowi obfitości łask od Pana Jezusa, któremu służył tyle lat oraz opieki Matki Bożej Róży Duchownej, której zaufał.

W imieniu władz Bolkowa podziękowanie i życzenia za dotychczasową pracę na rzecz parafii złożył Marek Janas Przewodniczący Rady Miasta. Na uroczystości obecni byli również Dyrektor Domu Dziecka wraz z dziećmi, przedstawiciele Szkoły Podstawowej, dzieci i młodzież, grupy parafialne, sołtysi okolicznych wsi należących do parafii, strażacy i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z Bolkowa i Kaczorowa oraz kapela ludowa "Kaczorowianki" i „Echo" z Bolkowa.


Ksiądz Stanisław Sierakowski otrzymał święcenia kapłańskie 16.06.1962 r. z rąk biskupa Karola Wojtyły. Jako kapłan pracował w Szczyrku, Poniatowicach, Międzyborzu, jako proboszcz pracował w Cieszkowie, Grzymalinie a od 1993 r. w Kaczorowie.

Jako duszpasterz dał się poznać jako człowiek bezkonfliktowy i nie ingerujący w życie mieszkańców. Do najbardziej znanych jego dokonań dla parafii należą: remont dwóch zabytkowych kościołów w Kaczorowie, gdzie przeprowadził renowację ołtarza głównego i naprawę dachu oraz Mysłowie, renowacja kaplicy w Kaczorowie, organizacja obchodów 100-lecia parafii Kaczorów z udziałem oficjalnych przedstawicieli władz świeckich i kościelnych oraz mieszkańców dawnego Kaczorowa- obecnie obywateli Niemiec, ufundowanie i poświęcenie tablic pamiątkowych na cmentarzu i w kościele.
Przeprowadził duże prace porządkowo-gospodarcze na przynależnym do kościoła cmentarzu.

W roku 2002 doceniono jego zaangażowanie i pomoc w działalności Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie gminy Bolków i uwzględniając jego zasługi w tym zakresie uhonorowano księdza Sierakowskiego godnością Kapelana Straży Pożarnej. W 2002 r. otrzymał godność kanonika.

Prowadząc swoją działalność duszpasterską zaszczyca swoją osobą wszystkie uroczystości, które organizują mieszkańcy. Przyczynił się do dwukrotnego zorganizowania dożynek gminnych w Kaczorowie. Odzwierciedleniem jego bardzo dobrej współpracy z mieszkańcami jest prowadzona systematycznie księga parafialna, w której uwidocznione są ważniejsze wydarzenia zaistniałe w środowisku parafian. Najbliższe sercu księdza Stanisława są dzieci, które otacza opieką. Otrzymane dary bezinteresownie przekazuje dzieciom i ubogim mieszkańcom.

Podczas wieloletniej pracy duszpasterskiej w parafii pod wezwaniem św. Mikołaja w Kaczorowie przyczynił się w dużym stopniu do zjednoczenia mieszkańców za co jest przez nich lubiany i szanowany. Jest księdzem otwartym, służącym każdemu pomocą w życiu codziennym. Przy współpracy dawnych mieszkańców Kaczorowa zaangażował się w remont i renowację zabytkowych organów w kościele św. Mikołaja.

Przeszedł na zasłużoną emeryturę z dniem 27.06.2011 - zamieszkał w rodzinnej miejscowości.Diecezja Świdnicka
Ulubiona pieśń Jana Pawła II
Zdjęcia panoramiczne kościoła


Domowy Kościół

www.dk.oaza.pl

Niedziela

www.niedziela.pl

Gość Niedzielny

www.goscniedzielny.wiara.pl

Radio Maryja

www.radiomaryja.pl

Facebook
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 25
Nieaktywowany Użytkownik: 664
Najnowszy Użytkownik: Andrzej BAZIAK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie