Strona Główna · Intencje Mszalne · Artykuły · Linki · Kontakt · Download · Kategorie Newsów · Nr Konta Bankowego BS Jawor O/Bolków 26 86471059 0411 3700 2004 0001 22 Maj 2018
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
Parafia św.Jadwigi w Bolkowie
Ogłoszenia
Formalności kancelaryjne
Schematyzm Dekanatu Bolków
Świątynie gminy Bolków
Kronika Parafialna
Coś dla młodzieży...
Liturgiczna Służba Ołtarza Bolków
Świetlica Socjoterapeutyczna im. św. ks. Z.Gorazdowskiego w Bolkowie
Galeria parafialna
Ostatnie Artykuły
Wyniki XIV Diecezjal...
Wyniki XIII Diecezja...
Przez ulice Bolkowa...
Pofestiwalowy Koncer...
Występ Górniczego Ch...
Liturgia dnia
Bal charytatywny walentynkowo - ostatkowy w Wolbromku' 2010
Z życia parafian


Bal charytatywny walentynkowo - ostatkowy w Wolbromku zorganizowany przez Radę Kościelną przy kościele św. Barbary w Wolbromku, księdza Prałata i Wikariuszy.

Zobacz więcej zdjęć...
VI Festiwal Kolęd i Pastorałek' 2010
Festiwal Kolęd i Pastorałek

Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej, Komitet Organizacyjny oraz GMOKSiR w Bolkowie zapraszają w dniu 9 stycznia (sobota) 2010 r. na
VI Diecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek.

- Godz. 10. 00 - uroczysta msza św. w intencji uczestników,
- Godz. 11. 00 - przesłuchania konkursowe (Dom Kultury)

Serdecznie zapraszamy
Zobacz więcej zdjęć...
Fragmenty z VI-ego Festiwalu Kolęd i Pastorałek pokazują poniższe filmiki:
(foto i filmy Maciej Ostrowski)

Zobacz inne strony...

Zobacz galerię...

Spotkanie przedświątencze w ZSA w Bolkowie
Boże Narodzenie Dnia 22 grudnia 2009r. w Zespole Szkół Agrobiznesu w Bolkowie odbyło się spotkanie przedświąteczne. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy I LO wraz z uczniami klasy II TH i II TAK przygotowali uroczysty apel. Na początku Pani dyr Joanna Małodzińska złożyła Gronu Pedagogicznemu oraz całej społeczności uczniowskiej życzenia z okazji nadchodzących świąt. Następnie głos zabrał ks. Grzegorz Todorowski, który przeczytał fragment z Ewangelii św. Łukasza, mówiący o narodzinach Chrystusa. Po krótkim wstępie miała miejsce część artystyczna przygotowana przez uczniów. Polskie kolędy, które śpiewała młodzież, były przeplatane ciekawostkami historycznymi odnośnie Wigilii Bożego Narodzenia. Na zakończenie apelu uczniowie biorący w nim udział życzyli wszystkim zgromadzonym zdrowych, błogosławionych oraz spędzonych w rodzinnym gronie Świąt Bożego Narodzenia.

(Maciej Ostrowski)


Zobacz więcej zdjęć...
Renowacja ambony
Prace remontowe i renowacyjne
Powrót ambony po renowacji


W kościele znajduje się drewniana, barokowa ambona z 1619 r., zdobiono postaciami czterech ewangelistów, jest to najstarszy przedmiot w kościele, została ufundowana przez kupca Bodensteina z Wrocławia, którego żona pochodziła z Bolkowa. Ambonę zdobią też sceny z Biblii oraz wizerunki Chrystusa, Mojżesza i Melchizedecha.

Dnia 28 maja 2009r. ambonę wzięto do renowacji. Powróciła ona do naszego parafialnego Kościoła dnia 17 grudnia 2009r.


Zobacz więcej zdjęć...
Koncert kolęd w wykonaniu Macieja Wróblewskiego' 2009
Koncerty


W mienioną, czwartą niedzielę adwentu odbył się w naszym kościele św. Jadwigi koncert kolęd Macieja Wróblewskiego.

Debiutował on w 1971 r. - spektakularnie i w wielkim stylu wygrywając festiwal w Zielonej Górze (mając za sobą 13 lat nauki gry na skrzypcach). Tamtego roku, we wszystkich szczeblach krajowych eliminacji do tego festiwalu wzięła udział niespotykana nigdy przedtem ani potem, rzesza młodych ludzi pragnących śpiewać, szacowana na około pół miliona osób.

Rozpoczął aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą. Występował w wielu popularnych wtedy telewizyjnych programach muzycznych . Śpiewał w 26 krajach Europy i Azji. Dwukrotnie koncertował na Kubie. 22 razy wyjeżdżał z koncertami do byłego ZSRR, odwiedzając tam ponad 100 największych miast, spędzając łącznie ponad 2 lata na trasach koncertowych w tym ogromnym kraju.

W latach 70-80 brylował na estradach w towarzystwie m.in. Zdzisławy Sośnickiej, Ewy Demarczyk, „Partity”, Alicji Majewskiej, Mieczysława Fogga i wielu innych. Przez wiele lat współpracował także z czołówką kabaretową tamtego okresu: M. Wolskim, M. Opanią, W. Młynarskim, K. Kowalewskim, J. Kryszakiem, J.A. Fedorowiczem, A. Zaorskim, J. Gajosem, M. Siudymem i innymi.

Uczestniczył w licznych festiwalach jako gość z Polski: Gottvaldow (Czechy), Rostock (Niemcy), Burgas (Bułgaria), Ostenda (Belgia), Braszow (Rumunia), Opolu, Kołobrzegu, Witebsku (Białoruś)- dając tam 2 entuzjastycznie przyjęte recitale a ostatnio wystąpił na Riwierze Tureckiej, gdzie potwierdził swój niepowtarzalny kunszt.

Do tej pory zagrał łącznie ok. 5.000 koncertów. Ponad, często tani, medialny rozgłos, konsekwentnie przedkłada możliwość kontaktu z żywą, koncertową publicznością, stawiając raczej na własną maestrię wykonawczą.

Ulegając namowom przyjaciół, w 2002 r. nagrywa i wydaje pierwszą swoją płytę „O Pieśni mnie prosisz”.

W marcu 2008r. ukazuje się następna „Do nieba schody” z 18 piosenkami z czego 14 to jego kompozycje do tekstów m.in. M. Gaszyńskiego, M. Wolskiego, W. Sujkowskiej oraz własnych.


Źródło
Diecezjalne spotkanie LSO 21.11.2009r.
Ministranci
Dnia 21 listopada 2009r. w przeddzień Niedzieli Chrystusa Króla, w ra-mach obchodów 5-lecia istnienia naszej diecezji, w Katedrze Świdnickiej odby-ło się diecezjalne spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.
Z naszej parafii również przybyła delegacja na to spotkanie.
Pojechaliśmy z naszym opiekunem ministrantów ks. Grzegorzem Todorowskim....

Opracował: Maciej Ostrowski

Zobacz więcej zdjęć ...

Czytaj więcej....
Ostatnia masza u Elżbietanek' 19. 11. 2009 r.
Duchowieństwo

Zobacz więcej zdjęć...

foto. Zbigniew Wutka
Nagroda MATER VERBI dla ks. Proboszcza Ryszarda - 13-ta pielgrzymka Niedzieli na Jasną Górę 19 września 2009r.
Duchowieństwo

Zobacz zdjęcia...
To będzie najpiękniejszy obiekt w Bolkowie
Prace remontowe i renowacyjneTo, co najbardziej widoczne ma zewnątrz, czyli remont wieży kościoła pw.św.Jadwigi Śląskiej w Bolkowie, to tylko część prac wykonywanych w kościele. Prace remontowe i konserwatorskie w świątyni trwają już kilka lat. I zapewne do ich całkowitego zakończenia trochę wody w Nysie Szalonej upłynie.

- Figury, które były na kruchcie czyli wejściu do kościoła od strony Rynku, są już po renowacji - mówi wikariusz w kościele pw.św.Jadwigi Śląskiej, ksiądz Grzegorz Todorowski. To XIV - wieczne figury przedstawiające po bokach św.Barbarę i św.Katarzynę. Pośrodku jest madonna. To jedna z pięknych śląskich madonn. Nie wiadomo dlaczego znalazły się na kruchcie. One wrócą do kościoła. Kwaśne wałbrzyskie deszcze bardzo rzeźby zniszczyły. Będzie zrobiona specjalna nastawa ołtarzowa i eksponowane będą przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej w kościele po prawej stronie. Póki co narazie jeszcze pozostają po dwu stronach, przy ołtarzach. Myślę, że zimą będą już miały w kościele swoje miejsce do ekspozycji - uważa ksiądz G.Todorowski. .....


Zobacz zdjęcia...
Zegary z kościelnej wieży
Prace remontowe i renowacyjne
Na odremontowanej wieży kościoła pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Bolkowie po kilkutygodniowej przerwie znów działają zegary.
Remont wieży był dla niektórych elementów zegarów również czasem odnowy. Pomalowane zostały zegarowe tarcze. Nowego wyglądu nabrały także cyferblaty i wskazówki. Zegarowe tarcze pomalowano z zewnątrz korzystając z rusztowań. W tej chwili cztery zegarowe tarcze wyglądają świeżo. Po konsultacjach na tarczach nie pojawiły się już cyfry arabskie. Zastąpiono je rzymskimi. Poza tym wszystko działa jak dawniej. Bo, kiedy już można było wejść na wieżę po opuszczeniu jej przez robotników, pracę nad uruchomieniem zegarów zaczął Stefan Żelichowski. Pan Stefan od kilku lat opiekuje się zgarami na wieży ratusza i kościelnym. Kilka lat temu uruchomił kościelny czasomierz, który, nie wiedzieć czemu, zbuntował się......

Zobacz zdjęcia...
Peregrynacja 18 października 2009r.
Święta kościelne

Zobacz galerię...
foto. Zbigniew Wutka

Zobacz również...
Strona 109 z 111 << < 106 107 108 109 110 111 >
Diecezja Świdnicka
Ulubiona pieśń Jana Pawła II
Zdjęcia panoramiczne kościoła


Domowy Kościół

www.dk.oaza.pl

Niedziela

www.niedziela.pl

Gość Niedzielny

www.goscniedzielny.wiara.pl

Radio Maryja

www.radiomaryja.pl

Facebook
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 25
Nieaktywowany Użytkownik: 657
Najnowszy Użytkownik: Andrzej BAZIAK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie