6 grudnia 2020 r. II niedziela Adwentu OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dodane przez rakowska dnia 08 grudzień 20206 grudnia 2020 r. II niedziela Adwentu
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Zbiórka do puszek po Mszy świętej.


1. Dzisiaj I niedziela miesiąca grudnia. Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca św. ...


Rozszerzona zawartość newsa6 grudnia 2020 r. II niedziela Adwentu
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Zbiórka do puszek po Mszy świętej.


1. Dzisiaj I niedziela miesiąca grudnia. Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca św.

2. W dniu dzisiejszym w parafii dwie uroczystości odpustowe w Świnach o godz. 11.00 oraz w Wolbromku o godz. 9.00 z poświęceniem odnowionego ołtarza głównego i wnętrza świątyni.

3. Jutro wspomnienie św. Ambrożego, biskupa, patrona pszczelarzy. Słynnym w regionie i poza granicami kraju naszym Pszczelarzom życzymy Darz Miód !!!

4. We wtorek , 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. W Bolkowie o godz. 9.00, 17.00. Na wieczornej Mszy św. poświecenie medalików dla dzieci komunijnych.

5. W okresie adwentu przede wszystkim powinniśmy się skupić na religijnym przygotowaniu do świąt, by z odnowioną duszą obchodzić Narodzenie Pańskie. Nie będzie SPOWIEDŹI ŚWIĘTEJ ADWENTOWEJ w jednym dniu, na końcu adwentu. Od 17 grudnia codziennie będzie można się wyspowiadać godzinę przed Msza św. wieczorną. Nie będzie spowiedników z dekanatu.

6. Msze święte roratnie codziennie o godz. 17.00. Niedzielna msza święta o godz. 18.00.

7. Trwa rozprowadzanie opłatków po domach. Można je nabyć także w zakrystii. Ofiary przeznaczone są na ubezpieczenie obiektów sakralnych. Za tydzień będą świece Adwentowego Dzieła Pomocy Dzieciom.

8. Ze względu na epidemię nie będzie 17 edycji Diecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Bolkowie w 2021 r.

9. W 150. rocznicę ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła Powszechnego. Zawierzenie opiece św. Józefa diecezji 8 grudnia , a naszej parafii 13 grudnia na sumie parafialnej. Przygotowujemy się do tego Aktu.

10. Dziękujemy Bogu znanym parafianom za złożone ofiary na potrzeby parafii: 500 zł. 300 zł. na figury do Wolbromka zł. i 50 zł. Róża p. Wandy Rokity - 100 zł. na seminarium świdnickie. Parafia dziękuje P. Ryszardowi Sułkowskiemu za wykonanie nowego krzyża, który już stoi przy wejściu do kościoła w Wolbromku.

11. Do wieczności Pan Bóg powołał parafian, których pogrzeby odbędą się w tym tygodniu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…