Strona Główna · Intencje Mszalne · Artykuły · Linki · Kontakt · Download · Kategorie Newsów · Nr Konta Bankowego BS Jawor O/Bolków 26 86471059 0411 3700 2004 0001 16 Październik 2018
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
Parafia św.Jadwigi w Bolkowie
Ogłoszenia
Formalności kancelaryjne
Schematyzm Dekanatu Bolków
Świątynie gminy Bolków
Kronika Parafialna
Coś dla młodzieży...
Liturgiczna Służba Ołtarza Bolków
Świetlica Socjoterapeutyczna im. św. ks. Z.Gorazdowskiego w Bolkowie
Galeria parafialna
Ostatnie Artykuły
Wyniki XIV Diecezjal...
Wyniki XIII Diecezja...
Przez ulice Bolkowa...
Pofestiwalowy Koncer...
Występ Górniczego Ch...
Liturgia dnia
Wykaz duchowieństwa pracującego w Dekanacie Bolków od 1945 r. Bolków: par. pw. św. Jadwigi

Wykaz duchowieństwa pracującego w Dekanacie Bolków od 1945 r.

Bolków: par. pw. św. Jadwigi Śląskiej


Proboszczowie:

Do 1946 Ks. Karol Tschope - proboszcz niemiecki
Od 1945 –do IX. 1946 Wikariusz kooperator ze względu na potrzeby ludności polskiej Ks. Władysław Niedźwiedzki
od XII 1946 Wikariuszem substytutem bolkowskiej parafii został Ks. Jan Szul, od IV. 1947 Administratorem parafii Św. Jadwigi w Bolkowie
1. VIII. 1947 proboszczem i dziekanem zostaje mianowany przez Infułata dr Karola Milika Ks. Leon Izdebski, który obejmuje parafię 29. VIII. 1947 r.
Kieruje nią do 9.X. 1947. Do współpracy przeznaczony zostaje Ks. Stefan Skupień.

Od 9. X. 1947 r. Parafie obejmują Kapucyni

12. X. 1947 – VII. 1948r Administrator O. Rafał Franciszek Leon Szypuła
10. VII. 1948 do 1949r Administrator O. Zbigniew Kazimierz Józef Stępkowski
6. XII. 1949 – 28. IV. 1950 Administrator O. Urban Karol Różak
28. IV. 1950 do 28 .I. 1957 Administrator O. Zygmunt Michał Nestorowski ur.1915 wyświęcony 1939 ust. 1950
28.I. 1957 – 22. IV.1959 Administrator O. Florian Józef Nestorowski, brat rodzony O. Zygmunta Michała Nestorowskiego
23. IV. 1959r. – 12. VIII. 1960 r Administrator O. Mieczysław Jan Witkowski
12. VIII. 1960 –VIII. 1963r Administrator O. Franciszek Jan Chabierski

Diecezjalni

VIII. 1963 –1993 r Ks. Kan. Piotr Chomicki
1993 – 1995 Ks. Marian Boczek
od 1995 Ks. Prałat Ryszard Matuszak

Wikarzy:

Do Objęcia Parafii przez OO. Kapucynów.:

1945 – IX. 1946 Ks. Władysław Niedźwiedzki
IX. 1946 – XII. 1946 Ks. Jan Szul.
29. VII. 1947 – 9. X. 1947 Ks. Stefan Skupień.

Od chwili objęcia Parafii przez O Kapucynów.

1947 – 1948 O. Jacek Kowal
1947 – 1948 O. Albert Pszorna
Od 1. I. do 30. VI. 1948 O. Wacław Muller
O. Urban Różak
do końca 1949 O. Piotr Paluch
Od 1950 pracowali O. Seweryn Krypel (vicarius substytut )
O. Andrzej Zaklikiewicz
Od VII. 1951 O. Bogdan Marccki ur.1909 wyś. 1936 ust.1951
Od. VII. 1952 do I. 1857 O. Florian Nestorowicz
Od I. 1957 O. Aleksy Bałut
Od VIII. 1958 O. Mieczysław Witkowski
Od VII. 1960 O. Hilary Wilk
Od IX. 1961 O. Aleksander Smerecki
Od VII. 1962 do 8. VIII. 1963 O. Kajetan Nieczkowski

Diecezjalni

1963 Ks. Józef Daniel
Ks. Ryszard Jakubowski
1965 Ks. Zdzisław Olszewski
1968 Ks. Mieczysław Szydłowski
Ks. Edward Kędrek
1969 Ks. Jan Dudziński
1970 Ks. Zygmunt Kowalik
Ks. Stanisław Melnik
Ks. Adam Matkowski
1973 Ks. Marian Matula
Ks. Józef Lach
Ks. Marian Sobczyk
1974 Ks. Bronisław Podawca
1975 Ks. Jarosław Czarny
Ks. Marian Podolny
1978 Ks. Rudolf Zioła
1979 Ks. Marian Lewandowski
1982 Ks. Marian Mądry
Ks. Jan Dziwulski
1983 Ks. Andrzej Wardawa
1985 Ks. Edward Pasionek
1989 Ks. Zdzisław Michalski
1993 – 26. VI. 1995 Ks. Jan Trznadel
27. VI. 1994 Ks. Romuald Glapa
26.VI.1995r – 31.VII.1995 r. Ks. Bartłomiej Szewczyk
26.VI. 1995 – 25. VI. 2001 Ks. Sławomir Calik
4.VII. 1989 – 31.VIII. 2000 Ks. Jan Marciniak
22.IX. 2000 – 25.VI. 2002 Ks. Leszek Sałęga
25. VI. 2001 Ks. Grzegorz Todorowski
25.VI. 2002 – 25 VI 2006 Ks. Grzegorz Owsianik

administrator Ks. Grzegorz Todorowski 06.01.2010 do 31.03.2010

Proboszcz Ks. Kanonik WIESłAW PISARSKI - (od 01.04.2010 )

Wikary Ks. Jacek Stala (od luty 2010 do 27. 06. 2011 r. )
Wikary Ks. Paweł Bednarski (od 01. 07. 2010 r. - 27. 06. 2011 r. )
Wikary Ks. Grzegorz Todorowski (do 30. 06. 2010 r. )
Wikary Ks. Paweł Schanne (od 27.06. 2011 r. - 29. 06. 2015 r. )
Wikary Ks. Piotr Winczakiewicz (od 27.06. 2011 r. - 29. 06. 2012 r.)
Wikary Ks. Mateusz Urdzela (od 30. 06. 2012 r. - 29. 06. 2013 r.)
Wikary Ks. Tomasz Michalski (od 30. 06. 2013 r. do 30.06.2018)
Wikary Ks. Łukasz Kowalczuk (od 30. 06. 2015 r. do 29.06.2016 r.)
Wikary Ks. Mateusz Szwed (od 30.06.2016 r.)
Wikary Ks. Piotr Michalski (od 30.06.2018 r.)



Ogółem od roku 1945 do dnia dzisiejszego posługę duszpasterska w naszej parafii pw. św. Jadwigi Ślaskiej pełniło 6 księży proboszczów, 9 administratorów i 57 księży wikariuszy.



Diecezja Świdnicka
Ulubiona pieśń Jana Pawła II
Zdjęcia panoramiczne kościoła


Domowy Kościół

www.dk.oaza.pl

Niedziela

www.niedziela.pl

Gość Niedzielny

www.goscniedzielny.wiara.pl

Radio Maryja

www.radiomaryja.pl

Facebook
Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 25
Nieaktywowany Użytkownik: 659
Najnowszy Użytkownik: Andrzej BAZIAK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie