Strona Główna · Intencje Mszalne · Artykuły · Linki · Kontakt · Download · Kategorie Newsów · Nr Konta Bankowego BS Jawor O/Bolków 26 86471059 0411 3700 2004 0001 29 Lipiec 2021
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
Parafia św.Jadwigi w Bolkowie
Ogłoszenia
Formalności kancelaryjne
Schematyzm Dekanatu Bolków
Świątynie gminy Bolków
Kronika Parafialna
Coś dla młodzieży...
Liturgiczna Służba Ołtarza Bolków
Świetlica Socjoterapeutyczna im. św. ks. Z.Gorazdowskiego w Bolkowie
Galeria parafialna
Ostatnie Artykuły
Wyniki XIV Diecezjal...
Wyniki XIII Diecezja...
Przez ulice Bolkowa...
Pofestiwalowy Koncer...
Występ Górniczego Ch...
Liturgia dnia
Komunikat Biskupa Świdnickiego w związku ze świętem rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego (do odczytania w niedzielę 24 stycznia br.
Diecezja Świdnicka

Komunikat Biskupa Świdnickiego w związku ze świętem rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego
(do odczytania w niedzielę 24 stycznia br.)


Komunikat Biskupa Świdnickiego
w związku ze świętem rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego


Umiłowani Diecezjanie,

w sobotę, 30 stycznia br., w całej diecezji obchodzić będziemy święto poświęcenia kościoła katedralnego w Świdnicy. Ta jedna z najokazalszych świątyń Dolnego Śląska jest pierwszym kościołem w diecezji. W katedrze odbywają się najważniejsze wydarzenia dla naszej wspólnoty diecezjalnej. Tutaj udzielane są święcenia kapłańskie, tutaj przybywają osoby konsekrowane i wierni ze wszystkich parafii, by w tej tak ściśle związanej z biskupią posługę świątyni umacniać swoją jedność z Bogiem oraz braćmi i siostrami w wierze.

Tradycją naszej diecezji jest, że w ostatnią niedzielę stycznia, wspieramy naszą świdnicką katedrę ofiarami złożonymi na tacę. W tym roku zwracam się do Was, drodzy Diecezjanie, ze szczególnym apelem i prośbą o Wasz dar serca związany z przygotowywaną koronacją cudownego wizerunku Matki Bożej Świdnickiej. Obraz Świdnickiej Pani, który znajduje się obecnie w tzw. kaplicy marmurowej został namalowany w XV w. Od stuleci cieszy się kultem i do dzisiaj trwa wyjątkowe nabożeństwo do Matki Najświętszej. Słynący łaskami wizerunek „Pani w słońcu” czczonej szczególnie, w tytule „Uzdrowienie Chorych”, pragniemy w niedalekiej przyszłości koronować i ozdobić stosowną suknią. Nasze zamiary dotyczące wykonania znaków naszej wdzięczności i miłości wobec Bożej Matki zaczął już realizować znany artysta p. Mariusz Drapikowski, który wykonał między innymi suknię dla Matki Boskiej Jasnogórskiej. Kierując do Was swoją prośbę, dziękuję za dotychczasową ofiarność, za przekazaną biżuterię i inne cenne przedmioty, które będą wykorzystane w przygotowaniu koron i sukni. Będziemy wdzięczni za każdy gest i każdą złożoną ofiarę, która przyczyni się do uroczystego momentu, kiedy będziemy mogli ozdobić Świdnicką Panią, mamy nadzieję poświęconymi przez Ojca Świętego koronami i suknią. Będzie to znak wcześniejszego i obecnego pokolenia, który będzie stanowić wotum za pomoc i opiekę Najświętszej Pani.

W trwającym Roku Miłosierdzia zachęcam do nawiedzania naszej katedry, do zyskiwania jubileuszowego odpustu, a także do modlitwy przed Cudownym Obrazem Matki Najświętszej. Wszystkim diecezjanom, za przyczyną Matki Bożej Świdnickiej, upraszam Bożych łask i udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki


Powyższy komunikat należy odczytać w niedzielę, 24 stycznia br. w ramach ogłoszeń parafialnych podczas wszystkich Mszy św. sprawowanych w kościołach i kaplicach diecezji świdnickiej.

+ Adam Bałabuch

Wikariusz Generalny


Diecezja Świdnicka
Ulubiona pieśń Jana Pawła II
Zdjęcia panoramiczne kościoła


Domowy Kościół

www.dk.oaza.pl

Niedziela

www.niedziela.pl

Gość Niedzielny

www.goscniedzielny.wiara.pl

Radio Maryja

www.radiomaryja.pl

Facebook
Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 25
Nieaktywowany Użytkownik: 664
Najnowszy Użytkownik: Andrzej BAZIAK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie