Strona Główna · Intencje Mszalne · Artykuły · Linki · Kontakt · Download · Kategorie Newsów · Nr Konta Bankowego BS Jawor O/Bolków 26 86471059 0411 3700 2004 0001 29 Lipiec 2021
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
Parafia św.Jadwigi w Bolkowie
Ogłoszenia
Formalności kancelaryjne
Schematyzm Dekanatu Bolków
Świątynie gminy Bolków
Kronika Parafialna
Coś dla młodzieży...
Liturgiczna Służba Ołtarza Bolków
Świetlica Socjoterapeutyczna im. św. ks. Z.Gorazdowskiego w Bolkowie
Galeria parafialna
Ostatnie Artykuły
Wyniki XIV Diecezjal...
Wyniki XIII Diecezja...
Przez ulice Bolkowa...
Pofestiwalowy Koncer...
Występ Górniczego Ch...
Liturgia dnia
"ŚWIĘTO MIODU I PRODUKTU REGIONALNEGO' 2011" - to coroczne święto organizowane od wielu lat.
Święto Miodu

Po raz kolejny, 12 czerwca 2011 r. odbyło się "ŚWIĘTO MIODU I PRODUKTU REGIONALNEGO"
połączone z wielkim kiermaszem produktów pszczelich i regionalnych .


Impreza rozpoczęła się w sali widowiskowej GMOKSiR w Bolkowie o godz 9.00 konferencją szkoleniową nt. "Hodowli matek pszczelich", którą poprowadził Jerzy Mach – czołowy hodowca matek pszczelich w Niemczech oraz wykładem przedstawiciela ARR o "Pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej dla Pszczelarzy". Pszczelarze mieli również okazje spotkać się z Prezydentem APISLAWI i Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeuszem Sabatem.

O godz. 12.00 została odprawiona Msza Święta koncelebrowana w Kościele Parafialnym p.w. Św. Jadwigi Śląskiej w intencji pszczelarzy z Pocztami Sztandarowymi i darami ołtarza, celebrowana przez Ks. Prałata dr Eugeniusza Marciniaka Ogólnopolskiego Duszpasterza Pszczelarzy z Diecezji Włocławskiej, Parafii Bł. Jerzego Matulewicza w Koninie. Wszystkich zebranych w świątyni serdecznie przywitał Ks. Dziekan Wiesław Pisarski. Na to coroczne święto pszczelarzy kościół św. Jadwigi Śląskiej, wewnątrz jak i na zewnątrz, został pięknie przestrojony zielonymi gałązkami brzozy, pachnącej miodem lipy i strzelistego tataraku, nad którymi górowała ponad 2 metrowa płaskorzeźba, patrona pszczelarzy - św. Ambrożego z pastorałem i atrybutem kószki, czyli słomianego ula. W wielu polskich pasiekach postać patrona, z pastorałem i kószką, strzeże ich spokoju. Zachowajmy Ambrożego we wdzięcznej pamięci, licząc na Jego opiekę nad naszymi pszczołami.

Po zakończeniu Mszy Świętej poczty sztandarowe w asyście Górniczej Orkiestry Dętej z Złotoryi, udały się na teren Ośrodka Wypoczynku Świątecznego, na którym Burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński dokonał uroczystego otwarcia święta. Teren basenu został szczelnie zagospodarowany kolorowymi stoiskami z wyrobami pszczelarskimi oraz wypełniły go tłumy gości i mieszkańców Bolkowa.

Po ceremonii otwarcia na scenie rozpoczęła się część artystyczna. Wystąpili między innymi: „Rozrabiaki” (inscenizacja w wykonaniu dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej),artyści z Cyrklandu oraz lokalne zespoły wokalno-muzyczne i taneczne: „Bolkowianie”, „Echo”, „Fiołki Lipowskie”, „Jutrzenka”, „Kaczorowianki”, „Metamorfoza”, „Mysłowianki”, Klub Twórców Poezji "ISKIERKA".
Całość programu poprowadził Dariusz Maląg.

Święto to jest doskonałą okazją do promocji produktu regionalnego jakim jest miód oraz wyrobów od niego pochodnych.
Daje ono również możliwość do większej integracji środowiska pszczelarskiego. Odwiedzający stoiska w ramach kiermaszu mogli przyjrzeć się między innymi wyrobom kosmetycznym i rzemieślniczym, których głównym składnikiem jest właśnie miód. Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszyły się degustacje różnego rodzaju miodów.
Zobacz w galerii...

Diecezja Świdnicka
Ulubiona pieśń Jana Pawła II
Zdjęcia panoramiczne kościoła


Domowy Kościół

www.dk.oaza.pl

Niedziela

www.niedziela.pl

Gość Niedzielny

www.goscniedzielny.wiara.pl

Radio Maryja

www.radiomaryja.pl

Facebook
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 25
Nieaktywowany Użytkownik: 664
Najnowszy Użytkownik: Andrzej BAZIAK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie