Strona Główna · Intencje Mszalne · Artykuły · Linki · Kontakt · Download · Kategorie Newsów · Nr Konta Bankowego BS Jawor O/Bolków 26 86471059 0411 3700 2004 0001 29 Lipiec 2021
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
Parafia św.Jadwigi w Bolkowie
Ogłoszenia
Formalności kancelaryjne
Schematyzm Dekanatu Bolków
Świątynie gminy Bolków
Kronika Parafialna
Coś dla młodzieży...
Liturgiczna Służba Ołtarza Bolków
Świetlica Socjoterapeutyczna im. św. ks. Z.Gorazdowskiego w Bolkowie
Galeria parafialna
Ostatnie Artykuły
Wyniki XIV Diecezjal...
Wyniki XIII Diecezja...
Przez ulice Bolkowa...
Pofestiwalowy Koncer...
Występ Górniczego Ch...
Liturgia dnia
Msza św. pod krzyżem w Gorzanowicach na zakończenie zbiorów.
Z życia parafian

Msza św. pod krzyżem w Gorzanowicach na zakończenie zbiorów.
Po Mszy św. spotkanie parafialne przy ognisku.Msza pod krzyżem i spotkanie przy ognisku

Co najmniej raz w roku do Gorzanowic, jednej z mniejszych wsi w gminie Bolków, przyjeżdżają i przychodzą licznie Bolkowianie, mieszkańcy gminy, goście. Raz, czasem dwa razy w roku ściąga ich do wsi na górze msza. Proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Bolkowie, któremu podlega także ta wieś, zaprasza zwykle na nią i następujące po mszy parafialne spotkanie przy ognisku.
Msza odprawiana jest pod krzyżem u wjazdu do wsi od strony ulicy Waryńskiego w Bolkowie. W tym roku proboszcz bolkowskiej parafii. ks. kanonik Wiesław Pisarski, odprawił ją przy niezbyt wysokiej już, październikowej temperaturze, jednak w blasku wspaniałego słońca. Ono sprawiło, że sceneria mszy była niepowtarzalna. W krótkiej homilii ksiądz Pisarski zwrócił uwagę na to, że to nieco spóźnione podziękowanie za tegoroczne plony, ale też wspomnienie mieszkańców wsi, którzy odeszli do Boga. Mówił o rolniczym trudzie, suszy, problemach.
Po mszy „miastowi” i miejscowi wspaniale się integrowali przy stołach z jadłem, piciem, wyciąganych z ogniska ziemniakach, piekąc nad żywym ogniem kiełbaski i mięso. W tym roku ilość osób, które wzięły udział w gorzanowickiej mszy pod krzyżem, dębem, przy ołtarzu ozdobionym liśćmi, pod najpiękniejszym kościelnym sklepieniem świata – pod gołym niebem, była bardzo duża. Wśród obecnych był m.in. burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński.
Mieszkańcy Gorzanowic przygotowali ognisko i stoły. Wiele osób przyniosło także coś z sobą. Kilkakrotne przyjmowanie gościny u mieszkańców wsi zobowiązuje. A kiedy robiło się chłodniej wszyscy stanęli przy ognisku, by w jego cieple posłuchać piosenek i śpiewać je razem, pląsać. Repertuar by szeroki: od piosenek ludowych, przez religijne pieśni i popularne przeboje do typowych utworów śpiewanych przy ognisku. Wiele piosenek intonowały członkinie zespołu „Echo”, których aż pięć przychodzi systematycznie na gorzanowickie spotkania.
Msza pod gorzanowickim krzyżem i spotkanie przy ognisku weszły już do tradycji bolkowskiej parafii. Dla chętnych do udziału w tych wydarzeniach nie ma znaczenia, że trzeba przejść kilka kilometrów, by się tam znaleźć. Piękne lasy i pola między którymi wędruje się oraz niesamowite widoki na Bolków, jedyne w swoim rodzaju, a przede wszystkim niezwykła moc udziału w mszy pod krzyżem i spotkanie z mieszkańcami Gorzanowic, wynagradzają wszelkie trudy.- Dziękujemy Pani sołtys, Krystynie Żółtak, oraz wszystkim Mieszkańcom Gorzanowic za przygotowanie mszy i spotkania integracyjnego – mówią zgodnie niedzielni goście w Gorzanowicach. Do zobaczenia w przyszłym roku, Gorzanowiczanie!


mewa
Diecezja Świdnicka
Ulubiona pieśń Jana Pawła II
Zdjęcia panoramiczne kościoła


Domowy Kościół

www.dk.oaza.pl

Niedziela

www.niedziela.pl

Gość Niedzielny

www.goscniedzielny.wiara.pl

Radio Maryja

www.radiomaryja.pl

Facebook
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 25
Nieaktywowany Użytkownik: 664
Najnowszy Użytkownik: Andrzej BAZIAK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie