OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 stycznia 2018 r. IV niedziela zwykła
Dodane przez rakowska dnia 02 luty 201828 stycznia 2018 r. IV niedziela zwykła


1. Kończy się miesiąc styczeń. Dziś ostatnia niedziela tego miesiąca. ...


Rozszerzona zawartość newsa28 stycznia 2018 r. IV niedziela zwykła


1. Kończy się miesiąc styczeń. Dziś ostatnia niedziela tego miesiąca.

2. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. W Kodeksie Prawa Kanonicznego czytamy: "Pragnąc dobrze wypełnić funkcję pasterza, proboszcz powinien starać się poznać wiernych powierzonych jego pieczy. Winien zatem nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza w niepokojach i smutkach, oraz umacniając ich w Panu....". Do parafian zaś odnoszą się następujące słowa Kodeksu: "Wierni mają prawo, by przedstawiać pasterzom Kościoła swoje potrzeby, zwłaszcza duchowe, jak również swoje życzenia"[kan. 212].Bogu dziękujemy za to, że szczęśliwie prowadził nas szlakiem kolędowym. Parafianom dziękujemy za zaproszenie nas do swoich domów, za okazaną życzliwość i za ofiary kolędowe. O Błogosławieństwo Boże dla Parafian w nowym roku 2018, sprawowaliśmy wiele Mszy świętych.

3. We wtorek Rocznica Poświecenia Katedry Świdnickiej- matki wszystkich kościołów w naszej diecezji.

4. W środę, św. Jana Bosko, prezbitera

5. W czwartek, 1 lutego modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne

6. W piątek święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Przyjdźmy 2 lutego licznie do naszych świątyń z zapalonymi gromnicami.
W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy się modlili za osoby poświęcone Bogu: za zakonników i zakonnice. Taca przeznaczona jest na klasztory klauzurowe w diecezji .
Na Mszy świętej 2 lutego poświęcenie świec gromnic i świec komunijnych dla dzieci klas drugich. Dzieci odbiorą świece podczas uroczystości.
Msze święte: Bolków – godz.7.00, 9.00 i 17.00
Świny i St. Rochowice - godz. 16.00, Wolbromek – godz. 17.00

7. W piątek o godz. 16.30 w kościele parafialnym ostatni akord kolędowy w wykonaniu zespołu folklorystycznego BOLKOWIANIE , dołączy też zespół ECHO . Zapraszamy na adorację przy żłóbku.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, I piątek i I sobota. Okazja do spowiedzi świętej. Odwiedziny chorych w piątek od godziny 10.00 w DPS i ZOL. W sobotę do południa wizyty w domach u chorych Parafian.

9. Od poniedziałku Msze święte wieczorne dni powszednie o godz. 17.00. Nadal nie będzie Mszy św. porannej o godz. 7.00.

10.Od 2 lutego do 4 lutego rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej w WSD Świdnica. Zapraszamy chętnych.

11. Bóg zapłać Bogu znanym Dobrodziejom: dwie wpłaty po 100 zł. Dziękujemy P. Stefanii Drewniak - 100 zł. i P. Arciszewskim - 100 zł. Bóg zapłać za dzisiejszą tace na potrzeby katedry świdnickiej.

12. Do nabycia prasa katolicka ...