14 lipca 2019 r. XV niedziela zwykła
Dodane przez rakowska dnia 15 lipiec 201914 lipca 2019 r. XV niedziela zwykła1. W okresie wakacyjnego odpoczynku odkrywamy ślady obecności Pan Bogu w świecie stworzonym. Wszystko co żyje jest odbiciem Bożego piękna i mądrości Pana Boga. Podczas wakacji modlimy się za dzieci i młodzież oraz za wszystkich korzystających z letniego odpoczynku....


Rozszerzona zawartość newsa14 lipca 2019 r. XV niedziela zwykła1. W okresie wakacyjnego odpoczynku odkrywamy ślady obecności Pan Bogu w świecie stworzonym. Wszystko co żyje jest odbiciem Bożego piękna i mądrości Pana Boga. Podczas wakacji modlimy się za dzieci i młodzież oraz za wszystkich korzystających z letniego odpoczynku.

2. W poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dK.

3. We wtorek wspomnienie NMP z góry Karmel czyli Matki Boskiej Szkaplerznej. Poświęcona mała szata, która chroni....

4. W sobotę wspomnienie bł. Czesława, patrona miasta Wrocławia.

5. Zachęcamy do odmawiania w lipcu Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

6. Za tydzień, w niedzielę, na 3 dni przed wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców będzie prowadzona zbiórka ofiar na misje w ramach akcji pod hasłem: OCHRZCZENI I POSŁANI NIESIEMY CHRYSTUSA. W całej Polsce Komisja Episkopatu do spraw Misji prowadzi akcję: jeden grosz za jeden bezpiecznie przejechany kilometr. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy polskich. Do nabycia będą zawieszki z wizerunkiem św. Krzysztofa i modlitwą kierowcy. Po każdej Mszy świętej błogosławieństwo pojazdów samochodowych.

7. Zachęcamy do udziału w Świdnickiej Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy. Pielgrzymka jest największym wydarzeniem religijnym naszej diecezji w czasie wakacji. Zapisy w zakrystii.

8. Kończy sie festiwal Castle Party. Było w miarę spokojnie. Uczestnikom życzymy szczęśliwego powrotu do domu.

9. Parafia składa podziękowanie Darczyńcom: 1x100 zł. , 1x 50 zł. Róża P. Zofii Kowalskiej 100 zł. na potrzeb parafii. Róża P. Teresy Fiedziuk - 100 zł. na seminarium. Dziękujemy za dzisiejszą tacę.

10. Do nabycia prasa katolicka.

11. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Marię Olczyk *1938 r., śp. Lesława Chyckiego *1952 r., śp. Jana Kulbidę * 1955 r. Pogrzeb śp. Jerzego Gółkowskiego *1941 w poniedziałek o godz. 13.30. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.....