20 grudnia 2020 r. IV Niedziela Adwentu OGŁOSZENIA DUSZPASTRSKIE
Dodane przez rakowska dnia 25 grudzień 2020


20 grudnia 2020 r. IV Niedziela Adwentu
OGŁOSZENIA DUSZPASTRSKIE


1. Tegoroczny Adwent ma się ku końcowi. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Przed nami ostatnie godziny czasu adwentowego. W szczególny sposób pragniemy naśladować Maryję i Józefa, aby rozpoznać Słowo Wcielone i przyjąć Je z radością do swojego serca. Niech uroczystość Bożego Narodzenia będzie dla nas przeżyciem głębokim i owocnym duchowo....


Rozszerzona zawartość newsa


20 grudnia 2020 r. IV Niedziela Adwentu
OGŁOSZENIA DUSZPASTRSKIE


1. Tegoroczny Adwent ma się ku końcowi. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Przed nami ostatnie godziny czasu adwentowego. W szczególny sposób pragniemy naśladować Maryję i Józefa, aby rozpoznać Słowo Wcielone i przyjąć Je z radością do swojego serca. Niech uroczystość Bożego Narodzenia będzie dla nas przeżyciem głębokim i owocnym duchowo.

2. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie czynna od godz. 15.30 - 16.30.

3. W poniedziałek od godz. 9.00 świąteczne odwiedziny chorych. Prosimy zgłaszać w zakrystii.

4. W środę godz. 17.00 ostatnia Msza św. roratnia.

5. Spowiedź święta adwentowa przed wieczorną Mszą świętą.

Do środy spowiadamy.

6. Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będziemy przeżywali w Roku św. Józefa /8 grudnia 2020 - 8 grudnia 2021/.

7. W czwartek w godzinach wieczornych Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną , chrześcijańska oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa domowników, lektura Pisma Świętego o Narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie wypada podczas wieczerzy podawać alkohol. W dniu Wigilii obowiązuje post zwyczajowy.

8. Uroczyste Msze święte pasterskie w Wigilię Bożego Narodzenia:

Bolków – godz. 20.00 dla dzieci z rodzicami, godz. 22.00 i godz. 24.00 - transmisja.
Świny – godz. 21.00
Wolbromek – godz. 22.00
Stare Rochowice – godz. 22.00
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

9. W piętek uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte według niedzielnego porządku. W Bolkowie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano.

10. W sobotę uroczystość św. Szczepana, pierwszego męczennika. Niedzielny porządek Mszy św. Taca na Seminarium Świdnickie.

11. Za tydzień uroczystość św. Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich na sumie parafialnej. Zapraszamy małżonków.

12. W niedzielę 27 grudnia o godz. 9.45 w kościele parafialnym JASEŁKA w wykonaniu dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego. Zapraszają: Dyrektor, Wychowawcy i dzieci. Jasełka będą transmitowane na żywo.

13. Bóg zapłać Bogu znanym Ofiarodawcom. Dziękujemy s. Emilii za przygotowanie szopki i za wystrój świąteczny kościoła. P. Małgorzacie Michalskiej dziękujemy za ofiarowane choinki.

14. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość Niedzielny.

15. Dorosłych prosimy o produkty żywnościowe dla ubogich. Paczki składamy przy św. Antonim. Dzieci przynoszą serduszka z dobrym uczynkami. Złożymy je na sianku przy Panu Jezusie.

16. Uprzejmie prosimy parafian o zachowanie przepisów obowiązujących w czasie epidemii . Nadal obowiązuje dyspensa biskupa Ordynariusza.

17. Z rodziny parafialnej odeszli do wieczności: śp. Edmund Chodkowski, ur. 1936 r. Pogrzeb śp. Renaty Kapłun, ur. 1979 r. we wtorek w Starych Rochowicach. Wieczne odpoczywanie…

Bóg się Rodzi!
PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY
Zdrowych i Wesołych Świąt Narodzenia Pańskiego…..