Strona Główna · Intencje Mszalne · Artykuły · Linki · Kontakt · Download · Kategorie Newsów · Nr Konta Bankowego BS Jawor O/Bolków 26 86471059 0411 3700 2004 0001 26 Lipiec 2021
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
Parafia św.Jadwigi w Bolkowie
Ogłoszenia
Formalności kancelaryjne
Schematyzm Dekanatu Bolków
Świątynie gminy Bolków
Kronika Parafialna
Coś dla młodzieży...
Liturgiczna Służba Ołtarza Bolków
Świetlica Socjoterapeutyczna im. św. ks. Z.Gorazdowskiego w Bolkowie
Galeria parafialna
Ostatnie Artykuły
Wyniki XIV Diecezjal...
Wyniki XIII Diecezja...
Przez ulice Bolkowa...
Pofestiwalowy Koncer...
Występ Górniczego Ch...
Liturgia dnia
J.E. KS. Biskup Adam Bałabuch udzielił w Bolkowie SAKRAMENTU BIERZMOWANIA 31 maja 2011 r.
Bierzmowanie


„Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy na jednym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić” (Dz 2,1-3)


Sześćdziesiąt uczniów klas trzecich Gimnazjum im. Rycerstwa Polskiego w Bolkowie, w wypełnionym po brzegi kościele pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Bolkowie, przystąpiło późnym popołudniem, 31 maja 2011 r. do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskie. Sakramentu Bierzmowania udzielił im J.E. KS. Biskup Adam Bałabuch.

O udzielenie sakramentu, na początku uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej, poprosili rodzice przystępujących do bierzmowania. O gotowości kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania świadczyła w przeddzień spowiedź Święta.

Po odnowieniu przez młodzież przyrzeczeń wygłoszonych przez rodziców podczas Chrztu świętego, wyznanie wiary, oraz po specjalnym błogosławieństwie udzielonym przez wszystkich kapłanów obecnych w świątyni Św. Jadwigi Śląskiej, J.E.KS. Biskup Adam Bałabuch udzielił wkraczającym w dorosłe życie chrześcijańskie Sakramentu Bierzmowania.

Odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego, wyznanie wiary oraz przysięga kandydatów zamykały główną część uroczystości.

Na zakończenie Mszy Św. serdeczne słowa podziękowania złożył Ks. Wiesław Pisarski - Proboszcz naszej parafii, najpierw Bogu — za ofiarowany dzień, za dzień łaski dla młodzieży, J.E. Bp Adamowi Bałabuchowi, obecnym kapłanom oraz wszystkim uczestnikom uroczystości.

Młodzież parafii, wdzięczna za otrzymany dar, wyraziła również swoje głębokie podziękowania. Przedstawiciele rodziców młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania, podziękowali J.E. Biskupowi, za dar bierzmowania, za wygłoszone Słowo Boże, modlitwy oraz błogosławieństwo dla całej parafii.

Młodzież do przyjęcia Sakramentu przez cały rok, starannie przygotowywała katechetka, Pani Grażyna Burzawa, pod czujnym okiem Księdza Proboszcza Wiesława Pisarskiego.Wielokrotne próby przed bierzmowaniem dały swój końcowy, pożądany efekt.

Uroczystość Sakramentu Bierzmowania była niezapomnianym przeżyciem duchowym wszystkich uczestników tej uroczystości.

Sakrament Bierzmowania to przeżycie bardzo osobiste, prywatne, piękne. Człowiek musi do niego dorosnąć. Młodzież przyjmowała go w wielkiej powadze i zamyśleniu.

Błogosławieństwo udzielone wiernym przez kapłanów zakończyło uroczystość w kościele.
Była to wielka uroczystość w naszej parafii.


Zobacz w galerii...
Zobacz również...
Diecezja Świdnicka
Ulubiona pieśń Jana Pawła II
Zdjęcia panoramiczne kościoła


Domowy Kościół

www.dk.oaza.pl

Niedziela

www.niedziela.pl

Gość Niedzielny

www.goscniedzielny.wiara.pl

Radio Maryja

www.radiomaryja.pl

Facebook
Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 25
Nieaktywowany Użytkownik: 664
Najnowszy Użytkownik: Andrzej BAZIAK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie