OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 lutego 2018 r. II Niedziela Wielkiego Postu
Dodane przez rakowska dnia 25 luty 201825 lutego 2018 r. II Niedziela Wielkiego Postu1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitw , Postu i Solidarności z misjonarzami. Ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gent....


Rozszerzona zawartość newsa25 lutego 2018 r. II Niedziela Wielkiego Postu1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitw , Postu i Solidarności z misjonarzami. Ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gent

2. We wtorek od godz. 9.00 na cmentarzu parafialnym w Starych Rochowicach będziemy wykonywali prace porządkowe. Prosimy parafian o pomoc.

3. W czwartek rozpoczynamy nowy miesiąc marzec. Poświęcony jest św. Józefowi, opiekunowi Pana Jezusa, opiekunowi Kościoła i rodzin katolickich. Odmawiając codziennie litanię do św. Józefa wypraszamy pomoc Bożą dla wszystkich, którzy budują, remontują i ciężko pracują. Po świętach należy rozpoczynać zaplanowane prace remontowe w kościele parafialnym.

4. 1 marca, w I czwartek miesiąca w naszym kościele dekanalny dzień skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza. Od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 uroczysta Msza św. koncelebrowana z udziałem ministrantów starszych i młodszych, lektorów, ceremoniarzy z parafii dekanatu Bolków. Spotkaniu przewodniczyć będą ks. dr Krzysztof Ora - diecezjalny duszpasterz Służby Liturgicznej i ks. dr Piotr Gołuch - diecezjalny duszpasterz powołań.

Uwaga! Gościć będziemy relikwie św. Sancheza del Rio.


Po Mszy św. spotkanie formacyjne i poczęstunek w sali parafialnej. Serdecznie zaprasza

5. W czwartek, 1 marca, NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH - zachowali się jak trzeba.

6. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej comiesięcznej od godz. 16.30.
Odwiedziny chorych w DPS i ZOL od godz. 10.00
Droga Krzyżowa - piątek , godz. 17.00 z ucałowaniem relikwii Drzewa Krzyża Świętego. W kościołach filialnych droga Krzyżowa o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30.


7. W I sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego . Serca NMP o godz. 16.30. do południa odwiedziny chorych w domach.

8. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 18 marca, w V niedzielę Wielkiego Postu. Rekolekcjonistą będzie ks. Biskup dr Marian Buczek z Ukrainy.

9. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu prosimy składać w kopertach. Dzięki!

10. Bóg zapłać Bogu znanym Darczyńcom: 200 zł. 100 zł. i 50 zł.

11. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. Artura Wolańskiego *1968 r. zam. w Jastrowcu. Wieczne odpoczywanie…

MODLITWA + POST + JAŁMUŻNA