Strona Główna · Intencje Mszalne · Artykuły · Linki · Kontakt · Download · Kategorie Newsów · Nr Konta Bankowego BS Jawor O/Bolków 26 86471059 0411 3700 2004 0001 01 Sierpień 2021
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
Parafia św.Jadwigi w Bolkowie
Ogłoszenia
Formalności kancelaryjne
Schematyzm Dekanatu Bolków
Świątynie gminy Bolków
Kronika Parafialna
Coś dla młodzieży...
Liturgiczna Służba Ołtarza Bolków
Świetlica Socjoterapeutyczna im. św. ks. Z.Gorazdowskiego w Bolkowie
Galeria parafialna
Ostatnie Artykuły
Wyniki XIV Diecezjal...
Wyniki XIII Diecezja...
Przez ulice Bolkowa...
Pofestiwalowy Koncer...
Występ Górniczego Ch...
Liturgia dnia
16 maja VII Niedziela Wielkanocna
Ogłoszenia duszpasterskie

16 maja VII Niedziela Wielkanocna


1. Mija 40 dni po Zmartwychwstaniu. W wielu krajach, w tym także i w Polsce obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zgodnie z zapowiedzią: "Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga".

2. We wtorek przypada 101 r. urodzin św. Jana Pawła II. Rocznica zwycięstwa pod Monte Casino i 21. rocznica śmierci śp. Ks. Proboszcza Piotra Chomickiego. Pamiętajmy w modlitwie.

3. W tygodniu obowiązkowe spotkania modlitewne dzieci przed I Komunią świętą.

4. W czwartek o godz. 16.00. Próba generalna z udziałem wszystkich dzieci przed uroczystością I Komunii św.

5. W piątek wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika, patrona spowiedników. Figura kamienna świętego znajduje się przy kościele parafialnym.

6. W piątek od godz. 17.00 spowiedź św. dla rodziców dzieci komunijnych , dla chrzestnych i rodzin....

7. W piątek po wieczornej Mszy sprzątanie i dekorowanie kościoła oraz porządkowanie terenu kościelnego. Prosimy o przywiezienie brzóz.

8. W sobotę od godz. 10.00 I spowiedź św. dla dzieci komunijnych.

9. Do soboty trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.


10. W niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Zielone Świątki. W parafii naszej w Bolkowie o godz. 9.30 uroczystość I Komunii św. dla 30 dzieci. Ze względu na epidemię w kościele może przebywać ograniczona ilość wiernych. Rozpoczęcie Białego Tygodnia dla dzieci.

11. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17. 30. Uwielbiajmy Matkę Najświętszą i cieszmy się każdym majowym dniem. "Pańska jest ziemia i to, co ja napełnia". Pan sam zbudował świat, osadziwszy ziemię na morzu i uczyniwszy ją dogodną do spływu rzek - słowa Psalmisty. W parafii mamy 3 rzeki i wiele strumyków.

12. W kościele filialnym w Starych Rochowicach od jutra rozpoczynamy renowację ołtarza bocznego z obrazem Matki Boskiej Królowej Polski w tzw. nastawie ołtarzowej i płaskorzeźbą Matki Boskiej Bolesnej z sercem przeszytym siedmioma mieczami w antepedium. Remont będzie parafialnym wotum wdzięczności Bogu i NMP za ocalenie w czasie pandemii. To siódmy i ostatni ołtarz w parafii, który wymaga przeprowadzenia gruntownych i kosztownych prac remontowych.

13. Bóg zapłać Bogu znanym parafianom - dobrodziejom za ofiary złożone na remont tego ołtarza. Wielu zadeklarowało pomoc finansową.

14. Do nabycia prasa : Gość Niedzielny i Niedziela.

10. Pożegnaliśmy śp. Teresę Jutkiewicz, ur. 1930 r. , śp. Franciszkę Kowalską, ur, 1936 r., śp. Anielę Bębenek, ur. 1932 r. Pogrzeb śp. Ryszarda Wojtowicza, ur. 1951 r. i śp. Ryszarda Gałeckiego, ur. 1963 r. we wtorek. Wieczne odpoczywanie…

MODLITWA: Wszechmogący Boże , Wniebowstąpienie Twojego Syna jest wywyższeniem ludzkiej natury. spraw, abyśmy pełni świętej radości składali Tobie dziękczynienie, i utwierdź naszą nadzieję, ze my, członkowie Mistycznego Ciała Chrystusa, połączymy się z Nim w chwale. Amen.

Diecezja Świdnicka
Ulubiona pieśń Jana Pawła II
Zdjęcia panoramiczne kościoła


Domowy Kościół

www.dk.oaza.pl

Niedziela

www.niedziela.pl

Gość Niedzielny

www.goscniedzielny.wiara.pl

Radio Maryja

www.radiomaryja.pl

Facebook
Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 25
Nieaktywowany Użytkownik: 664
Najnowszy Użytkownik: Andrzej BAZIAK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie