Strona Główna · Intencje Mszalne · Artykuły · Linki · Kontakt · Download · Kategorie Newsów · Nr Konta Bankowego BS Jawor O/Bolków 26 86471059 0411 3700 2004 0001 21 Czerwiec 2018
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
Parafia św.Jadwigi w Bolkowie
Ogłoszenia
Formalności kancelaryjne
Schematyzm Dekanatu Bolków
Świątynie gminy Bolków
Kronika Parafialna
Coś dla młodzieży...
Liturgiczna Służba Ołtarza Bolków
Świetlica Socjoterapeutyczna im. św. ks. Z.Gorazdowskiego w Bolkowie
Galeria parafialna
Ostatnie Artykuły
Wyniki XIV Diecezjal...
Wyniki XIII Diecezja...
Przez ulice Bolkowa...
Pofestiwalowy Koncer...
Występ Górniczego Ch...
Liturgia dnia
Koncert kolęd w wykonaniu Macieja Wróblewskiego' 2009
Koncerty


W mienioną, czwartą niedzielę adwentu odbył się w naszym kościele św. Jadwigi koncert kolęd Macieja Wróblewskiego.

Debiutował on w 1971 r. - spektakularnie i w wielkim stylu wygrywając festiwal w Zielonej Górze (mając za sobą 13 lat nauki gry na skrzypcach). Tamtego roku, we wszystkich szczeblach krajowych eliminacji do tego festiwalu wzięła udział niespotykana nigdy przedtem ani potem, rzesza młodych ludzi pragnących śpiewać, szacowana na około pół miliona osób.

Rozpoczął aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą. Występował w wielu popularnych wtedy telewizyjnych programach muzycznych . Śpiewał w 26 krajach Europy i Azji. Dwukrotnie koncertował na Kubie. 22 razy wyjeżdżał z koncertami do byłego ZSRR, odwiedzając tam ponad 100 największych miast, spędzając łącznie ponad 2 lata na trasach koncertowych w tym ogromnym kraju.

W latach 70-80 brylował na estradach w towarzystwie m.in. Zdzisławy Sośnickiej, Ewy Demarczyk, „Partity”, Alicji Majewskiej, Mieczysława Fogga i wielu innych. Przez wiele lat współpracował także z czołówką kabaretową tamtego okresu: M. Wolskim, M. Opanią, W. Młynarskim, K. Kowalewskim, J. Kryszakiem, J.A. Fedorowiczem, A. Zaorskim, J. Gajosem, M. Siudymem i innymi.

Uczestniczył w licznych festiwalach jako gość z Polski: Gottvaldow (Czechy), Rostock (Niemcy), Burgas (Bułgaria), Ostenda (Belgia), Braszow (Rumunia), Opolu, Kołobrzegu, Witebsku (Białoruś)- dając tam 2 entuzjastycznie przyjęte recitale a ostatnio wystąpił na Riwierze Tureckiej, gdzie potwierdził swój niepowtarzalny kunszt.

Do tej pory zagrał łącznie ok. 5.000 koncertów. Ponad, często tani, medialny rozgłos, konsekwentnie przedkłada możliwość kontaktu z żywą, koncertową publicznością, stawiając raczej na własną maestrię wykonawczą.

Ulegając namowom przyjaciół, w 2002 r. nagrywa i wydaje pierwszą swoją płytę „O Pieśni mnie prosisz”.

W marcu 2008r. ukazuje się następna „Do nieba schody” z 18 piosenkami z czego 14 to jego kompozycje do tekstów m.in. M. Gaszyńskiego, M. Wolskiego, W. Sujkowskiej oraz własnych.


Źródło
Diecezjalne spotkanie LSO 21.11.2009r.
Ministranci
Dnia 21 listopada 2009r. w przeddzień Niedzieli Chrystusa Króla, w ra-mach obchodów 5-lecia istnienia naszej diecezji, w Katedrze Świdnickiej odby-ło się diecezjalne spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.
Z naszej parafii również przybyła delegacja na to spotkanie.
Pojechaliśmy z naszym opiekunem ministrantów ks. Grzegorzem Todorowskim....

Opracował: Maciej Ostrowski

Zobacz więcej zdjęć ...

Czytaj więcej....
Ostatnia masza u Elżbietanek' 19. 11. 2009 r.
Duchowieństwo

Zobacz więcej zdjęć...

foto. Zbigniew Wutka
Nagroda MATER VERBI dla ks. Proboszcza Ryszarda - 13-ta pielgrzymka Niedzieli na Jasną Górę 19 września 2009r.
Duchowieństwo

Zobacz zdjęcia...
To będzie najpiękniejszy obiekt w Bolkowie
Prace remontowe i renowacyjneTo, co najbardziej widoczne ma zewnątrz, czyli remont wieży kościoła pw.św.Jadwigi Śląskiej w Bolkowie, to tylko część prac wykonywanych w kościele. Prace remontowe i konserwatorskie w świątyni trwają już kilka lat. I zapewne do ich całkowitego zakończenia trochę wody w Nysie Szalonej upłynie.

- Figury, które były na kruchcie czyli wejściu do kościoła od strony Rynku, są już po renowacji - mówi wikariusz w kościele pw.św.Jadwigi Śląskiej, ksiądz Grzegorz Todorowski. To XIV - wieczne figury przedstawiające po bokach św.Barbarę i św.Katarzynę. Pośrodku jest madonna. To jedna z pięknych śląskich madonn. Nie wiadomo dlaczego znalazły się na kruchcie. One wrócą do kościoła. Kwaśne wałbrzyskie deszcze bardzo rzeźby zniszczyły. Będzie zrobiona specjalna nastawa ołtarzowa i eksponowane będą przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej w kościele po prawej stronie. Póki co narazie jeszcze pozostają po dwu stronach, przy ołtarzach. Myślę, że zimą będą już miały w kościele swoje miejsce do ekspozycji - uważa ksiądz G.Todorowski. .....


Zobacz zdjęcia...
Zegary z kościelnej wieży
Prace remontowe i renowacyjne
Na odremontowanej wieży kościoła pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Bolkowie po kilkutygodniowej przerwie znów działają zegary.
Remont wieży był dla niektórych elementów zegarów również czasem odnowy. Pomalowane zostały zegarowe tarcze. Nowego wyglądu nabrały także cyferblaty i wskazówki. Zegarowe tarcze pomalowano z zewnątrz korzystając z rusztowań. W tej chwili cztery zegarowe tarcze wyglądają świeżo. Po konsultacjach na tarczach nie pojawiły się już cyfry arabskie. Zastąpiono je rzymskimi. Poza tym wszystko działa jak dawniej. Bo, kiedy już można było wejść na wieżę po opuszczeniu jej przez robotników, pracę nad uruchomieniem zegarów zaczął Stefan Żelichowski. Pan Stefan od kilku lat opiekuje się zgarami na wieży ratusza i kościelnym. Kilka lat temu uruchomił kościelny czasomierz, który, nie wiedzieć czemu, zbuntował się......

Zobacz zdjęcia...
Peregrynacja 18 października 2009r.
Święta kościelne

Zobacz galerię...
foto. Zbigniew Wutka

Zobacz również...
Odpust w parafii Narodzenia NMP w Sadach Górnych 08.09.2009
Święta kościelne


Zobacz galerię...

Zobacz więcej zdjęć
Ewangelia na dzisiaj
Dzień Edukacji Narodowej
Z życia parafian


„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Szanowni Nauczyciele
W Dniu Waszego Święta życzymy Wam dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy, sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.
Złączył ich remont kapliczki
Poświęcenia

Msza święta odprawiona w kościele pw.św.Józefa Oblubieńca była pierwszym punktem wiejskiego spotkania w Wierzchosławicach. Po niej proboszcz, ksiądz Michał Kuś, udał się w tę część Wierzchosławic, gdzie stoi odremontowana ostatnio kapliczka.....Zobacz galerię...
Strona 110 z 112 << < 107 108 109 110 111 112 >
Diecezja Świdnicka
Ulubiona pieśń Jana Pawła II
Zdjęcia panoramiczne kościoła


Domowy Kościół

www.dk.oaza.pl

Niedziela

www.niedziela.pl

Gość Niedzielny

www.goscniedzielny.wiara.pl

Radio Maryja

www.radiomaryja.pl

Facebook
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 25
Nieaktywowany Użytkownik: 657
Najnowszy Użytkownik: Andrzej BAZIAK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie