Strona Główna · Intencje Mszalne · Artykuły · Linki · Kontakt · Download · Kategorie Newsów · Nr Konta Bankowego BS Jawor O/Bolków 26 86471059 0411 3700 2004 0001 26 Lipiec 2021
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
Parafia św.Jadwigi w Bolkowie
Ogłoszenia
Formalności kancelaryjne
Schematyzm Dekanatu Bolków
Świątynie gminy Bolków
Kronika Parafialna
Coś dla młodzieży...
Liturgiczna Służba Ołtarza Bolków
Świetlica Socjoterapeutyczna im. św. ks. Z.Gorazdowskiego w Bolkowie
Galeria parafialna
Ostatnie Artykuły
Wyniki XIV Diecezjal...
Wyniki XIII Diecezja...
Przez ulice Bolkowa...
Pofestiwalowy Koncer...
Występ Górniczego Ch...
Liturgia dnia
Poświęcenie nowego Krzyża Misyjnego 14 wrzesnia 2010 r.
Poświęcenia Krzyż Misyjny postawiony w latach 80 stał się częścią historii naszej Parafii, był świadkiem zmian w niej zachodzących, wielkich i małych wydarzeń w jej życiu. Szczególnie tych związanych z odbywającymi się w parafii Misjami. A także wydarzeń jak budowa pomnika Jana Pawła II, generalny remont świątyni, pogrzeb długoletniego kapłana naszej parafii śp. Ryszarda Matuszaka. Wielu księży i parafian modliło się przed nim, jak w czasie kończących nabożeństwa w rocznicę śmierci Jana Pawła II procesji światła do Krzyża Misyjnego, przed którym składano zapalone znicze. Był stale obecny w życiu Parafii lecz i jego nie oszczędził upływający czas. Pojawiły się najpierw małe szczeliny, a potem głębokie pęknięcia, w których zanieczyszczenia, woda, mróz i lód dokonały dalszych uszkodzeń. Te zewnętrzne uszkodzenia były widoczne gołym okiem. Zbutwienie wewnętrznych warstw drewna doprowadziło do zniszczenia struktury materiału. Najprawdopodobniej za kilka lat, pomimo prób naprawy doszłoby do całkowitego zniszczenia. W naszych warunkach klimatycznych całkowity rozkład drewna trwa kilkanaście lat i w tak zaawansowanym stadium można go już jedynie spowolnić.

Jedyną rozsądną decyzją stało się wykonanie nowego Krzyża Misyjnego, który mógłby kontynuować piękną tradycję i przechować pamięć przeżywanych w Naszej Parafii Misji. Tego niełatwego zadania podjął się pan Stanisław Boczula wraz z innymi ofiarodawcami i budowniczymi Krzyża.
W tym celu wykonano jego niemalże wierną kopię z drewna dębowego, które zabezpieczono poprzez kilkukrotne malowanie drewnochronem i lakierem do powłok zewnętrznych. Następnie na jego stronę czołową przeniesiono ze starego Krzyża napis „RATUJ SWOJĄ DUSZĘ”, PAMIĄTKA MISJI, przymocowano 2 tabliczki symbolizujące daty odbytych Misji (Misje Święte Bolków 17.04.-25.04.1999r. o.o. Franciszkanie, i Misje Święte 11.10. - 18.10.2009 o.o. Pallotini) oraz wyryto datę 14. IX. 2010.
W takiej to formie nowy, ale mający w sobie cząstkę starego, Krzyż stanął powtórnie na placu Jana Pawła II przed Kościołem w dniu 13.09.2010 roku, dokładnie w przeddzień święta Podwyższenia Krzyża Świętego.
We wtorek 14 września 2010r., po Mszy Świętej, która miała też związek z 1 rocznicą misji świętych w naszej parafii i procesyjnym przejściu z Kościoła pod Krzyż, ksiądz proboszcz Wiesław Pisarski uroczyście poświęcił nowy Krzyż Misyjny i przez ucałowanie oddał mu cześć. Pod krzyżem złożono kwiaty, zapalono znicze i publicznie przyznano się do wierności Krzyżowi. Na zakończenie uroczystości serdecznie podziękował wszystkim darczyńcom i budowniczym nowego Krzyża Misyjnego, dziękując szczególnie panu Stanisławowi Boczule, którego kunszt stolarski uwidacznia się w nowej formie naszego Misyjnego Krzyża, oraz Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich w Bolkowie
Wielu ludzi pracowało na to, by w centrum Bolkowa, przy kościele stanął ten wymowny, wielki znak ofiary Chrystusa. Bóg zapłać!

Diecezja Świdnicka
Ulubiona pieśń Jana Pawła II
Zdjęcia panoramiczne kościoła


Domowy Kościół

www.dk.oaza.pl

Niedziela

www.niedziela.pl

Gość Niedzielny

www.goscniedzielny.wiara.pl

Radio Maryja

www.radiomaryja.pl

Facebook
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 25
Nieaktywowany Użytkownik: 664
Najnowszy Użytkownik: Andrzej BAZIAK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie